Ktoś próbuje okraść strażaków?

ePiotrkowRegion Wtorek, 11 sierpnia 202010 10618
W nocy z 10 na 11 sierpnia strażaków ochotników z Przygłowa obudził dźwięk syreny alarmowej. Druhowie myśleli, że trzeba jechać do pożaru. Jednak po zgłoszeniu do stanowiska kierowania okazało się, że dyspozytor nie uruchamiał systemu alarmowego. To nie pierwsza tego typu sytuacja. Podobne zdarzenia odnotowali strażacy z innych jednostek.
fot. OSP Przygłów

- Sprawa o tyle dziwna, że powtórzyła się już po raz drugi – informują strażacy z OSP Przygłów z gminy Sulejów. - Czy ktoś próbuje nas okraść? - pytają. - Identyczna sytuacja powtórzyła się 2 tygodnie temu o godz. 5 nad ranem. Wtedy sprawa przez nas zbagatelizowana, dziś budzi lekki niepokój. Syrena nie została uruchomiona przez stanowisko kierowania, więc ktoś może próbować specjalnie wywołać alarm. W jakim celu?

 

Sprawa jest dla druhów bardzo poważna, tym bardziej, że inne jednostki z woj. łódzkiego również zgłaszają podobne problemy. Choćby OSP Tuszyn. - W ostatnim czasie co drugi, trzeci dzień w środku nocy jesteśmy alarmowani do plamy oleju, podczas wyjazdu chłopaki widzą auta, które obserwują straż podczas wyjazdu – relacjonują ochotnicy z powiatu łódzkiego wschodniego. - Nie dalej jak dwa tygodnie temu druhowie z OSP Tuszyn-Las ostrzegali nas, że próbowano dostać się do ich remizy. Kochani, budzi to nasz wyraźny niepokój, dlatego gdybyście widzieli coś dziwnego, coś co i Was zaniepokoi, róbcie zdjęcia, nagrywajcie, przysyłajcie do nas.

 

Strażacy z gminy Sulejów zaznaczają, że ostatnio zostało okradzionych wiele jednostek OSP. - Osoby kręcące się pod remizą, nieznane samochody, dziwne sytuacje... Naszych mieszkańców bardzo prosimy o czujność – apelują. - W większości znacie nas i nasze pojazdy. Gdybyście zauważyli cokolwiek dziwnego lub budzącego niepokój, prosimy o kontakt z naczelnikiem jednostki (Bartłomiej Kolasiński), nr tel. 722 126 533.

 

Sprawa została zgłoszona na policję.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.08.2020 18:58

Wstyd, Ci ludzie ratują życia ludzie a ktoś wyciąga łapę po sprzęt dzięki któremu mają możliwość to robić, ostatnio po okolicy Przygłowa i Włodzimierzowa kręciły się samochody na obcych rejestracjach, zatrzymując się przed posesjami, może wypadało by zrobić patrole obywatelskie?

20


enedue123 ~enedue123 (Gość)11.08.2020 20:30

Żadnej partii nie zależy na podniesieniu kar dla złodziei , więc jak nie ma kary, która odstrasza to kradną ile wlezie.
Dlaczego nie publikuje się wizerunku przestępców ?? Dlaczego ani Tusk, ani Kaczyński czy Duda czy Ziobro, nie wpadli na taki pomysł ?
Kiedy była jakas reforma przepisów karnych ?? Kwotę kwalifikująca jako kradzież zmienili i tyle ...

42


gość ~gość (Gość)11.08.2020 23:20

Myślę że gdyby chcieli okraść yo po co by syrene zalaczali
To jest elektronika i moze coś nawala..

20


Gosc 1237652 ~Gosc 1237652 (Gość)11.08.2020 13:35

Jak można okradać straż pożarną, tym bardziej ochotniczą. No ludzie.. Budzenie ludzi dobrej woli w nocy ( i ich rodzin również jak się domyślam) to już wyjątkowa podłość nie mówiąc o okradaniu. Nie mam nikogo w rodzinie ani wśród znajomych którzy pracują w OSP, ale współczuję. Naprawdę.

132


Mundek z Barkowic ~Mundek z Barkowic (Gość)11.08.2020 14:50

Bardzo ładny wóz bojowy, zabytek - Star 25 .......... który to rocznik .......

41


gość ~gość (Gość)11.08.2020 14:32

Popieramy Wasz apel macie nasze wsparcie i pomoc

110


xn. ~xn. (Gość)11.08.2020 13:37

Być może system powiadamiania nie jest nie doskonały i włącza się jak "dostaje jakiś" sygnał /zakłócenia/ z zewnątrz. Tak się czasami zdarza. Zapytajcie się panów z Centrum Zarządzania i Obrony z Łodzi... Oni mają swój system i czasami takie cuda się dzieją.

30


sikawkowy ~sikawkowy (Gość)11.08.2020 13:36

A to woda sodowa tylko grała...

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat