Kto tęskni za tężniami?

Tydzień Trybunalski Sobota, 17 kwietnia 202128 4478
4 maja rusza Budżet Obywatelski 2022. Piotrkowianie będą mieli do wydania więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Już po raz ósmy zdecydują o tym, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu miasta. W nadchodzącej edycji do dyspozycji mieszkańców będzie 2 mln 681 tys. złotych. Na co je wydać? Jest kilka pomysłów niezrealizowanych w poprzednich edycjach. Niektórzy na ten przykład tężnią za tężnią. Tzn. tęsknią za tężniami.
Tężnia w Ciechocinku / Obraz BogdanJab z Pixabay

Parostatkiem w ostatni rejs popłynął Krzysztof Krawczyk. Nagle okazało się, że miał miliony fanów, wielbicieli i zwolenników. Ale niżej podpisany (naprawdę fan)  pamięta, że ś.p. pan Krzysztof był często wyśmiewany, lekceważony, a jego twórczość traktowana z dużą dozą tzw. szydery. Po raz kolejny okazało się, że najlepsze co może zrobić artysta to umrzeć.

 

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który chwilę wcześniej ukradł paliwo na jednej ze stacji w gminie Rozprza. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Może gdyby zrobił to co zrobił (a źle zrobił) w odwrotnej kolejności, mógłby liczyć na niższą karę?


Mieszkańcy ulicy Moryca w Piotrkowie walczą o kompleksową przebudowę drogi. Wzmożony ruch samochodów ciężarowych, tegoroczna zima oraz brak odwodnienia przyczyniły się do katastrofalnego stanu nawierzchni jezdni. Prowadzone są doraźne naprawy, które mają tymczasowo poprawić i utrzymać przejezdność – napisano na epiotrkow.pl. Wszystko fajnie, ale lekko niepokoi słowo „tymczasowo”.


Coś niepokojącego dzieje się z kierowcami. Jak podał portal epiotrkow.pl, piotrkowski policjant, po zakończonej służbie (!), ujął  kierowcę samochodu osobowego. Dlaczego? Otóż 36-latek zasnął w swoim pojeździe na przejeździe kolejowym.  Mogło się wydawać, że uśpiło go liczenie przejeżdżających pociągów, ale nie – po sprawdzeniu okazało się, że ma 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie ma za to uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Rozstrzygnięto konkurs na największą dziurę w piotrkowskiej ulicy. Zwycięzcy z okazji finału rozpalili w jednej z dziur ogień i położyli na niej kratkę od grilla. Co prawda zabrakło tradycyjnej polskiej kiełbasy, ale nagroda była. Stosowny puchar ufundował i wręczył pomysłodawca konkursu piotrkowski radny PiS Łukasz Janik. Ostatnim polskim politykiem, który robił takie happeningi był Janusz Palikot. Palikota nie ma, jest Janik.


Już w pierwszy dzień obowiązywania nowego rządowego rozporządzenia  przedłużającego obostrzenia w zakresie uprawiania sportu, piotrkowska policja wkroczyła do jednej z piotrkowskich siłowni. Po wejściu do obiektu funkcjonariusze wylegitymowali przebywające tam osoby i wezwali je do opuszczenia  klubu.  W tej zorganizowanej akcji wzięło udział blisko 10-ciu policjantów. Wiadomo, siłownia, różni ludzie tam się pojawiają. Na szczęście obyło się bez pomocy  brygady antyterrorystycznej i komandosów.

 
Wyjątkowo  sprawnie przebiegają prace przy budowie chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Rolniczej. Wybudowano już m. in. fragment drogi dla jednośladów od torów w kierunku ciepłowni miejskiej. Pomimo, że inwestycja nie jest jeszcze zakończona to  kierowcy mogą przejechać przez teren robót oraz przejazd kolejowy. Wcześniej pojawiały się głosy, że powinno się to budować znacznie szybciej, że drogowcy się nie śpieszą, że pracują za wolno. Owszem, można było, ale wymagałoby to wstrzymania ruchu pociągó , a to dosyć trudne do zrealizowania.

 

Piotrkowska  Konfederacja zorganizowała w sobotę (10.04) konferencję prasową, w ramach której zwrócono uwagę  na zapaść służby zdrowia w Polsce i  wpływ koronawirusa na funkcjonowanie społeczeństwa. Przy okazji członkowie i sympatycy ugrupowania zachęcali, by się do nich przyłączyć. W odpowiedzi środowiska raczej nieprzychylne partii przypomniały plakat o treści:

„Na górze róże, w dole akacje, p….ę PiS i Konfederację”


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga18.04.2021 10:20

marlenka , znów zaczynasz ?

33


czytaćimyśleć ~czytaćimyśleć (Gość)19.04.2021 07:14

Prawo jazdy ? - A oddaliście?

10


97-300 97-300ranga18.04.2021 10:23

Przecież mamy już tężnie w NRF.

23


electric ~electric (Gość)17.04.2021 10:12

Fajny tekścik ale czy nie przesadzacie z tym Janikiem? Janik tu, Janik w radiu co chwila, konferencje, konkursy, puchar, rada miejska.

86


obs. ~obs. (Gość)18.04.2021 06:34

No cóż umarł "król" polskiej piosenki /ilu już ich było/ w Polsce przynajmniej ,ale została jeszcze "królowa". Każdy kto choć trochę radia "czyta" wie o kogo chodzi. Za jakiś czas zacznie się show ,który niedawno się skończył. No bo jak tu w kolejnej Rzeczypospolitej żyć bez króla. Choć mamy prezydenta a nawet nadprezydenta toż to przecie nie król....

12


Rhdr ~Rhdr (Gość)17.04.2021 20:33

Dla mnie to zły pomysł, ale musicie mieć w tym jakiś interes, że ciągle o tym trąbicie

72


wyborca ~wyborca (Gość)17.04.2021 11:52

Pan Janik to uczciwy człowiek, pełen inicjatyw i zapału do działania dla dobra mieszkańców Piotrkowa, szkoda tylko, że utożsamia się ze wszystkimi działaniami swojej partii, zamiast popierać i akceptować to co dobre i mądre, a krytycznie oceniać to, co złe, demagogiczne i korupcyjne.

133


Meme ~Meme (Gość)17.04.2021 17:33

O nie, PiSowcy

12


4 them ~4 them (Gość)17.04.2021 17:26

Autor autorka dotknęła Konfederatów do żywego ????????????

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)17.04.2021 14:54

Co to za model felgi i opony, bo cena jak nie od skody ??
A jaka jest cena katalizatora lub kara za jego brak ??

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat