Kto wyremontuje budynek po kinie Czary?

ePiotrkow Czwartek, 26 września 201917 5883
Budynek po kinie Czary przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie niszczeje od lat. Miasto, jako właściciel nieruchomości, powinno zadbać choćby o estetyczny wygląd elewacji – skarży się mieszkaniec, który pismo w sprawie zabytku wysłał do Rady Miasta.
fot. as

O budynku po kinie radni i urzędnicy rozmawiali podczas środowej sesji, kiedy to rozpatrywana była skarga-wniosek mieszkańca Piotrkowa. Okazuje się, że stan prawny budynku jest dość skomplikowany. Właścicielem nieruchomości od lat 90. jest miasto, ale o jej zwrot starają się dawni właściciele. Tyle, że spadkobierców jest kilkudziesięciu, sprawa w sądzie może się więc ciągnąć… bardzo długo. Czy budynek ma więc jakiekolwiek szanse na remont, czy raczej podzieli los Europy i Willi Wanda? Więcej w kolejnym numerze Tygodnia Trybunalskiego (2 października)!


Zainteresował temat?

10

2


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.09.2019 17:05

Pan Prezydent chce ożywić wschodnia część Piotrkowa,ale jakoś mu to nie wychodzi.Osoby poruszające się w okolicy dworca, kierujące się w stronę Rynku widzą po drodze jedynie rozpadające się zabytkowe budynki z zamurowanymi oknami i mnóstwo pustostanów.Nie sztuką jest stawianie nowych budynków a dbanie o dziedzictwo kulturowe naszego starego grodu.Moim zdaniem władze miasta zbyt długo skupiały swoją uwagę na zachodniej części miasta oraz mało konsekwentnie walczyły z pseudowłascicielami tych budynków.W samym centrum starej części miasta od jakiegoś czasu straszą kolejne ruiny,a mianowicie na ul.Narutowicza przy Biedronce.Piekny widok,nie ma co!Z jednej strony kościoła Bernardynów ruiny Europy z drugiej strony Biedronka w sąsiedztwie ruin po PHSie.Ulica Sieradzka ma swoje ruiny a Rynek Trybunalski odrapany pustostan vis a vis Oliwki.Ulica Grodzka też ma zaniedbaną piękna kamienicę.Rog Szewskiej i Rycerskiej następna połatana ruina.O Willi Wanda, kinie Czary i kamienicy róg Grota Roweckiego a Dąbrowskiego juz nie wspomnę.Na przeciwko pięknie odrestaurowanego budynku dworca powstał szkaradny budynek ze sklepami, apteką i gabinetami lekarskimi.Nie wiem dlaczego nie wybudowano coś w stylu epoki a wypadałoby w sąsiedztwie wieży ciśnień starych kamienic i dworca PKP a nie takie paskudztwo!A PRLowski budynek dworca PKS to następny szkaradek co wita przyjezdnych.Jak architekt miejski nie ma poczucia gustu to nic dziwnego że stara cześć miasta wygląda jak wygląda.Tj.bez zachowania stylu epoki powstają nowoczesne bryły pozbawione gustu i smaku.A tak w ogóle nie dziwię się że ludzie którzy wychodzą z kościoła Bernardynów wsiadają do samochodów czy MZKi i uciekają z tej części miasta.

20


Kino "CZARY" to nie czary ~Kino "CZARY" to nie czary (Gość)27.09.2019 11:16

Postępowanie zwrotowe nie toczy się przed sądem a przed Prezydentem Miasta Łodzi już 27 lat i nie wiadomo kiedy się zakończy bowiem w czerwcu br. zmarła jedna ze współwłaścicielek.

70


gość ~gość (Gość)27.09.2019 09:04

Miasto jak zawsze nic nie robi!!!
Cały Piotrków i jego nieudolne władze!!!!!

60


gość ~gość (Gość)27.09.2019 11:02

Nieudolność pospolita

31


gość ~gość (Gość)27.09.2019 05:04

Ciekawe jakie pomysły na renowację będzie miał konserwator zabytków?

60


P51 ~P51 (Gość)26.09.2019 09:53

Jeśli jest sprawa w sądzie z kilkunastoma właścicielami, to proponuję zawrzeć ugodę: prawo własności uzyska pierwsza osoba, która zadeklaruje wykonanie w ciągu 2 lat, no nie bądźmy okrutni,niech będzie 3, renowację budynku. Oczywiście z klauzulą bezwzględnego przepadku budynku na rzecz miasta w przypadku niewywiązania się z terminów...

211


gość gośćranga26.09.2019 17:56

Przydało by się w Piotrkowie takie małe, kameralne kino z jakimiś starymi filmami w stylu "Przeminięło z wiatrem" czy jakieś kultowe westerny.

170


gość ~gość (Gość)26.09.2019 15:30

Co tam ruiny teraz trzeba dbać o mediatekę

121


antoiiofjsdvknljfdv ~antoiiofjsdvknljfdv (Gość)26.09.2019 09:10

Te budynki to obraz Piotrkowa. Miasto w ruinie! Kto może stąd ucieka. Tylko kler i mochery zadowolone.

329


gość ~gość (Gość)26.09.2019 10:55

Na Pl Niepodleglosci 5 zabytkowy budynek stoj i straszy

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat