Kupcy protestowali przed Urzędem Miasta

ePiotrkow Piątek, 22 maja 202074 11432
Kupcy z miejskiego targowiska w Piotrkowie protestowali przed Urzędem Miasta przy Pasażu Rudowskiego. Kilkadziesiąt osób sprzeciwiało się w ten sposób podwyżkom cen, jakie miasto wprowadziło za możliwość prowadzenia sprzedaży na straganach.

Ładuję galerię...

- Od stycznia podnieśli nam opłatę targową, która jest praktycznie najwyższa w naszym powiecie – mówiła jedna z protestujących. - Nawet nie w powiecie, a w całej Polsce – z 2 do 3 zł za metr kwadratowy, za handel w niedzielę na stadionie z 2 do 5 zł. Do tego opłata za samochód. My się z tym nie godzimy. Mamy towar nosić na własnych plecach?

 

- Dla ludzi handlujących 7 dni w tygodni to jest kwota 900 zł dodatkowych opłat, a plus jeszcze rezerwacja za dane stanowiska, plus opłaty za miejsca handlowe – mówił kolejny z protestujących w piątek przed magistratem.

 

Policjanci legitymowali kupców i kilkukrotnie wzywali ich do rozejścia się. Mimo to kupcy nadal pozostawali przed budynkiem Urzędu, domagając się rozmowy z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem. Ostatecznie kupcy zaprzestali protestu.

 

Do protestujących wyszedł jedynie dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Karol Szokalski. Poprosił o złożenie pisma z postulatami, nad którym prezydent obiecał się pochylić. - Proszę Państwa, byście nie próbowali sforsować Urzędu Miasta – mówił. - Pan prezydent chętnie z Państwem porozmawia, ale proszę o sformułowanie swoich postulatów i ewentualnych zarzutów pod adresem ZDiUM na piśmie. Pismo zostanie przyjęte i rozpatrzone przez pana prezydenta, a do spotkania dojdzie wtedy, kiedy będą do tego warunki, kiedy będzie to możliwe w higienicznych, sanitarnych warunkach.

 

 

Jak poinformowała nas Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, w proteście uczestniczyło około 30 osób, 19 zostało wylegitymowanych, nikt nie został ukarany mandatem, protestujący rozeszli się, ale informacja o zdarzeniu trafi do Inspektoratu Sanitarnego. 


Zainteresował temat?

7

5


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Popieram protest ~Popieram protest (Gość)23.05.2020 16:46

Ilu urzędników zmuszono do pisania niepochlebnych komentarzy? Jak wam nie wstyd urzędnicy Chojniaka wzywać policję i straż miejską do protestujących kupców? Chojniak taki pobożny i co? Przed wybormi za 3.5 roku będzie ponownie merdał ogonem żeby nas niego głosować. A radni gdzie byli w tym czasie? Pochowali sięjak tchórze żaden z nich nie wyszedł z protestującymi pod urząd miasta. Nie chodźcie na wybory, pokażcie im gdzie jest ich miejsce. Jak w stanie wojennym za komuny. Nagrywać protestujących na kamerę przez policję to hańba. Wysłali Karola Szokalskiego do protestujących a gdzie był Chojniak, Błąszczyński, Olejnikowa z PiS-u ? Gdzie poseł Lorek i inni. Żenada. Komu protestujący mają się pożalić? Państwo policyjne. Jeszcze gorzej niż za PRL-u. W Gdańsku ludzie protestowali przeciw podwyżkom cen a w Piotrkowi nasyła się na ludzi pracy policję i straż miejską. Precz z Razem dla Piotrkowa i jego przywódcami Chojniakiem i Błaszczyńskim. Niech idą uczyć młodzież w TPSD-ie i leczyć chorych na płuca. Następnym razem przyjedźcie pod urząd z taczkami i wywieźcie ich za miasto na Kasztanową pod ZDiUM.

161


@ ~@ (Gość)3 dni temu, 08:41

Mediateka to miejsce dla osób potrzebujących kultury. Jeśli ktoś ma prymitywne potrzeby,to tego
nie widzi. No cóż :(. Przykre. Najlepiej nic nie robić i narzekać, że się nic nie robi.

16


beatka ~beatka (Gość)23.05.2020 07:42

No to się Sanepid zajmie tymi wylegitymowanymi, strzelam po 30 nie będzie, ale po10 tysi tak.

45


+++ ~+++ (Gość)22.05.2020 15:47

Pytam a za co wybudują drugą MEDIATEKE !!

169


gość ~gość (Gość)23.05.2020 14:52

pis polaków wykończy

88


chwaliła się rzepa ~chwaliła się rzepa (Gość)22.05.2020 19:05

Żalicie się państwo że drogo że trzeba płacić a ceny u was są droższe niż w sklepie jak to możliwe w końcu sklepy płacą czynsz,wodę,światło pensje pracownikom(jeśli mają)a wy bidulki z rynków za nic nie płacicie
,paragonów nie dajecie znaczy rżniecie fiskusa więc nie narzekajcie.Golicie nas klientów aż miło a jak od was chcą hajs to wtedy krzyki,protesty i zgrzytanie zębów.

1511


Janek Dzbanek Janek Dzbanekranga23.05.2020 11:05

Przedsiębiorcy ? a gdzie kasy fiskalne ? przez te wszystkie lata kasa z do kieszonki idzie ? Może miasto ma wam dopłacać za stanie ze szmatami i majtkami ? ..... Truskawki na polu czekają albo szparagi u niemców .... droga wolna

84


Jedno słowo: ~Jedno słowo: (Gość)23.05.2020 15:32

Mediateka

52


gość ~gość (Gość)23.05.2020 09:59

Spokojnie już się szykują zwolnienia w budżetówce w tym magistratach irzedach

32


df ~df (Gość)22.05.2020 18:19

Znajomy który handluje warzywami mówi że gdyby w sezonie nowalijkowym nie zarobił na czysto 1000zł to by nawet nie wstał do pracy.Co roku wakacje za granicą i latem i zimą .Utrzymuje dwie rodziny.To chyba nie kłamie.Narzuty robią od 100 do 200%

106


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat