Kto przejmie ciepłownictwo? Pojawił się kolejny chętny

ePiotrkow Piątek, 26 czerwca 201518 4740
Podczas środowej sesji Rady Miasta Piotrkowa radni podjęli uchwałę o przedłużeniu dzierżawy miejskich ciepłowni Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie do marca 2016 roku.

Ładuję galerię...

Obecna umowa dzierżawy kończy się Zakładowi 31 sierpnia. Wątpliwości podczas sesji zgłosił radny Krzysztof Kozłowski - do niedawna pracownik MZGK. - Pytam w imieniu mieszkańców i pracowników Zakładu, na jakim etapie jest wybór operatora majątku? Jest to drugi etap konkursu, a z tego, co pamiętam, to po pierwszym etapie do dalszych negocjacji przystąpiły PGE Bełchatów i Dalkia - mówił radny PiS.


Kolejna umowa dzierżawy dla MZGK będzie obowiązywała tylko pół roku, bo wciąż trwa wyłanianie docelowego dzierżawcy majątku ciepłowniczego. Wiceprezydent Adam Karzewnik potwierdził, że do drugiego etapu rzeczywiście przeszły PGE i Dalkia, ale pojawił się też trzeci gracz. - Chęć bycia operatorem tego majątku wyraziła też Veolia, która była już kilkakrotnie w Miejskim Zakładzie, gdzie badała bardzo wnikliwie system ciepłowniczy pod względem prawnym, ekonomicznym, technicznym


Władze miasta podkreślają, że mieszkańcy nie mają się czego obawiać i zimą ciepło będzie normalnie dostarczane do domów.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

erwinek ~erwinek (Gość)26.06.2015 10:41

większym zmartwieniem jest po ile będziemy płacić za ciepło

110


powiernik powiernikranga26.06.2015 10:39

Czy to znaczy że Miasto nie za bardzo chce MZGK wydzierżawić ciepłowni na dłużej? Wg mnie ciepło powinno pozostać w rękach piotrkowskich. Tylko tym sposobem pieniądze płacone przez mieszkańców pozostają w Piotrkowie.

131


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat