Kto zajmie się pacjentami? Ratownicy medyczni na kwarantannie

ePiotrkowBełchatów Wtorek, 29 września 202020 7763
Aż 18 ratowników medycznych z powiatu bełchatowskiego nie może pracować przez koronawirusa. Część odbywa kwarantannę, inni pozostają w izolacji. Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego uspokajają jednak, że pacjenci pozostają pod dobrą opieką, bo zajmą się nimi ratownicy przesunięci z innych jednostek.
fot. pixabay

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Adama Stępkę z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. - Na kwarantannie lub w izolacji przebywa 18 pracowników z Bełchatowa i Kleszczowa. Zespoły Ratownictwa Medycznego funkcjonują jednak normalnie i bez zakłóceń wyjeżdżają do pacjentów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu sił i środków spoza rejonu powiatu bełchatowskiego, w tym między innymi z Łodzi. 18 osób to z pewnością znacząca część załogi, jednak mamy nadzieję, że po przymusowej przerwie wszyscy do nas wrócą. Chcę uspokoić, że mimo to posiadamy odpowiednie zasoby kadrowe, by nieść mieszkańcom pomoc na należytym poziomie. 


Od pewnego czasu powiaty z naszego województwa, w tym m.in. piotrkowski czy bełchatowski, zostały przejęte przez WSRM w Łodzi. - Ujednolicenie systemu ratownictwa medycznego na terenie naszego województwa pozwala na skuteczne pokonywanie kryzysów, jak ten, który wystąpił na terenie powiatu bełchatowskiego - dodaje Adam Stępka.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_julek ~gość_julek (Gość)30.09.2020 05:32

Niech siedzą w domu i zadzwonią sobie po teleporade tak jak przyjęli i zbadali moje dziecko tele poradą a dziecko nie może wyzdrowieć od 2 tygodniu powinni być tak samo potraktowani

22


syek ~syek (Gość)30.09.2020 09:07

To przerwa trwała 2 dni i o co tyle szumu. Szumowski skrócił czas trwania kwarantanny do paru godzin.

00


alf ~alf (Gość)29.09.2020 20:17

Pojawia się pytanie jak aż 18 ratowników zdołało się zarazić w tym samym czasie wirusem. Mało prawdopodobnym jest, że zarazili się od pacjentów wszyscy równocześnie. Czy może jednak nie było dezynfekowanych wspólnych pomieszczeń a może co gorsza załogi widywały się między sobą. Przecież do podstawa aby odizolować zmiany, załogi itp. Czyli w sumie podsumowując wszystko po polskiemu

31


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)29.09.2020 17:34

Cytuję:
Aż 18 ratowników medycznych z powiatu bełchatowskiego nie może pracować przez koronawirusa.


Ależ mogą pracować! Gdzie? A w szpitalu w Zgierzu! Przecież tam leżą sami chorzy na covid, to zarażeni koronawirusem ratownicy nie stanowią dla nich zagrożenia. A szpital ponoć jest wyspecjalizowany w leczeniu covida. Więc gdy pracując tam wyzdrowieją, to wrócą do swojej normalnej pracy. I przerwy w robocie nie będzie, ani durnej kwarantanny. No i co najważniejsze, w szpitalu będą mieć wszystkie niezbędne środki do leczenia.
Widzicie jakie proste rozwiązanie? To teraz proszę mi przesłać tysiaka za konsultację, i możecie je sobie wdrożyć.
;)

40


3owidianie ~3owidianie (Gość)29.09.2020 16:47

apostoł były minister, wczoraj ogłoszono że ma spisekprzeciwludzkosci19, a dzisiaj już na zakupach i że jest zdrowy, przesada jak oni się wam śmieją w twarz, tych co w to uwierzyli, i zainwestowali wiarę w to kłamstwo , teraz wasze ego po prostu nie pozwala wam zrozumieć że zostaliście wyrolowani, wolicie dalej wierzyć zamiast przyznac się do błędu

40


dziennikarze ~dziennikarze (Gość)29.09.2020 18:45

Czym się różni kwarantanna od izolacji?

21


drhye ~drhye (Gość)29.09.2020 18:24

Czemu oni są tyle czasu na kwarantannie? Szumowski był na kwarantannie niecałą dobę i stykło.

60


gość_tu ~gość_tu (Gość)29.09.2020 11:13

NFZ opłacany, a nadal sam się sobą zajmuje, więc zmian nie zauważę.

80


gość_hhj ~gość_hhj (Gość)29.09.2020 11:24

Od tygodnia są, osoby z kontaktu chodzą do pracy ludzie jak by sanepid chcial wszystkich wysłać to 3 szpitale są do zamknięcia SSW Piotrkow, PCMID Piotrkow i Bełchatów.

70


obs. ~obs. (Gość)29.09.2020 11:41

cyt. "Chcę uspokoić, że mimo to posiadamy odpowiednie zasoby kadrowe, by nieść mieszkańcom pomoc na należytym poziomie" A więc jest dobrze ,jest dobrze ,ale nie najlepiej jest. Cały system zdrowia w Polsce jest na skraju załamania a on pie....szy takie głupoty.

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat