Kto wygra w niedzielę?

Strefa FMRegion Czwartek, 10 października 2019117 5878
Prawie wszystkie sondaże dają wyborcze zwycięstwo Prawu i Sprawiedliwości. O tym, że PiS wygra w naszym regionie przekonani są niemal wszyscy. Wszyscy, których to w ogóle interesuje.
Fot.: pixabay.com

Ostatnie zdanie nie zostało napisane bez podtekstu: frekwencja w wyborach parlamentarnych w Polsce tylko raz (sic!) w ciągu ostatnich trzydziestu lat przekroczyła 60%. Ile wyniesie w niedzielę?


Według niektórych sondaży aż 77%. Byłby to prawdziwy rekord (Polski), ale trudno w to uwierzyć nawet największym optymistom. Nie należy do nich politolog dr Rafał Jaśkowski, chociaż...


- Oczywiście na rekord nie liczę, ale uważam że frekwencja może nieco zbliżyć się do tej z 1989, kiedy 63% uprawnionych do głosowania poszło do urn – mówił w radiowym Maglu na antenie Strefy FM Piotrków. – Ważna jest odpowiedź na pytanie:dla kogo wyższa frekwencja będzie lepsza? Myślę, że im wyższa, tym więcej zyska partia rządząca. Ba, PiS przy bardzo wysokiej może nawet liczyć na większość konstytucyjną, czyli mieć 3/5 posłów w Sejmie.


Dr Rafał Jaśkowski przewiduje, że w naszym regionie zdecydowane zwycięstwo odniesie Prawo i Sprawiedliwość.


- Siedem na dziewięć mandatów jest bardzo realne. Jeden dla Koalicji Obywatelskiej, a jeden dla SLD lub Koalicji Polskiej.


Ciekawe były za to wyniki sondażu-zabawy we wspomnianym Maglu. Tutaj można było głosować telefonując do radia w czasie trwania audycji (nieco ponad 2 godziny) i wpisując komentarze na profilu facebookowym.


I co? I tym razem nie wygrała partia rządząca. Najwięcej głosów otrzymała...Konfederacja, co w sumie nie powinno być wielką niespodzianką: w wielu internetowych sondażach od lat wygrywa ta partia, w której akurat jest Janusz Korwin Mikke.


 

 

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (117)

Komentowanie zostało wyłączone.
gość ~gość (Gość)11.10.2019 22:47

To zdjecie to chyba srednio adekwatne do karty do glosowania....

40


Mikuś ~Mikuś (Gość)11.10.2019 22:43

Oby PiS.......

57


sprzedawca butów ~sprzedawca butów (Gość)11.10.2019 18:52

Konfederacja jako jedyne propolskie ugrupowanie i jedyne prawdziwie prawicowe w tym całym zestawieniu MUSI dostać się do sejmu. Inaczej wszystko pozostanie bez zmian - wciąż parlament będą obsiadać wyłącznie przedstawiciele tzw. Bandy Czworga, czyli partii namaszczonych przez Kiszczaka w Magdalence. Jeśli chcecie, by wszystko zostało bez zmian, by szkolnictwo padało dalej na pysk, a służba zdrowia coraz bardziej grzęzła w mule, i by coraz bardziej ograniczano Wam wolność i dokręcano stopniowo śrubę, to głosujcie sobie na Bandę Czworga.
Przypominam tylko, że:
1) PiS to opcja żydo-amerykańsko-ukraińska - dogadali się już w sprawie spłaty bezprawnych żydowskich uroszczeń i spłacą je, oczywiście WASZYMI pieniędzmi i dobrami. I dobrze zrobią Ukraińcom, jak do tej pory zresztą.
2) KO (PO) to opcja brukselsko-niemiecka - w zamian za poklepywaniu po ramieniu zasiedlą nasz kraj pasożytami z Afryki i Azji, którzy tłumnie przybywali i przybywają do Europy na pontonach i innymi drogami. Wszystko będzie na WASZ koszt, o ogromnych w dłuższej perspektywie kosztach i zmianach społecznych nie wspominając (popatrzcie na problemy Francji, Szwecji czy Niemiec!).
3) PSL - to najdłużej siedzące przy korycie ugrupowanie, znane szerzej jako polityczna prostytutka - zawrą sojusz z każdym, kto będzie miał większość, byleby tylko czerpać jak największe profity.
4) Lewica (ze wszelkiej maści odmianami lewactwa) - zwolennicy multi-kulti i pasożytniczej imigracji.
5) Wszystkie ugrupowania Bandy Czworga są za realizacją postanowień pakietu klimatycznego. Jest to filozofia, nowa religia wręcz, zbudowana na KŁAMSTWIE, jakoby to rzekomo emitowany przez człowieka dwutlenek węgla był przyczyną wszelkich nieszczęść dotyczących planety. Dlaczego jest to kłamstwo i największy chyba przekręt w historii cywilizacji, nie będę tutaj udowadniał, bo tekst byłby zbyt obszerny. Przypomnę tylko, że uporczywe trwanie w tym obłędzie to zabójstwo dla naszej gospodarki i naszych finansów. Dziś prawo do spalenia tony węgla kosztuje więcej, niż sam węgiel w kopalni! Pamiętajcie, że to przekłada się na drogi transport i wysokie koszty wytwarzania wszelkich dóbr, co powoduje, że nasza gospodarka nie jest w stanie konkurować z gospodarką krajów, które nie weszły w to szaleństwo zwane "walką ze zmianami klimatycznymi". Jedynie Konfederacja sprzeciwia się temu obłędnemu oszustwu, a Korwin-Mikke w Parlamencie Europejskim wygarnął wprost co o tym przekręcie myśli, budząc zresztą w szeregach lewaków powszechne zgorszenie.
***
Zastanówcie się dobrze - pamiętajcie, że wszelkie obietnice wyborcze (w tym szeroko pojęte rozdawnictwo) - to wszystko sfinansujecie Wy sami w podatkach! Rząd nigdy nie miał, ani nie ma własnych pieniędzy, jedynie te, które Wam wpierw zabierze. Chcecie sami dysponować swoimi pieniędzmi, czy oddać je do dyspozycji urzędnikom?
***
Ja chciałbym widzieć w sejmie ludzi rozsądnych, takich jak Korwin-Mikke, Mentzen, Berkowicz, Bosak, Braun, Sośnierz czy Winnicki. Ale żeby oni się dostali, to wpierw Konfederacja musi w skali kraju przekroczyć próg wyborczy. Dlatego ja osobiście zagłosuję na pierwszego człowieka z listy Konfederacji, choć osobiście nie znam żadnego kandydata z naszego okręgu.
Pamiętajcie, że nie jest ważne, by kandydat był z Piotrkowa, bo poseł nie jest od tego, by coś załatwiać dla swojego okręgu! Od tego są samorządowcy: wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, starostowie. Zadaniem posłów jest tworzenie prawa, a to prawo może być albo dobre, albo złe! Radziszewska była w sejmie sześć kadencji - jest z Piotrkowa, a co Piotrków dzięki jej obecności w sejmie zyskał? Odpowiedzcie sobie sami. Nie miejsce pochodzenia i zamieszkania jest ważne, ale reprezentowane poglądy! I nie tyle poglądy poszczególnych kandydatów, ile program partii kandydata. Posłów w głosowaniach obowiązuje dyscyplina partyjna, dlatego ważniejszy jest program i światopogląd jaki reprezentuje dane ugrupowanie.
Ja wiem, że Konfederacja dostając się do sejmu nie będzie mieć większości, aby wprowadzić wszystkie swoje pomysły. Ale będzie mogła chociaż próbować przekonać inne ugrupowania do wprowadzenia przynajmniej części korzystnych dla Polski rozwiązań i będzie tym ugrupowaniem, które będzie patrzeć innym na ręce. I wreszcie media nie będą mogły zamilczać głosu i poglądów prawicowych, jakie Konfederacja reprezentuje. Jeśli społeczeństwo będzie mogło zobaczyć, że posłowie Konfederacji prezentują zdrowe, rozsądne poglądy, to będzie szansa, że w kolejnych wyborach to ugrupowanie stanie się już znaczącą siłą mogącą realnie zmieniać Polskę. Ale wpierw MUSZĄ w tych wyborach dostać się do sejmu.
Piszę to przede wszystkim do ludzi niezdecydowanych, których stać na samodzielne myślenie. Ludzie skłonni przehandlować własny kraj czy wolność za dopłaty do dziecka, świni, czy hektara, i tak tego nie są w stanie pojąć.
Pozdrawiam myślących.
A. B.
P.S. Wielkiego Cenzora proszę o przepuszczenie tego tekstu. Piszę go na własną odpowiedzialność.

66


osąd ~osąd (Gość)11.10.2019 22:30

13 październik wybory parlamentarne wygra PiS, czy to się wam podoba, czy nie. Wgrają Polacy i Polska.

46


za PIS ~za PIS (Gość)10.10.2019 09:58

Oczywiście że PIS. Pan Zbigniew Ziemba zostanie posłem. Jesteśmy wszyscy zmobilizowani z Woli aby mieć swojego posła. Tyle dobrego już zrobił a zrobi jeszcze więcej.
Apelujemy o oddanie głosu na Pana Zbigniewa.

733


lucjan ~lucjan (Gość)10.10.2019 17:33

PIS zakłada, że w Piotrkowie ludzie są na tyle głupi, że wystawiają kogoś takiego jak Maciarewicz. P.S. Nie jest moim zamiarem obrażanie kogokolwiek. Powyższy wpis jest tylko moją oceną faktów.

182


gość ~gość (Gość)11.10.2019 20:35

Lorek to może palcem w bucie poruszać i tyle .Poznacie tego typa po wyborach kiedy nie daj Boże zostanie posłem .Jako radny miejski co dobrego zrobił dla miasta ? Ktoś może wymienić jego zasługi ?

23


ocet krawczyński ~ocet krawczyński (Gość)11.10.2019 21:20

Wyborco PIS,pamiętaj,że skreślając dwóch a nawet trzech swoich ulubieńców na karcie do głosowania ,znacznie zwiększysz ich szanse na wygraną.

11


97-300 97-300ranga11.10.2019 19:23

Na pewno nie oddam głosu na postkomunę,Wam też to radzę.Stop komunie!

74


gość ~gość (Gość)11.10.2019 18:17

Nie głosować na Macierewicza tylko na Lorka bo jest z Piotrkowa i coś robi dla regionu a tamten manekin pokazuje się dopiero przed wyborami a po nich go nie ma.Szkoda głosów na Macierewicza

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat