Kto będzie Piotrem 2009?

Tydzień Trybunalski Piątek, 21 sierpnia 2009, aktualizacja 02.09.2009 12:1923 6207
Już po raz 12 Radio Strefa FM i „Tydzień Trybunalski” zapraszają do udziału w plebiscycie na największą osobowość roku. Statuetkę „Piotra 2009” otrzyma 11 września br. piotrkowianin (z urodzenia lub wyboru), którego uznają Państwo za osobę ciekawą, barwną, otwartą na innych ludzi, oddaną naszej społeczności. Osobę, która - bez względu na obszar swojej działalności - zasługuje na uwagę i uznanie. Niekoniecznie musi to być ktoś znany z pierwszych stron gazet, ważny polityk czy osoba publiczna.

Nominacje do „Piotra 2009" są okazją do rozejrzenia się wokół nas, zwyczajnych ludzi, wokół których, dzieją się codzienne sprawy. W zabieganiu nie widzimy tych, których działania powodują poprawę naszej sytuacji, nastroju czy też spojrzenie na życie przez pryzmat poczucia więzi i wspólnoty z innymi ludźmi. Raz w roku, nominując takie osoby, możemy je w swoisty sposób uhonorować.


Upoważnionymi do typowania kandydatów są wszyscy piotrkowianie. Kandydatury wraz z krótkim uzasadnieniem można zgłaszać osobiście w Dziale Reklamy Radia Strefy FM Piotrków i „TT" przy ulicy Jagiellońskiej 7 lub internetowo pod adresem: redakcja@tydzien.trybunalski.om.pl

 

A oto lista zgłoszonych już kandydatów:


1. Maciej Rudziński, prezes Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Miejsko-Powiatowego w Piotrkowie.
2. Lucyna Jakubczyk, instruktor teatralny, założyciel Studenckiego Teatru „Wyjście Ewakuacyjne".
3. Tomasz Balcerek, instruktor tańca, założyciel zespołów „Bik Kayk" i „Wektory".
4. Maria Mrozińska, pracownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
5. Ireneusz Bochyński, dziekan kościoła akademickiego Panien Dominikanek.
6. Michał Rosiak, prezes Piotrkowskiej Grupy Rowerowej.
7. Tadeusz Janusz, założyciel i prezes Stowarzyszenia „Przyjaźń".
8. Małgorzata Kowalczyk, instruktor teatralny Miejskiego Ośrodka Kultury.
9. Mariusz Owczarek, prezes Piotrkowskiego Stowarzyszenia Jazzowego „Degress".
10. Mirosław Ratajski, dyrektor piotrkowskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
11. Józef Jakubczyk, artysta plastyk, twórca gobelinów, promotor polskiej kultury za granicą.
12. Ewa Ziółkowska, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
13. Henryk Komar, wiceprzewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, opiekun zabytkowych grobów.
14. Marcin Gąsior, dyrektor Muzeum w Piotrkowie.
15. Małgorzata Gletkier, artysta plastyk.
16. Waldemar Kelm, współwłaściciel przedsiębiorstwa CZA-TA, niezawodny sponsor najróżniejszych akcji.
17. Dariusz Dzwonnik, ustępujący prezes Concordii.

18. Jolanta Horodecka-Wieczorek, autorka bajek i opowieści dla dzieci.

19. Karol Sala, trener zapaśników w Atletycznym Klubie Sportowym w Piotrkowie.
20. Dariusz Cecotka, prezes Automobilklubu Piotrkowskiego

21. Sławomir Górecki - komendant piotrkowskiego Środowiskowego Hufca Pracy

 

 

Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (23)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

maja ~maja (Gość)12.09.2009 13:32

Wspaniała uroczystość, wielka klasa wydarzenia. Po raz pierwszy wielka gala odbyła się pod patronetem Marszałka Województwa Łódzkiego. Po raz pierwszy nominowani do nagrody i finaliści to ludzie z pasją, którzy potrafili zainteresować innych. Wielkie brawa dla występujących. Wspaniała zabawa. Gwiazda wieczoru Pan Ryszard Rynkowski jak zwykle dał wspaniały występ. Goście Gali, po części artystycznej zostali zaproszeni na poczęstunek i po raz pierwszy nie było wyścigu do stołów. Ludzie rozmawiali ze sobą, poznawali się, podziwiali coraz piękniejsze wnętrza MOK. Już dawno nie było tak sympatycznie przebiegających uroczystości. To, że nie było przedstawicieli władz miasta nikomu nie przeszkadzało. Być może Prezydenta nie cieszy taki wybór laureatów plebiscytu. Może wolałby promować partyjnych działaczy zamiast prawdziwych pasjonatów i miłośników tego miasta.

00


Zigi ~Zigi (Gość)12.09.2009 10:52

~Qlaż - (czyt. Kolarz)
Widzę iż masz problem osobowy, lub po prostu zazdrość i brak dowartościowania własnej osoby Ciebie dopadł...
To pewnie Ty nie przepuszczasz mieszkańców na przejściach dla pieszych, ponaglasz ich dodając gazu. na widok rowerzysty dostajesz piany na usta i oczy sięTobie robioą ukrwione...
Dla Twojej informacji... To jest choroba i musisz z tym iść do lekarza..
Gorąco pozdrawiam :)

00


moneyheapy ~moneyheapy (Gość)12.09.2009 10:42

Dopiero wstałem. Pan Michał jest super człowiekiem. Szkoda tylko, że na tą impreze zaproszono tyle ludzi z za ŁOPOCNA. Czyżby tak już nisko ta impreza sie stacza.

00


Qlaż ~Qlaż (Gość)12.09.2009 10:06

No to teraz rozuchwalą się ci rowerzyści, będą szaleć po chodnikach i rozwalać starców o laskach, matki z wózkami z dziećmi, jeździć po dwóch / trzech obok siebie po chodnikach i jezdniach, że trudno jest przejść zwykłemu przechodniowi czy kierowcy wyprzedzić taką zagadaną grupkę, jeszcze będą krzyczeć albo dzwonić spadać bo JA JADE.

00


Tofik ~Tofik (Gość)12.09.2009 10:01

BRAWO!!!:D wreszcie pan Rosiak. Zasłużył na ta nagrodę już 5 lat temu.
GRATULUJEMY!

00


kefir ~kefir (Gość)12.09.2009 09:23

Michał Rosiak (Rosiu) jest the best i dostał Piotra, bo mu się nalezał już dawno.

00


epiotrkow ~epiotrkow (Gość)12.09.2009 00:27

Piotrem 2009 został Michał Rosiak, prezes Piotrkowskiej Grupy Rowerowej. Statuetki Piotrusiów otrzymali: Maria Mrozińska, pracownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i Mariusz Owczarek, prezes Piotrkowskiego Stowarzyszenia Jazzowego "Degress".

00


Obserwator ~Obserwator (Gość)11.09.2009 23:53

Kto został Piotrem 2009? Co robią dziennikarze, że tej informacji jeszcze nie ma na portalu?

00


Obywatel miasta ~Obywatel miasta (Gość)10.09.2009 21:25

A ja chciałbym żeby na liście był pan Chojniak, obecny prezydent Piotrkowa. Przecież to dzięki niemu mamy super mury na rynku, co tak bardzo uatrakcyjniły nasze miasto. To on chodzi na pielgrzymki - na pewno w koszulkach z napisem naszego miasta - tym samym dając nam wszystkim przykład pokory, wiary i uczciwości oraz zamiłowania do swojego miasta (koszulki z napisem), tak potrzebnych wartości w dzisiejszych czasach. Już nie wspomnę o jego zasługach na polu oświaty poprzez bezstronnicowe konkursy na dyrektorów szkół i wybraniu tych najlepszych, którzy już teraz podnoszą poziom kształcenia naszych mniejszych i większych pociech. Dzięki jego patronatowi - wiem to z gazet, które piszą o wydrzeniach piotrkowskich - dzieją się wszystkie ważne rzeczy dla Piotrkowa. Czy to mało?!!!. Teraz wszyscy wiecie dlaczego zrezygnował z patronowania wybraniu Piotra - bo nie był pewny, czy przypadkiem jego kandytatura nie została zgłoszona, a znając jego takt wiemy, że inaczej nie mógł postąpic.

00


obleśny ~obleśny (Gość)10.09.2009 15:45

Ten plebiscyt z roku na rok traci na wartości. Czas kończyć. Osobowością roku powinna zostać wybrana osoba nieskazitelna i uczciwa. Ciesząca się powszechnym szacunkiem i uznaniem większości obywateli miasta. Dlaczego nie wystawiacie kandydatów z powiatu. Czy w powiecie nie ma ludzi zasługujących na szacunek i uznanie? Jeżeli nie ma takiej godnej osoby to po prostu kapituła powinna nie wybrać nikogo. Wybieranie na siłę, mija się z celem. Pzdr. dla dotychczas wykreowanych.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat