Kupcy protestowali przed Urzędem Miasta

ePiotrkow Piątek, 22 maja 202074 12459
Kupcy z miejskiego targowiska w Piotrkowie protestowali przed Urzędem Miasta przy Pasażu Rudowskiego. Kilkadziesiąt osób sprzeciwiało się w ten sposób podwyżkom cen, jakie miasto wprowadziło za możliwość prowadzenia sprzedaży na straganach.

Ładuję galerię...

- Od stycznia podnieśli nam opłatę targową, która jest praktycznie najwyższa w naszym powiecie – mówiła jedna z protestujących. - Nawet nie w powiecie, a w całej Polsce – z 2 do 3 zł za metr kwadratowy, za handel w niedzielę na stadionie z 2 do 5 zł. Do tego opłata za samochód. My się z tym nie godzimy. Mamy towar nosić na własnych plecach?

 

- Dla ludzi handlujących 7 dni w tygodni to jest kwota 900 zł dodatkowych opłat, a plus jeszcze rezerwacja za dane stanowiska, plus opłaty za miejsca handlowe – mówił kolejny z protestujących w piątek przed magistratem.

 

Policjanci legitymowali kupców i kilkukrotnie wzywali ich do rozejścia się. Mimo to kupcy nadal pozostawali przed budynkiem Urzędu, domagając się rozmowy z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem. Ostatecznie kupcy zaprzestali protestu.

 

Do protestujących wyszedł jedynie dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Karol Szokalski. Poprosił o złożenie pisma z postulatami, nad którym prezydent obiecał się pochylić. - Proszę Państwa, byście nie próbowali sforsować Urzędu Miasta – mówił. - Pan prezydent chętnie z Państwem porozmawia, ale proszę o sformułowanie swoich postulatów i ewentualnych zarzutów pod adresem ZDiUM na piśmie. Pismo zostanie przyjęte i rozpatrzone przez pana prezydenta, a do spotkania dojdzie wtedy, kiedy będą do tego warunki, kiedy będzie to możliwe w higienicznych, sanitarnych warunkach.

 

 

Jak poinformowała nas Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, w proteście uczestniczyło około 30 osób, 19 zostało wylegitymowanych, nikt nie został ukarany mandatem, protestujący rozeszli się, ale informacja o zdarzeniu trafi do Inspektoratu Sanitarnego. 


Zainteresował temat?

7

5


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.05.2020 19:34

Ostatnio będąc na rynku i w Merkurym tą samą bluzka na rynku 45 zł w Merkurym 129 zł sukienka na rynku 147zl w Merkurym 358 zł wiadomo pójdę na rynek . Tam przynajmniej nowe wzory wybór itd. na rynku jak się chce to dają paragony i nawet faktury i Merkurym też dają ale jak ktoś nie chce to nawet na kasę nie nabijają w Merkurym często widać

54


gość ~gość (Gość)23.05.2020 11:02

Jestem za obniżeniem stawek pod pewnym warunkiem - na każdym stanowisku kasa fiskalna i każda sprzedaż na paragon. Za sprzedaż bez nabicia na kasę kary od 10 tys zł. wzwyż.

90


gość ~gość (Gość)23.05.2020 16:06

Bardzo dobrze proponuję więcej takich spotkań po Urzędem Miasta
Czas na zmiany.

81


Ojciec Redzyk ~Ojciec Redzyk (Gość)23.05.2020 15:41

Proponowałbym zmniejszyć opłatę targową. Ale w Nowym Miejscu! Targowisko przy Hali Targowej to POMYŁKA! Powinno być już dawno zamknięte , lub ograniczone do 1000 m2. Takie targowisko to wstyd dla miasta i urąganie wszelkim przepisom, a także zdrowemu rozsądkowi. Proponuję: Opłata w dotychczasowym miejscu, czyli przy Urzędzie x 4. W nowym miejscu x 0,5.

70


gość ~gość (Gość)25.05.2020 11:02

Cena tzw. placowego w Piotrkowie to jest jakiś chyba żart, a wliczanie do tego każdego metra za np. namiot który nie służy do sprzedaży tylko chroni przed słońcem to już skandal. To wszystko razem tworzy olbrzymie pieniądze dla każdego sprzedawcy co oczywiście musi być wliczone w cenę towaru. Oczywiście Pan Chojniak się cieszy gdyż te według niektórych śmieszne 3 złote rocznie da ponad milionowy wpływ do budżetu miasta oczywiście z kieszeni kupców. A dodatkowy pomysł pana Szokalaskiego za pobieranie opłat od samochodów które nie służą bezpośrednio do sprzedazy i stoją za stoiskami powoduję sytuację że część z samochodów wyjeżdża blokując na osiedlach miejsca dla mieszkańców, których i tak brakuje. Czy o to chodzi żeby jeszcze bardziej utrudnić handlującym wymuszając wyjazd autami i zabieranie miejsc parkingowych innym?

21


cwaniak z miejskiej gazowni cwaniak z miejskiej gazowniranga24.05.2020 11:45

Milicja i Sanepid...najbardziej znienawidzone instytucje w tym chorym kraju.

62


vs. ~vs. (Gość)24.05.2020 15:25

Podnoszenie opłat spowoduje powyższenie cen. Czy o to chodzi mędrcom z Pasażu Rudowskiego 10?

31


gość ~gość (Gość)22.05.2020 15:28

Miarka przebrała się również u mieszkańców osiedla. Mamy dość blokowania ulic wyjazdowych z osiedla, zajmowania naszych miejsc parkingowych, latających śmieci po osiedlu i sikania po klatkach schodowych. Targowisko należy ucywilizować, to jest tradycja i historia Piotrkowa, ale może by stworzyć coś na miarę Starego Kleparza w Krakowie, gdzie można nabyć produkty regionalne wszelkiej maści, a organizacja targowiska nie stanowi uciążliwości dla mieszkańców. Jakiś czas temu była koncepcja zadaszenia i zabudowy targowiska wraz z parkingiem podziemnym. Niestety została storpedowana.

302


gość ~gość (Gość)24.05.2020 13:20

Moje zdanie jest takie gdy jest więcej handlujących wtedy jest większa konkurencja, ceny towarów sa niższe tym lepiej dla klienta. Na innych okolicznych rynkach np Ujazd, Moszczenica, Wolborz opłata dzienna za stoisko 7m x 3m i auto wynosi 15zl - 20zl na Hali Targowej w Piotrkowie wynosi ok 90zl niestety przedsiębiorcy będą szukać innych miejsc do handlu we wtorki i piątki gdyż są wysokie koszta. Wtedy zostaną nieliczni, konkurencja się zmniejszy a ceny poszybują do góry. Więc Panowie z Urzędu proszę rozważyć tą sytuację i obniżyć opłaty na targowisku wtedy i handlujący będą zadowoleni i również kupujący które nie będą przepłacać za towar.

42


ZAX ~ZAX (Gość)24.05.2020 13:41

A czy byli wspierani przez panią Marlenę czy Jadzie? ,Poparcia na targu chętnie szukały przed wyborami do rady miasta.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat