Których lekarzy brakuje w Piotrkowie?

ePiotrkow Środa, 19 września 201845 12889
Według rządowych danych w ciągu ostatniego ćwierćwiecza z Polski wyjechało trzydzieści tysięcy lekarzy. Czy ich brak widoczny jest także w piotrkowskich szpitalach?
fot. pixabay

Sprawdzano to w radiowym Maglu. Okazuje się, że sytuacja jest niewesoła i nie różni się od tej, jaką znamy z ogólnopolskich doniesień medialnych.

 

- W dziedzinie specjalistów niezabiegowych potrzebujemy internistów i kardiologów - mówiła w programie Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznik Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. - W nieco mniejszym stopniu, ale jednak, jest problem z brakiem neurologów i gastrologów. Z zabiegowych lekarzy brakuje i chętnie zatrudnimy laryngologów, ortopedów i chirurgów. Osobnym tematem jest brak specjalistów medycyny ratunkowej. Z dziedzin nieklinicznych potrzebni są również radiolodzy i histopatolodzy.

 

Podobnie jest w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie (szpital przy ul. Roosevelta). Poszukiwani specjaliści to lekarze rodzinni, pediatrzy, interniści, a przede wszystkim radiolodzy.

 

Skoro lekarzy brakuje, to należy ich szukać. Jakie starania czynią władze naszych szpitali? - Specjalistów, podobnie jak inne placówki, poszukujemy za pośrednictwem strony internetowej, na której wyszczególnieni są specjaliści, których aktualnie potrzebujemy - powiedziała E. Tarnowska-Ciotucha. - Umieszczamy ogłoszenia w prasie branżowej oraz na portalach internetowych o tematyce medycznej.

 

Przy okazji rzeczniczka, odnosząc się do wypowiedzi jednej ze słuchaczek Magla, przypomniała że SSW posiada Poradnię Zdrowia Psychicznego. Ta znajduje się przy ul. Wolborskiej.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pacjent ~pacjent (Gość)19.09.2018 16:42

nie wszystkie oddziały są złe- polecam rehabilitacje kardiologiczną na Rakowską. Oddział super, pacjent w centrum uwagi -zarówno lekarskiej , pielęgniarskiej jak i rehabilitacyjnej.

31


gość ~gość (Gość)19.09.2018 07:57

Ile to fajnych oddziałów zniknęło z Rakowskiej?

100


gość ~gość (Gość)19.09.2018 10:47

Piotrkowska służba zdrowia idzie na dno!!!
Wszystko przez starostów i dyrektorów placówek.
Brakuje kardiologów? Przecież nie tak dawno z wielką pompą otwierania kardiologię. Przyszło dwóch bardzo dobrych lekarzy. Teraz nagle brakuje???
Za zamknięcie poradni okulistyczne dla dzieci ktoś powinien odpowiedzieć.

70


gość ~gość (Gość)19.09.2018 15:04

W Piotrkowie brakuje przede wszystkim dobrych lekarzy. Pojechałem do Łodzi do prywatnej kliniki to nawet nie chcieli wyników badań z Piotrkowa bo stwierdzili że nasza służba zdrowia nawet tego nie potrafi. Leczyłem się w Piotrkowie 5 lat co roku w szpitalu. W Łodzi dostałem kilka zastrzyków na miejscu i receptę do domu. Jestem zdrowym i wolnym człowiekiem.

71


gość ~gość (Gość)19.09.2018 14:02

I tak trzeba chodzić prywatnie się leczyć i tak. Wielkie mi halo

30


w ogóle ~w ogóle (Gość)19.09.2018 13:48

W ogóle to co się w polskiej służbie zdrowia wyprawia to marazm... moze i są dobrzy specjaliści, ale za grube pieniądze i w wielkich miastach... a kto ma leczyć ludzi na NFZ skoro każdy daje na to kasę?? niedługo szpitale w Polsce będą takie jak w Ameryce - typowe przytułki, gdzie nikt nikogo nie leczy, bo jak nie masz na prywatną wizytę to zdychasz.

40


donio donio donio ~donio donio donio (Gość)19.09.2018 12:41

specjalistów brakuje

50


inżynier ~inżynier (Gość)19.09.2018 11:11

Do szpitala przy Rakowskiej jest spoza Piotrkowa niezły dojazd S8 (pomijając samą Rakowską, gdzie można koło zgubić). Ale już od A1 trzeba nadkładać kilometrów do S8, albo przepychać się przez cały Piotrków, strata czasu i benzyny. Poza tym niedługo już zacznie się remont A1 i cały ruch z autostrady w kierunku Łodzi przeniesie się na DK91. Już widzę te dantejskie sceny, próbki można obejrzeć, jak na autostradzie jest wypadek i ją na kilka godzin zamykają. Szacuję, że jazda z Łodzi z 40 minut wydłuży się do jakichś 2 godzin. Ciekawe, ilu dojeżdżających lekarzy zrezygnuje z tego powodu.

30


doktorek ~doktorek (Gość)19.09.2018 10:27

yes yes yes !!!

10


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)19.09.2018 09:40

Brakuje lekarza Winiarskiego w szczególności :)))

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat