Kto powalczy o mandaty poselskie w okręgu piotrkowskim?

Strefa FMKraj Środa, 31 lipca 201933 7948
We wtorek (30 lipca) poznaliśmy nazwisko "jedynki" w wyborach do Sejmu w naszym okręgu wyborczym z listy Koalicji Obywatelskiej. Będzie nią Cezary Grabarczyk, były minister infrastruktury i były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. Kto poza nim może powalczyć o mandat poselski? Jakich kandydatów wystawią pozostałe partie?
fot.: FB Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Jeszcze przed ogłoszeniem liderów list wyborczych przez Grzegorza Schetynę, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, wydawało się, że numerem jeden w naszym okręgu może być Katarzyna Lubnauer. Nieco bardziej ryzykownym przypuszczeniem było typowanie na tę pozycję piotrkowianki Marleny Wężyk-Głowackiej. We wtorek okazało się, że obie panie pogodził właśnie Cezary Grabarczyk. Kto może znaleźć się za jego plecami?

 

Na drugim miejscu w okręgu obejmującym powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski oraz miasta na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski i Skierniewice, ma znaleźć się Magdalena Spólnicka, czyli działaczka Platformy Obywatelskiej z Radomska, a na trzecim posłanka Elżbieta Radziszewska. Szanse na dostanie się na listę mają też bez wątpienia inna posłanka, Dorota Rutkowska, czyli liderka list PO w poprzednich wyborach parlamentarnych oraz wspomniana Marlena Wężyk-Głowacka, która zdementowała doniesienia, jakoby miała startować w zbliżających się wyborach do Senatu.

 

Do tej drugiej izby parlamentu RP może natomiast startować Stanisław Witaszczyk, były wojewoda piotrkowski i były marszałek województwa łódzkiego, działacz PSL, który ma otrzymać poparcie polityków Koalicji Obywatelskiej. 

 

Już od dłuższego czasu wiadomo, że "jedynką" Prawa i Sprawiedliwości będzie Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej. Z drugiej pozycji prawdopodobnie wystartuje Anna Milczanowska z Radomska, a na trzeciej powinien się znaleźć Robert Telus z Opoczna.

 

Obecnie z PiS-u w Sejmie są Grzegorz Lorek z Piotrkowa, Krzysztof Maciejewski z Radomska, Małgorzata Janowska i Dariusz Kubiak z Bełchatowa. Kandydować w tym roku mają radni Sejmiku Województwa Łódzkiego Beata Dróżdż i Paweł Sałek, który jest zarazem doradcą prezydenta RP oraz Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. Niewykluczony jest także start Mariusza Węgrzynowskiego, starosty tomaszowskiego oraz Krzysztofa Ciecióry, od niedawna wicewojewody łódzkiego.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i partia Razem nie ogłosiły jeszcze kto będzie ich "jedynką" w okręgu piotrkowskim. Szanse na to mają Artur Ostrowski, były poseł SLD oraz Hanna Gill-Piątek z Wiosny. Na wysokie miejsce ma liczyć też jej partyjny kolega Dariusz Skorupa.

 

Samodzielnie w jesiennych wyborach ma wystartować Polskie Stronnictwo Ludowe. Listy tego ugrupowania mają być ogłoszone do 15 sierpnia. Numerem 1 będzie Dariusz Klimczak, wiceprezes partii. Kandydować może też Marek Mazur, były przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bez hejtu ~bez hejtu (Gość)06.08.2019 10:08

PO-ko i lewica na LGBT budują swoje POzycje polityczne, bo PiS pomógł Polakom niemal we wszystkich dziedzinach życia tym samym wytrącił im wszystkie argumenty/postulaty wyborcze.

44


gość ~gość (Gość)05.08.2019 18:43

A może ktoś z Piotrkowa? Sami spadochroniarze w teczkach ustawieni przez warszawkę. Głosujmy na piotrkowian. Ale wyznawcy kredyciarstwa i rozdawnictwa pewnie znów wybiorą Antka? A czym się ta postać wsławiła dla regionu? Odpowiedzcie sobie sami

114


gość ~gość (Gość)05.08.2019 15:47

A może ktoś z Piotrkowa? Sami spadochroniarze w teczkach ustawieni przez warszawkę. Głosujmy na piotrkowian. Ale wyznawcy kredyciarstwa i rozdawnictwa pewnie znów wybiorą Antka? A czym się ta postać wsławiła dla regionu? Odpowiedzcie sobie sami

82


gość ~gość (Gość)01.08.2019 14:32

Jak zawsze zagłosuję na Darka Klimczaka z PSL.

118


kolega ~kolega (Gość)02.08.2019 09:49

głosować tylko na MAZURA

116


prawa renka wodza ~prawa renka wodza (Gość)02.08.2019 09:32

Może, może, morze??? Tylko tyle wiecie?

31


gość ~gość (Gość)02.08.2019 07:52

Antoni dobrze wymyslił wystawi Ziembe Beatke i Lorka i nikt znów z Piotrkowa nie wejdzie rozbija się glosy w Radomsku wejdzie Anna tylko w Bełchatowie rozbija sobie głosy wiec wątpliwa sprawa że ktoś wejdzie tym bardziej posłanka miała słaby wynik w Tomaszowie mandat weźmie Wegrzynowski wojechoeski wejdzie telus też więc walka będzie ostra.

35


gość ~gość (Gość)31.07.2019 22:08

Dziękuję PO za drogę S8 która ominęła piotrków a przytuliła ja łódź 7dziekuke również z a płatna autostradę a1..

239


gość ~gość (Gość)31.07.2019 17:42

To tylko potwierdza żeby jak najszybciej ewakuować się z Piotrkowa. Nikt normalny nie zagłosuje ani na Macierewicza ani na Grabarczyka. To już nawet nie wybór między dżuma A cholera A spaleniem żywcem na stosie a w krematorium.

266


osąd ~osąd (Gość)01.08.2019 12:01

Polacy głosują na PiS.

1324


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat