Które zawodniczki pozostaną w Piotrcovii na następny sezon?

ePiotrkow Wtorek, 12 maja 202037 4002
Przez panującą epidemię władze Superligi Kobiet zdecydowały o wcześniejszym zakończeniu sezonu, a klasyfikację według punktacji uzyskanej w meczach rozegranych do 12 marca uznano za końcową. Wraz z zakończeniem rozgrywek rozpoczęły się ruchy kadrowe w klubach. Nie ominą one drużyny Piotrocvii, która po kiepskim sezonie zajęła przedostanie miejsce w tabeli. Klub sukcesywnie informuje o kadrze na nadchodzący sezon w mediach społecznościowych zaczynając od zawodniczek, które pozostaną w Piotrkowie na kolejny rok.

Problemy kadrowe były jedną z największych bolączek Piotrocvii w minionym sezonie i na pewno przyczyniły się do słabej pozycji w klasyfikacji końcowej PGNiG Superligi Kobiet. Kilka dziewczyn wracało do gry i formy po dłuższej przerwie od treningów, inne większą część sezonu przesiedziały na ławce z powodu kontuzji, a w przypadku brazylijki Victorii Macedo problemem okazało się uzyskanie pozwolenia na prace. Z przebiegu rozgrywek nie mogą być zadowoleni kibice, zawodniczki, ani działacze klubu i nikt nie ma wątpliwości, że trzeba przebudować skład Piotrcovii na nadchodzący sezon. 

 

Zarząd i sztab szkoleniowy podjął już większość decyzji kadrowych i działacze mają już w zasadzie jasność co do składu w jakim Piotrcovia będzie występować w sezonie 2020/21, ale kibicom przyjdzie poczekać jeszcze do czerwca na poznanie całej kadry, gdyż klub postanowił stopniowo informować o kolejnych zakontraktowanych zawodniczkach. Prezentację drużyny rozpoczęto od dziewczyn, które przedłużają umowę.

 

Do 12 maja poinformowano o 5 zawodniczkach, dla których będzie to kolejny sezon w barwach Piotrcovii:

  1. Daria Opelt, bramkarka i kapitan drużyny
  2. Karolina Sarnecka, bramkarka
  3. Victoria Macedo, rozgrywająca
  4. Edyta Charzyńska, rozgrywająca
  5. Monika Kopertowska, rozgrywająca

Do końca maja klub ma przedstawić nazwiska wszystkich zawodniczek, które pozostaną w drużynie, później przyjdzie czas na pożegnanie piłkarek, z którymi nie przedłużono kontraktu, a dopiero w czerwcu dowiemy się kto wzmocni Piotrcovię w nadchodzącym sezonie. 

 

 


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.05.2020 18:50

Jeszcze pozbyli się Kolasińskiej o czym wytrawny gracz odsłaniający karty zapomniał. Czy te nowe o których się pisze są lepsze,śmiem wątpić,szału nie ma.Pozbyto się Dorsz najlepszej w składzie kołowej,Jojo -gdy coś w końcu zaczęło funkcjonować w obronie,jak dotarło ,że jest to zawodniczka której atutem jest tylko defensywa.Coś dobrego było widoczne w meczu z Jarosławiem i zostało rozwalone.Czy dzieje się to za wiedzą i akceptacją trenera. Jeżeli tak,to znów będzie tłumaczenie o czasie potrzebnym na zgranie zespołu,aklimatyzację nowych w środowisku itd.Na wynik poczekamy kolejny sezon.Dziękujemy tym które odeszły za grę w Piotrkowie.

24


gość ~gość (Gość)26.05.2020 16:31

Pozbyli się największego walczaka w obronie. Czy przyjdzie jakąś kołowa na poziom pierwszej siódemki?

13


gość ~gość (Gość)24.05.2020 08:30

W poprzednim tygodniu miasto poinformowało o braku kasy dla sportu i kulturę w Piotrkowie. Do wtorku rozliczenia za pierwszą transzę. Więc zobaczymy na co stać prywatnych sponsorów i która zostanie z piłkarek.

12


gość ~gość (Gość)21.05.2020 13:07

Na fb Piotrcovii filmik Vlada show. Co za dwulicowość.

04


gość ~gość (Gość)19.05.2020 10:23

Belmas i wiele innych zostało wyrzuconych z klubu,niech Prezio nie wygłupia się z Pielesz, wiekowym odrzutem z Zagłębia !

06


gość ~gość (Gość)15.05.2020 22:41

RR też zostaje, Okti, Sobek, Szynkaruk, Belmas + te wzomcnienia... Gramy o medal!

33


janosik ~janosik (Gość)12.05.2020 20:35

Piękny sport ,a co po karierze sportowej.Co miasto oferuje dla byłych sportowców.W najlepszym możliwym scenariuszu może etat nauczyciela wf.Jaka przyszłość czeka dziewczyny w tym mieście po zakończeniu kariery.Przykłady wszyscy znacie.

16


gość ~gość (Gość)12.05.2020 17:26

Trener z Piotrkowa musi być!!!!

14


...... ~...... (Gość)13.05.2020 10:07

Klub wybrał taką formę informowania o nowych kontraktach i ok. Trochę napięcia i znaków zapytania przez dłuższy czas.
Jeżeli zaś ruchy kadrowe klubu się komuś nie podobają to proponowałbym, aby zasilili klub sowimi pieniędzmi i zakontraktowali inne zawodniczki.
Ja się cieszę , że wyżej wymienne zawodniczki zostają u nas i czekam na informacje o kolejnych, które z nami zostają.

82


hanibal ~hanibal (Gość)12.05.2020 20:38

Spokojnie. Podejrzewam, że skład już jest prawie dopięty, a teraz będziemy świadkami odkrywania kart. Co dzień lub dwa nowy nius idzie w Polskę i w sumie to nie głupi pomysł, bo jesteśmy obecni w mediach. A o wzmocnienia to można już było poczytać na innych portalach.
Problem jest inny. Kto obejrzy Piotrcovię w akcji, bo mówi się o ograniczonej liczbie kibiców na meczach.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat