Kto naprawi drogę w Michałowie?

Strefa FM Środa, 30 października 20137 2419
Nadal nie wiadomo, kto naprawi drogę w Michałowie zniszczoną przez ciężki sprzęt podczas budowy ekspresowej "ósemki".

Przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie twierdzą, że ulicę zniszczyły pojazdy należące do firmy Astaldi, która wykonywała remont.

- Konsorcjum Astaldi odpowiada nam, że użytkowało drogę, ale nie poczuwa się do powstałych zniszczeń. Jeśli nie dostaniemy konkretnych argumentów, będziemy musieli podejmować inne działania - mówi Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Niewykluczone, że wówczas zostanie wynajęty zostanie rzeczoznawca, który wyceni szkody.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gościo ~gościo (Gość)02.11.2013 08:31

w Kosowie też na ulicy Południowej firma pana N zniszczyła drogę i nikt nie poczuwa się do tego aby naprawić bo pan N powiedział że pan wójt ma naprawić i tak jeden na drugiego zgania a my po błocie chodzimy bo dzisiaj w Polsce jest tak że kto ma pieniądze ten ma władzę

00


widzący nie bardzo ~widzący nie bardzo (Gość)01.11.2013 09:01

"byly-funkcjonariusz" napisał(a):
~były funkcjonariusz (Gość


słynne powiedzenie Kurskiego działa w rzeczywistości!

00


użytkownik drogi w Michałowie - ponownie ~użytkownik drogi w Michałowie - ponownie (Gość)31.10.2013 21:28

Starosta, który zaniedbał obowiązki zadbania o drogę,to nazwisko a nie funkcja - to Zbigniew starosta - dyrektor zarzadu dróg odpowiadający za drogi powiatowe w powiecie piotrkowskim.

00


były funkcjonariusz ~były funkcjonariusz (Gość)31.10.2013 13:00

"urzednik" napisał(a):
Z tego artykułu odpowiadają zwykli urzędnicy i policjanci, którzy jakiś mało znaczący dokument zgubili

I tu grubo się mylisz. Urzędnik czy policjant zostaną wywaleni z roboty (chyba,że są z jakiegoś układu i wtedy zostaną ukarani upomnieniem ustnym bez wpisania do akt osobowych). Co zaś tyczy się prezydenta, burmistrza, wójta, starosty bądź innych pobobnych, to wasi przedstawiciele w samorządach, na których sami oddaliście głosy w wyborach, mają ustawowe uprawnienia kontrolne (tzw. komisje rewizyjne) i muszą na wasz wniosek odpowiednio zareagowac (RIO, NIK, ABW, CBA, CBŚ, Prokuratura). Jeżeli uchylają się od rozpoznania zarzutów i nadal nic nie robią, choc doskonale wiedzą, że są rażące nieprawidłowości, to sami sobie robią krzywdę. Bowiem nie zawiadomienie o przestępstwie też jest przestępstwem. A na koniec to na takich przedstawicieli (bądź funkcjonariuszy) nie oddawajcie w przyszłości głosów w wyborach. A jeżeli ponownie na nich zagłosujecie, to oznaczac będzie, że cała moja wypowiedź zdała się "psu na budę". Pozdrawiam

00


urzędnik ~urzędnik (Gość)31.10.2013 06:49

Skoro starosta jest funkcjonariuszem publicznym i nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku dbania o interesy powiatu to wniosek jest prosty: zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 231 par. 1 kodeksu karnego. Aaa... byłbym zapomniał. To za gruby wałek żeby karnie odpowiadać. Z tego artykułu odpowiadają zwykli urzędnicy i policjanci, którzy jakiś mało znaczący dokument zgubili. To przepraszam.

00


uzytkownik drogi w Michałowie ~uzytkownik drogi w Michałowie (Gość)30.10.2013 19:05

Starosta takie uzgodnienia powinien zrobić z wykonawcą "ósemki" na początku budowy a nie teraz gdy zwinęli majdan i nikt ich już nie zobaczy. Zniszczyli drogę powiatową a starosta im na to pozwolił, nie dopilnował, nic nie zrobił żeby nie dopuścić do zniszczenia naszej drogi a teraz się głupio tłumaczy i udaje niewiniątko. Zaniedbał swoje obowiązki i pozwolił zniszczyć drogę.

00


użytkownik drogi w Michałowie ~użytkownik drogi w Michałowie (Gość)30.10.2013 18:50

Starosta nie dopilnował,żeby nie zniszczyli drogi powiatowej. Takie uzgodnienia się robi na poczatku budowy. Teraz szukaj wiatru w polu. Zakończyli "Ósemkę" zwinęli majdan i tyle ich zobaczy. Znowu nieudacznik starosta zawalił temat i pozwolił na zniszczenie naszej drogi, a teraz się głupio tłumaczy.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat