Kto odbierze liście?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 29 listopada 201540 4860
Zgodnie z odwiecznym prawem natury, jesienią z drzew spadają liście. Do momentu wejścia w życie nowej ustawy śmieciowej, ludzie z odwiecznym prawem natury świetnie sobie radzili. Dziś nie jest już tak łatwo. Na wielu posesjach osiedla Mickiewicza w Piotrkowie stoją worki wypełnione liśćmi, z którymi mieszkańcy nie wiedzą, co zrobić.

Nie wiedzą, bo firma odbierająca odpady, zgodnie z umową zawartą z miastem, może odbierać każdorazowo maksymalnie 3 worki.

- Na naszym osiedlu rosną piękne drzewa. Nie upomnę się, żeby miasto zagrabiało te liście (drzewa te nie rosną na mojej posesji), bo boję się, że skończy się to wycięciem drzew. Niestety taka jest tendencja w Piotrkowie - mówi piotrkowianin, mieszkaniec os. Mickiewicza. - Liści nie wolno palić. W Zarządzie Dróg poinformowano mnie, że z warunków przetargu, jakie miasto zawarło z firmami wynika, że odpady w brązowych workach wywożone są w ilości 3 worków przy każdym wywożeniu śmieci (raz na 2 tyg.). wydawałoby się, że to jest dużo.

Ostatnio firma HAK powiększyła liczbę wywożonych worków z 3 do 5. Mało! - Wystawiłem 9, wzięli 5 - mówi mieszkaniec. - Zapytałem w firmie HAK, czy oni mogą dla mnie zrealizować taką usługę - wywieść wszystkie liście. Niestety, firma wykonuje usługi tylko na podstawie umowy z miastem.

Urzędnicy ZDiUM-u odesłali piotrkowianina do PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów, tyle że tam trzeba zawieść liście samodzielnie. Mieszkaniec os. Mickiewicza nie ma samochodu. - Fakt posiadania domu z ogrodem nie jest równoznaczny z posiadaniem ciężarówki do wywożenia śmieci. To nie ja wymyśliłem ten problem, wielu ludzie dzwoni do Zarządu z takim samym problemem - mówi.

- Zgadza się, firma może odbierać każdorazowo najwyżej 3 worki. Rozwiązaniem jest zawiezienie tych odpadów do PSZOK, w tym przypadku przy ul. Próchnika. Jeżeli mieszkaniec nie ma samochodu, zawsze można zorganizować sobie jakiś transport, choćby poprosić sąsiada - mówi Dorota Kosterska, kierownik Działu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta.

Pani kierownik zaznacza jednak, że Zarząd Dróg zdaje sobie sprawę ze wszystkich niedogodności, jakie niesie ze sobą ustawa śmieciowa. Podkreśla, że urzędnicy biorą pod uwagę wszystkie uwagi mieszkańców, co będzie istotne przy ogłaszaniu kolejnego przetargu na odbiór śmieci (obecne umowy z firmami obowiązują do końca 2016 roku).

- Jeśli na tym osiedlu jest problem z liśćmi, skontaktuję się z firmą HAK, spróbuję ich namówić, aby odbierali od mieszkańców większą liczbę worków - dodaje Kosterska.

Co zamierza mieszkaniec, który zgłosił się do nas z problemem? Będzie co 2 tygodnie wystawiał worki przed bramę posesji. Ile zabiorą, tyle zabiorą. - Pewnie potrwa to do wiosny - stwierdza z żalem.

 

as

Na posesji jednego z mieszkańców osiedla Mickiewicza w Piotrkowie zalega już kilkadziesiąt worków z liśćmi. Odbieranie ich przez firmę odbierającą odpady potrwa do wiosny?

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

CBA ~CBA (Gość)30.11.2015 22:14


"- Jeśli na tym osiedlu jest problem z liśćmi, skontaktuję się z firmą HAK, spróbuję ich namówić, aby odbierali od mieszkańców większą liczbę worków - dodaje Kosterska."
To tak można namawiać?? Pani Urzędnik? A co na to JUKO ,też da się namówić na moim rejonie?
Coś tu śmierdzi...

40


gosc ~gosc (Gość)30.11.2015 13:42

Dalibyście chłopakom po piwie i na pewno by wam wzięli te worki bez problemu.Ale z was są chytrusy i szkoda 4zl wydać no bo przecież juz i tak dużo płacicie.. Lepiej poplakac na forum.

34


gosc ~gosc (Gość)30.11.2015 11:58

Czy ty erwinku nie jesteś czasem z magistratu?

10


jaska ~jaska (Gość)30.11.2015 13:11

Gdzie wywieźć liście jak nie do lasu??

20


ja 123 ~ja 123 (Gość)29.11.2015 11:57

ja noszę pod blok bo mam blisko i mam to w ***** ,a wam jak nie macie w okolicy blokowiska to wysypcie na ulice to ziom posprząta i z bani jak oni was tak to wy ich tak i po problemie pozdrawiam.

74


z epi ~z epi (Gość)30.11.2015 07:02

Zbierzcie sie w nocy z workami pod magistrat to może wtedy sie obudzą.U mnie nie ma takich problemów.Co by nie wystawił to wszystko wezmą.Podejrzewam że i nawet z teściową nie bylo by problemu.

30


opony ~opony (Gość)30.11.2015 03:06

A co Ty warsztat prowadzisz że masz kilkanaście opon ?
Nikt normalny nie trzyma kilkanaście opon w domu , no chyba że prowadzi działalność .
Zapłać to każda firma przyjmie , dlaczego mieszkańcy mają pokrywać koszty Twojej działalności ?

23


ja ~ja (Gość)29.11.2015 18:18

Mam kilkanaście zużytych opon samochodowych dzwoniłem juz wszędzie żeby je oddać do utylizacji i też jest problem. Nic dziwnego więc że potem ludzie wywalają do lasów. A nowa ustawa miała właśnie z tym skończyć żeby było czyściej. Parodia

80


Al Bundy Al Bundyranga29.11.2015 12:57

To już nie tylko psie kupy są nierozwiązalnym problemem, ale nawet liście? Łoł! ;)

Cytuję:
z warunków przetargu, jakie miasto zawarło z firmami wynika, że odpady w brązowych workach wywożone są w ilości 3 worków przy każdym wywożeniu śmieci (raz na 2 tyg.)


Proponuję następujące rozwiązanie:
1) osobom odpowiedzialnym za podpisanie kretyńsko sformułowanej umowy dać z liścia na otrzeźwienie;
2) tymże samym osobom zasadzić po solidnym kopie w dupę na pożegnanie;
3) zatrudnić osoby z głową na karku.
***
Limity na produkcję mleka, limity na emisję dwutlenku węgla, limity na spadające liście... tylko głupota w eurokołchozie jest nielimitowana.

180


mix mixranga29.11.2015 11:28

Darmowy nawóz z nieba spada a Wy narzekacie? Kupić/zrobić mały kompostownik i cieszyć się z darmowego nawozu do ogródka.

96


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat