Która sztafeta była najszybsza?

Strefa FM Piątek, 14 października 20164 3791
Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowano w czwartek na Stadionie Miejskim Concordia w Piotrkowie, rywalizowali tam uczniowie piotrkowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ładuję galerię...

Dziewczęta miały do pokonania trasę o długości 800 metrów, chłopcy musieli przebiec 300 metrów więcej. Sztafety gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych składały się z 10 zawodników, natomiast sztafety szkół podstawowych z 9 uczniów.

  - Wcześniej uczniowie ścigali się wokół zbiornika Słoneczko, ale tutaj mają lepsze warunki, przy niekorzystnej pogodzie mogą od razu schronić się pod dachem i wziąć prysznic - powiedział Paweł Zieliński z Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Lecealiadę wygrały uczennice z I LO i uczniowie z ZSP 1, gimnazjadę uczennice z "piątki" i chłopcy z "trójki", a w rywalizacji uczniów szkół podstawowych najlepsi byli zawodnicy i zawodniczki ze SP nr 12.

Oto ostateczna klasyfikacja:

Szkoły Ponadgimnazjalne:

dziewczęta:
1. I LO
2. II LO
3. ZSP nr 2

chłopcy:
1. ZSP nr 1
2. I LO
3. IV LO

Gimnazja:

dziewczęta:
1. Gimnazjum nr 5
2. Gimnazjum nr 4
3. Gimnazjum nr 3

chłopcy:
1. Gimnazjum nr 3
2. Gimnazjum nr 5
3. Gimnazjum nr 2

Szkoły Podstawowe:

dziewczęta:
1. Szkoła Podstawowa nr 12
2. Szkoła Podstawowa nr 3
3. Szkoła Podstawowa nr 16

chłopcy:
1. Szkoła Podstawowa nr 12
2. Szkoła Podstawowa nr 13
3. Szkoła Podstawowa nr 3

18 października najlepsi (pierwsze i drugie miejsca w każdej kategorii) wystartują w Półfinale Mistrzostw Województwa, które odbędą się w Zelowie.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.10.2016 19:09

To nie ma ciekawszych informacji sportowych niż to, to ? Niesamowite mrowie młodzieży, o kibicach l.a. nie wspomnę ! Kiedy następna "imprezka" ?

20


~bbbb ~~bbbb (Gość)14.10.2016 19:05

Dobrze, że chociaż tyle na początek, może kiedyś wrócą czasy z sprzed 50 lat kiedy to rywalizacja dotyczyła większości konkurencji lekkoatletycznych a niszowych przełajów.

21


ile ~ile (Gość)14.10.2016 13:13

Co za dokładna informacja? Czy wszystkie szkoły podstawowe, średnie i gimnazja z terenu Piotrkowa Trybunalskiego rywalizowały w tych zawodach? I co to za przełaje, jak biegali po bieżni stadionu? Gdzie te przeszkody przełajowe?

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat