Kupcy będą protestować w centrum Piotrkowa

Strefa FM Środa, 23 września 2020188 11186
- Nie ukrywajmy, to nie jest żadna reorganizacja, tylko likwidacja targowiska - tak lider kupców z ul. Targowej Tomasz Kowalewski podsumowuje pomysły dotyczące nowych zasad handlu w rejonie Hali Targowej. Projekt uchwały piotrkowskiej Rady Miasta zakłada ograniczenie terenu do targowania, a także wskazuje czym będzie można handlować. Kupcy zaapelują w tej sprawie do radnych, a na piątek (25 września) zapowiadają protest i blokadę ulic w rejonie Urzędu Miasta.
fot. kacza

- W piątek o godzinie 10.00 chcemy spotkać się przed Urzędem Miasta i zamanifestować swoje niezadowolenie z powodu likwidacji targowiska. Protest będzie polegał na blokowaniu ul. Sienkiewicza i Pasażu Rudowskiego. Będziemy chcieli także porozmawiać z prezydentem, który nam obiecał konsultacje w sprawie targowiska i nawet się z nami nie spotkał. Teraz my pójdziemy do niego i może wreszcie porozmawia z nami, bo wszystkie sprawy są załatwiane poza naszymi plecami - mówi Tomasz Kowalewski. 

 

Kupcy planują także wystosowanie listu otwartego do radnych. - Przedstawimy nasze zdanie na temat projektu uchwały, który ma być głosowany. Nie było wcześniej żadnych konsultacji, które pozwoliłyby nam zapoznać się z planami urzędników. Po prostu jesteśmy traktowani jak "szara masa", z którą nikt się nie liczy. Nie może tak być i spróbujemy wytłumaczyć radnym, że tego typu ograniczanie handlu będzie się równało jego likwidacji w tym miejscu - tłumaczy Aneta Pawlik, handlująca od lat w rejonie Hali Targowej. 

 

Szczegóły planowanej reorganizacji targowiska znajdziecie TUTAJ. Piotrkowscy radni zagłosują w tej sprawie na najbliższej sesji RM, która odbędzie się w środę (30 września).

 

 


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (188)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

barr ~barr (Gość)25.09.2020 11:22

Jeśli radni są za tym, żeby mi, mieszkańcowi koło targowiska, utrudniać życie, to ja wraz z mieszkańcami osiedla targowa, was, marni radni - bezradni nie wybiorę w następnych wyborach. Ja też mam prawo do normalnego mieszkania w Piotrkowie. Nareszcie prezydent po stronie mieszkańców.

20


obserwator 123 ~obserwator 123 (Gość)25.09.2020 06:56

Po pierwsze to nie jest żadne targowisko tylko centrum miasta, to że kiedyś ZDIUM zrobił tam miejsca handlowe oznacza ze można tam było jakoś to pogodzić bo handlujących było mniej . Teraz sytuacja się zmieniła radykalnie na niekorzyść i to Miasto i ZDIUM decyduje kto handluje i czym i w jakiej ilości osób handlujących i mają ku temu środki i wszelkie prawo by to zmieniać . Po drugie ci co najwięcej krzyczą najmniej wnoszą do tego miasta ,ludzie spoza miasta i dorobkiewicze nie będą nam władz zmieniać i decydować co w NASZYM mieście jest dobre a co nie, niech pilnują swoich sołtysów i wójtów . Po 3-cie należy zawsze żądać paragonów za towar jeśli ktoś ma dwa stoiska lub więcej lub jedno duże dobrze prosperujące powinien mieć kasę fiskalną i wystawiać paragon należy tego bezwzględnie żądać, dosyć już okradania państwa Polskiego .Po 4-rte kontrole Skarbówki i Sanepidu wskazane w takich miejscach co najmniej dwa razy w miesiącu , szczególnie że jest okres tak zwanej pandemii a po 5- te cieli gałąź na której siedzieli to teraz spadają proste.

50


gość_gość ~gość_gość (Gość)25.09.2020 23:31

Mr.Janik zrobi wszystko by od kilku miesięcy zaistnieć w mediach. Nikt nie ma wątpliwości chyba, że będzie kandydował na Prezydenta Piotrkowa. Kasa od Patrona Macierewicza popłyną...
Piotrków schodzi na psy...PiSy ????????????

02


gość ~gość (Gość)24.09.2020 17:02

P. Tomasz dał czadu, wywalczył likwidację targowiska hahahaha brawo. Fika fika i fikołka zrobił razem z giermkiem swoim.

22


gość ~gość (Gość)23.09.2020 16:59

A czy Pan lider kupców mieszka na Chrobrego lub Targowej? A może dowozi dzieci do przedszkola?

135


lec ~lec (Gość)25.09.2020 08:33

Moja córka mieszka na ul. Mieszka. Jej życie w dni targowe to koszmar. Samochód musi zostawić w dzień poprzedzający targ pół kilometra od miejsca zamieszkania, bo inaczej nie wyjechałaby z pod bloku. Dzieci nie mogą wyjść z domów bo widzą przed blokiem panów sikających koło klatki. Koszmar. Brawo panie prezydencie za odwagę. W innym miejscu też można handlować.

10


gość ~gość (Gość)24.09.2020 06:50

Nie rozumie jednego w tym wszystkim wszystko idzie do góry więc ta zlotowka w porównaniu że wszystkim to nie było nic znaczącego tym bardziej że NIKt tam nie płaci podatków ani vatu niby w większości płacą krus i rolnicy ale okej każdy niech sobie radzi ale pan przewodniczacy(?) strajkujących bardzo nie ładnie się zachował czy ja lubię prezydenta? nie wiem Tak jak każdy nie pasuje mi jego po części ale żądania i taczka to nie taki styl klasy nic uważam że w tamtym momencie nie krzyki ale rozmowa na pewno przyniosła rezultat a teraz brawo P. Prezydencie

33


oj ~oj (Gość)23.09.2020 18:42

Panie Janik niech pan mieszkańcom nie szkodzi.My chcemy spokoju

76


gość ~gość (Gość)24.09.2020 08:41

Likwidacja 300 miejsc pracy. Brawo panie Chojniak.to pokazuje tylko ignorancje i brak szacunku.latal z dlugopisikami i ulotkami, pamietam dobrze. Zero chęci rozwiązania problemu. Tylko wozi i zero kontaktu z mieszkańcami. Zenujace!!!

97


karlin ~karlin (Gość)24.09.2020 20:39

a czy organizator protestu pan Tomasz Kowalewski jest z piotrkowa i prowadzi działalność handlową w piotrkowie. może niech zablokuje drogę u siebie

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat