Kto wygra wybory?

ePiotrkowKraj Środa, 11 marca 202054 3465
Za niespełna dwa miesiące odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Czy czeka nas także dogrywka w postaci tury drugiej?

W sondażach od początku wygrywa urzędujący prezydent. Tyle, że w żadnym nie przekracza wymaganych do bezpośredniego zwycięstwa 50% plus minimum jeden głos. Co to może oznaczać?

 

- W bardzo ciekawym sondażu sprzed kilkunastu dni wyszło, że w pierwszej turze wygra Andrzej Duda, ale już w drugiej... przegra z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. O ile to właśnie ten polityk wejdzie do drugiej tury – mówił w radiowym Maglu politolog dr Rafał Jaśkowski. – Nie można zatem wykluczyć takiego rozstrzygnięcia, bo początek kampanii A. Dudy to seria wpadek związanych głównie z szefową sztabu, a konwencja Kosiniaka-Kamysza to show jego żony i ogólnie bardzo dobre wrażenia.

 

Zdaniem R. Jaśkowskiego, sporo w tej kampanii może zmienić... koronawirus. - Wymusi zmianę charakteru spotkań wyborczych, dotarcia do elektoratu, ale na dziś trudno powiedzieć na ten temat więcej. To będą bardzo ciekawe wybory, których wynik niezwykle trudno przewidzieć.

 

A jakie są Wasze przewidywania?


Zainteresował temat?

4

8


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.03.2020 12:06

JAK SŁYSZĘ ZARZUTY DO PARTII RZĄDZĄCEJ TO MNIE KREW ZALEWA,Tuskolandia to dopiero był armagedon same afery kasa tylko do siebie, afrs paliwowa, sądowa,VAT, Smoleńsk,Amber Golf, OFE,LOT, nie ma branży w której nie byłoby afery a zwykły zjadacz chleba za 1200,00zapitalał, i tylko powtarzali "PINIĘDZY NIE MA I NIE BEDZIE"ale tylko dla zwykłego obywatela, bo dla Rostowskiego i Tuska oraz cslego ich obozu to kasy pieniądze aż się przelewały,

56


gość ~gość (Gość)13.03.2020 21:23

Tylko.duda w Piotrkowie

12


gość ~gość (Gość)12.03.2020 07:15

Miejmy nadzieję że wygra PIS.Niech jeszcze porozlicza poprzednie rządy i ich wałki np z vat.Ja,moja rodzina i znajomi głosujemy tylko na PIS.Nie oszukujmy się,to jedyna słuszna partia.Za ich rządów żyje mi się najlepiej od 20lat.Wcześniej bieda.

2738


s2edrf4g5y6n7 ~s2edrf4g5y6n7 (Gość)12.03.2020 18:21

Kidawa miałby większe szanse jakby się nie odzywała.

117


ja ~ja (Gość)15.03.2020 10:05

dlaczego Pan Prezydent nie szanuje ludzi i jeżdzi po kraju i przebiera się jak pa..... pa

01


Raj piss ~Raj piss (Gość)13.03.2020 11:45

Inflacja w lutym wzrosła do 4,7 proc. w ujęciu rok do roku - podał GUS. Znów mocno drożała żywność, wyraźnie w górę poszły ceny prądu, a jeszcze bardziej - aż o 50 proc. - koszt wywozu śmieci.

43


Adamo ~Adamo (Gość)12.03.2020 08:26

Czy wyborcom PIS nie przeszkadza że Ziobro pobiera 4 pensje? Czy nie przeszkadza że Kurski zarabia wielkie pieniądze i jeszcze bierze odprawę i wraca na stanowisko? Czy nie przeszkadza że idzie 2 miliardy na TVP a nie ma na szpitale? Czy nie przeszkadza że idą miliony na komisję smoleńską , która niczego nie wyjaśni? Na rozbijanie limuzyn rządowych? Że kradną nasze pieniądze z OFE? Że kradną pieniądze z PCK i Caritasu?

3328


hhh ~hhh (Gość)12.03.2020 19:42

jeżeli nie wygra duda ,to moją wcześniejszą emeryturę ,,,,,wezmą ,o 500+ i dodatkowych emeryturach nie wspomnę ,dlatego wszyscy z mojej rodziny za DUDĄ

717


Polski już dawno nie ma! ~Polski już dawno nie ma! (Gość)12.03.2020 21:08

Nie ma prawdziwie propolskiego kandydata! Wszyscy grają do jednej bramki stwarzając tylko pozór rywalizacji i prześcigając się w obietnicach fundując wszystkim teatrzyk dla mających nadzieję w beznadziejnej już sytuacji. Ostatnim legalnym Prezydentem Polski był POLAK Juliusz "Nowina" Sokolnicki i jest to skrzętnie przed wszystkimi ukrywane!

61


gość ~gość (Gość)12.03.2020 20:55

Rząd trwogi miliardy na TVP Rydzyka czy rozbijanie limuzyn. Utrzymanie tego rządu jest najdroższe w historii a nie ma kasy na szpitale i walkę z koronawirusem

134