Kto wyremontuje budynek po kinie Czary?

ePiotrkow Czwartek, 26 września 201917 5730
Budynek po kinie Czary przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie niszczeje od lat. Miasto, jako właściciel nieruchomości, powinno zadbać choćby o estetyczny wygląd elewacji – skarży się mieszkaniec, który pismo w sprawie zabytku wysłał do Rady Miasta.
fot. as

O budynku po kinie radni i urzędnicy rozmawiali podczas środowej sesji, kiedy to rozpatrywana była skarga-wniosek mieszkańca Piotrkowa. Okazuje się, że stan prawny budynku jest dość skomplikowany. Właścicielem nieruchomości od lat 90. jest miasto, ale o jej zwrot starają się dawni właściciele. Tyle, że spadkobierców jest kilkudziesięciu, sprawa w sądzie może się więc ciągnąć… bardzo długo. Czy budynek ma więc jakiekolwiek szanse na remont, czy raczej podzieli los Europy i Willi Wanda? Więcej w kolejnym numerze Tygodnia Trybunalskiego (2 października)!


Zainteresował temat?

10

2


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.09.2019 09:42

Za Europe i Wille Wanda ktos musi odpiwiedziec takie budynki z historia niszczeja i nikt z tym nic nie robi niech sie zawali placyk bedzie i mozna postawic kolejna biedronke czy kosciol zenada

261


.. ~.. (Gość)26.09.2019 09:38

Po tytule miałem nadzieję, że jest już wykonawca, a z treści miałem nadzieję go poznać.
Kolejny budynek który niszczeje, tak jak wspomniana Willa Wanda czy sąsiedni budynek pogotowia...
Jakie jeszcze budynki w Piotrkowie niszczeją i je bezpowrotnie tracimy....

210


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat