Kupcy protestowali przed Urzędem Miasta

ePiotrkow Piątek, 22 maja 202074 11741
Kupcy z miejskiego targowiska w Piotrkowie protestowali przed Urzędem Miasta przy Pasażu Rudowskiego. Kilkadziesiąt osób sprzeciwiało się w ten sposób podwyżkom cen, jakie miasto wprowadziło za możliwość prowadzenia sprzedaży na straganach.

Ładuję galerię...

- Od stycznia podnieśli nam opłatę targową, która jest praktycznie najwyższa w naszym powiecie – mówiła jedna z protestujących. - Nawet nie w powiecie, a w całej Polsce – z 2 do 3 zł za metr kwadratowy, za handel w niedzielę na stadionie z 2 do 5 zł. Do tego opłata za samochód. My się z tym nie godzimy. Mamy towar nosić na własnych plecach?

 

- Dla ludzi handlujących 7 dni w tygodni to jest kwota 900 zł dodatkowych opłat, a plus jeszcze rezerwacja za dane stanowiska, plus opłaty za miejsca handlowe – mówił kolejny z protestujących w piątek przed magistratem.

 

Policjanci legitymowali kupców i kilkukrotnie wzywali ich do rozejścia się. Mimo to kupcy nadal pozostawali przed budynkiem Urzędu, domagając się rozmowy z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem. Ostatecznie kupcy zaprzestali protestu.

 

Do protestujących wyszedł jedynie dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Karol Szokalski. Poprosił o złożenie pisma z postulatami, nad którym prezydent obiecał się pochylić. - Proszę Państwa, byście nie próbowali sforsować Urzędu Miasta – mówił. - Pan prezydent chętnie z Państwem porozmawia, ale proszę o sformułowanie swoich postulatów i ewentualnych zarzutów pod adresem ZDiUM na piśmie. Pismo zostanie przyjęte i rozpatrzone przez pana prezydenta, a do spotkania dojdzie wtedy, kiedy będą do tego warunki, kiedy będzie to możliwe w higienicznych, sanitarnych warunkach.

 

 

Jak poinformowała nas Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, w proteście uczestniczyło około 30 osób, 19 zostało wylegitymowanych, nikt nie został ukarany mandatem, protestujący rozeszli się, ale informacja o zdarzeniu trafi do Inspektoratu Sanitarnego. 


Zainteresował temat?

7

5


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.05.2020 20:26

Do hejterow i opluwających przedsiębiorców ...otwórz sam cokolwiek to wtedy pogadamy...Fajnie się komentuje nie mając pojęcia o prowadzeniu biznesu w tym mieście i kraju. W Piotrkowie od lat władza ma gdzieś przedsiębiorców...finał taki, ze więcej jest pustych lokali niż wynajętych, a cześć przerobiona na mieszkania...! Płacz później, ze chociażby czynsze chore...ma na to bardzo duży wpływ chociażby mega wysoki podatek od nieruchomości, który władza sukcesywnie winduje...pomyślcie zanim zaczniecie kłapać na tych co jeszcze coś chcą robić

162


tan ~tan (Gość)22.05.2020 18:22

W kraju brakuje rąk do pracy jak by było tak źle to by szukali innej pracy

132


gość ~gość (Gość)22.05.2020 20:23

Handel na targowisku tylko artykułami rolnymi i przetworzonymi,przemysłówki do sklepów .I dla takich kupców ulga .Miejsca dla sadowników czy rolników niemających miejsca do sprzedaży swoich płodów wyparte przez przemysł.

80


gość ~gość (Gość)22.05.2020 19:14

W sklepach np. Merkury sprzedają również bez paragonu wolna amerykanka . Niech nie płaczą panie w szpileczkach na kasie z kawką na biurku i gazetka w ręku . Niech się zatrudnia na dzień na rynku i zobaczą jakie kokosy .

82


gość ~gość (Gość)22.05.2020 18:49

Pusta kasa miasta ...długi trzeba spłacać

95


kl ~kl (Gość)22.05.2020 18:21

Ci co handlują w lokalach nic bez faktury nie sprzedadzą a na rynku wolna amerykanka

63


gość ~gość (Gość)22.05.2020 14:00

Nie uważam żeby to były wysokie opłaty, wynajmijcie lokal to zobaczycie jakie są koszty dzialalnosci.

129


gość ~gość (Gość)22.05.2020 14:20

Gdzie kupić taki dres z napisem Policja?

103


gość ~gość (Gość)22.05.2020 16:33

Tacy są właśnie urzędnicy w naszym kraju jak brać to obrazu wiadrami aby było na podwyżki. Niedosyt ze nic nie robiąnic nie można nic załatwić , a żyją z naszych podatków i jeszcze im mało

75


gość ~gość (Gość)22.05.2020 16:31

Jak ktoś komentuje to proszę najpierw czytać ze zrozumieniem . Osoba która pisze o kosztach na rynku mówi tylko o 3 dniach a Merkury czynny jest 6 dni więc ma rację . Osoby mające stanowiska w Merkurym jak gwiazdy idą do pracy i zaczynają od kawki wiem bo pracowałam tam a na rynku muszą najpierw rozłożyć towar który zawiozą sobie na rynek . Postawcie się w tych dwóch sytuacjach i wtedy zacznijcie oceniać . Pozdrawiam wszystkich handlujących pod gołym niebem o i tylko wiedzą co to ciężka praca .

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat