Kukizowcy uczyli udzielania pierwszej pomocy

ePiotrkow Poniedziałek, 20 czerwca 201623 6337
„Bezpieczne wakacje - Kukiz’15” to temat spotkania z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego, na które zaprosili w poniedziałek sympatycy Ruchu Kukiz’15.

Ładuję galerię...

Spotkanie zorganizowano w Szkole Policealnej Dla Dorosłych przy ul. Dąbrowskiego 16. Poruszano kwestie zagrożeń, jakie mogą czekać na dzieci i młodzież w czasie wakacji. Przeprowadzone zostało szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem doświadczonego ratownika medycznego. - Chodzi nam o to, aby uświadomić ludziom, że wszyscy musimy reagować, kiedy widzimy na ulicy leżącego człowieka – mówi Piotr Radziszewski, członek Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15.


Czym jeszcze zajmuje się Stowarzyszenie? Obecnie zbierają podpisy pod inicjatywa zwołania referendum, w którym Polacy odpowiedzieliby na pytanie: Czy Polska powinna przyjąć uchodźców?


W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczył poseł z naszego okręgu Rafał Wójcikowski, ale także radny Mariusz Staszek czy dyrektorzy piotrkowskich szkół.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

masakra ~masakra (Gość)21.06.2016 11:28

Staszek uczy pierwszej pomocy a pomaga mu lalka dyrektor szkoły opisany na jednym z portali w kontekście homoseksualnego związku z preziem Piotrkowa. No pięknie. Ja bym dziecka tam nie posłał !

33


luzik luzikranga20.06.2016 19:16

Dostaliście unijną kasę na te "szkolenia", czy też działacie za friko, tak z porywu serca?
Czy w trakcie szkoleń wolno agitować politycznie?
Dlaczego wasz guru nie był w stroju roboczym, tylko w jakimś gajerku?

55


Grek Zorba ~Grek Zorba (Gość)21.06.2016 09:42

A emigrantkę też można reanimować a dziecko Syryjczyka, a może ten Pan tłusty pokaże jak się reanimuje buhahahahaha!!

31


nogi opadają ~nogi opadają (Gość)20.06.2016 19:40

Chętnych uchodźców na razie jak na lekarstwo -brak - ale chęci na kolejne referenda w tej sprawie - nie. (pierwsze o JOW wiadomo jakim cieszyło się zainteresowaniem), poza tym same rewelacje: rozwalanie konstytucji przy braku umiejętności stworzenia nowej lub likwidacja dofinansowania partii z jednoczesną prośbą Kukiza o dofinansowanie jego partii przed ostatnimi wyborami . Same anomalie programowe czyli same absurdy, dziwne że jeszcze ktoś potrafi to popierać.

33


DeltaBravo ~DeltaBravo (Gość)21.06.2016 08:21

Mam jedną podstawowa zasadę. Bojkotuję wszystkie akcje gdzie są politycy. Dlaczego spytacie i zarzucicie lać na polityków akcje się liczą. Otóż znaleźli sobie sposób na lanserkę kosztem innych. Akcje i prace wkładają naiwni wolontariusze a śmietankę spijają politycy. Polecam nie pozwólcie na lans polityczny sprawdzajcie kto organizuje imprezę. Dajcie jak chcecie pomagać pieniądze bezpośrednio osobie potrzebującej. Nie dajcie się nabrać na szlachetność akcji. Robią to z premedytacją żeby w razie negatywnych opinii mówili,pisali .Ale jak tak można to szlachetna i pomocna akcja. To dlaczego tak się afiszujecie ze swoimi partiami. Reszta naiwnych wtedy nawet broni. Tylko nikt się nie zastanowi nad tym co partia i przedstawiciele maja jako ukryty cel. Ostatnio w filmie "Czerwony Październik" słyszałem tekst: . Polityk to człowiek który jak jedną ręką głaszcze dzieci po głowie to drugą kradnie im cukierki.

62


chemik ~chemik (Gość)21.06.2016 08:43

Nauka udzielania pierwszej pomocy - szczytny cel, ale nie w naszym wrednym kraju....
Co z tego, że kogoś nauczą masażu serca, sztucznego oddychania, jeżeli nic z tego nie wynika? Było już w Polsce parę procesów za udzielenie pierwszej pomocy. Uratowali bydlaka, a potem on ich oskarżył o narażenie życia i zdrowia. Co z tego, że uratowali, co z tego, że człowiek leżący na ulicy nie miał pulsu? Ratujący nie mieli dokumentów, że są ratownikami medycznymi po odpowiednim kursie - NIE MIELI PRAWA RATOWAĆ!!! Według skarżącego (i prawa!!!) narażali jego życie!
Jestem po paru takich kursach, ale pomocy udzielę tylko komuś z rodziny lub znajomemu. Reszta cwaniaczków niech leży na ulicy i czeka na karetkę pogotowia...... Powodzenia.

22


Ela ~Ela (Gość)21.06.2016 09:35

A nie lepiej było zorganizować takie szkolenie dla rodziców z przedszkola?

20


Yonasz ~Yonasz (Gość)21.06.2016 01:03

Ho, ho! A na zdjęciu 9 utyty Staszek i lalkowaty Włodarczyk!

32


bo nie wiem ~bo nie wiem (Gość)21.06.2016 00:02

A czy podczas tych ćwiczeń to "ratują" małe dziewczynki i chłopczyków?

30


Rebi ~Rebi (Gość)20.06.2016 22:40

Lipa jakaś z tym ruchem

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat