Których lekarzy brakuje w Piotrkowie?

ePiotrkow Środa, 19 września 201845 12891
Według rządowych danych w ciągu ostatniego ćwierćwiecza z Polski wyjechało trzydzieści tysięcy lekarzy. Czy ich brak widoczny jest także w piotrkowskich szpitalach?
fot. pixabay

Sprawdzano to w radiowym Maglu. Okazuje się, że sytuacja jest niewesoła i nie różni się od tej, jaką znamy z ogólnopolskich doniesień medialnych.

 

- W dziedzinie specjalistów niezabiegowych potrzebujemy internistów i kardiologów - mówiła w programie Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznik Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. - W nieco mniejszym stopniu, ale jednak, jest problem z brakiem neurologów i gastrologów. Z zabiegowych lekarzy brakuje i chętnie zatrudnimy laryngologów, ortopedów i chirurgów. Osobnym tematem jest brak specjalistów medycyny ratunkowej. Z dziedzin nieklinicznych potrzebni są również radiolodzy i histopatolodzy.

 

Podobnie jest w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie (szpital przy ul. Roosevelta). Poszukiwani specjaliści to lekarze rodzinni, pediatrzy, interniści, a przede wszystkim radiolodzy.

 

Skoro lekarzy brakuje, to należy ich szukać. Jakie starania czynią władze naszych szpitali? - Specjalistów, podobnie jak inne placówki, poszukujemy za pośrednictwem strony internetowej, na której wyszczególnieni są specjaliści, których aktualnie potrzebujemy - powiedziała E. Tarnowska-Ciotucha. - Umieszczamy ogłoszenia w prasie branżowej oraz na portalach internetowych o tematyce medycznej.

 

Przy okazji rzeczniczka, odnosząc się do wypowiedzi jednej ze słuchaczek Magla, przypomniała że SSW posiada Poradnię Zdrowia Psychicznego. Ta znajduje się przy ul. Wolborskiej.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.09.2018 08:53

Lekarze na tory

12


gość ~gość (Gość)19.09.2018 08:41

Ja bym dał podwyżkę + zwobniżenie z podatku żeby było ich więcej patola ta polska

13


gość ~gość (Gość)19.09.2018 08:41

Ja bym dał podwyżkę + zwobniżenie z podatku żeby było ich więcej patola ta polska

11


Powiem krótko ~Powiem krótko (Gość)19.09.2018 08:20

Przede wszystkim brakuje lekarzy takich, którzy szukają przyczyn choroby, a nie leczą jej skutków. Innymi słowy lekarzy, którzy chcą doprowadzić pacjenta do zdrowia, a nie tylko leczą objawowo - częstokroć aż do śmierci.

120


gość. ~gość. (Gość)19.09.2018 08:12

Właśnie zamknięto poradnię okulistyczną dla dzieci na ul. Rakowskiej, bo lekarze zrezygnowali z pracy. Teraz tylko prywatnie można iść z dzieckiem do okulisty, albo jechać do Łodzi.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat