Kto do nas dzwonił? Sprawdzanie numeru

ePiotrkowKraj Piątek, 05 kwietnia 20191 4002
Codziennie dzwoni do nas mnóstwo nieznanych numerów. Część odbieramy, część olewamy, części odebrać nie zdążymy i później do nich oddzwaniamy. A jak powiem, że niebezpieczne jest niekontrolowane odbieranie od numerów, których nie mamy zapisanych w pamięci telefonii komórkowej? Co w takiej sytuacji zrobić, aby nie trafić na oszusta po drugiej stronie linii, uniknąć telefonów od telemarketerów, a jednocześnie wiedzieć, że dzwoni do nas ktoś ważny.

1. Filtrowanie nieznanych numerów

 

Wraz z rozwojem Internetu i technologii, coraz więcej jest internetowych rozwiązań z najróżniejszych sytuacji. Nie inaczej jest z możliwością sprawdzenia kto do nas dzwonił. To na tyle przydatna możliwość, bo od razu możemy odsiać niechciane połączenia od tych spodziewanych. Może to położyć kres telemarketerom, a jednocześnie uchroni nas to przed oszustami, którzy chcą wykradać nasze dane lub narazić nas na poważne koszta związane z połączeniami. Zdziwieni? Naprawdę tak właśnie się dzieje. Dlatego wyszukiwarki numerów są dla nas wybawieniem.

 

2. Jak działają wyszukiwarki?

 

Wszystkie praktycznie bardzo podobnie. Polegają na tym, że wpisujemy numer w wyznaczonym do tego miejscu, a następnie przyciskamy „szukaj”, a wyszukiwarka resztę robi za nas. Przenosi nas na stronę z danym numerem, gdzie możemy zobaczyć wszystkie informacje, jakie go dotyczą, a przede wszystkim – opinie innych osób, które również miały styczność z danym numerem. Mogą to być same oceny, ale przeważnie jest również krótki komentarz. Na tej podstawie możemy podjąć decyzję, czy chcemy odbierać lub oddzwaniać. Uczmy się na czyichś błędach bo ich powielanie może nas sporo kosztować.

 

3. Z jakiej wyszukiwarki korzystać?


Możliwości jest wiele bo Internet jest zalany takimi serwisami. W Polsce generalnie nie ma z tym problemu. A co z innymi krajami? Jeśli jesteśmy za granicą – na przykład w Wielkiej Brytanii albo USA, nie sprawdzimy numeru, który dzwonił na wyszukiwarce z polskimi numerami. W tym celu warto zapamiętać jedną z nielicznych stron, które świetnie działają. Jest to https://pinbook.pl/totallookup, gdzie sprawdzimy niemalże wszystkie zagraniczne numery. Prosta sprawa! Działa właśnie tak, jak opisane było powyżej. Mamy nadzieję, że dzięki temu nikt nie będzie musiał za to słono zapłacić.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.04.2019 14:03

Ostatnio do mnie na stacjonarny dzwonił 2 razy GOPR/TOPR I nr 828828828 z informacją zastrzeż kartę a w moim banku nikt nie wysyłał takiej informacji

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat