ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Księgowość i podatki - przekaż je w ręce specjalistów

Piątek, 15 czerwca 2018 2580
Prowadzenie księgowości i firmowego rachunku to nie lada wyzwanie, nawet w perspektywie krajowej. A co z przedsiębiorstwami działającymi globalnie? Każdy rynek to inne prawa, procedury i obowiązki. Co zrobić, by nasza księgowość w czasie rzeczywistym reagowała na wszelkie zmiany i nowe wymogi? Idealnym wyjściem może się okazać zewnętrzna obsługa rachunkowa.

Usługi księgowe w wymiarze globalnym


Wejście firmy na rynek zagraniczny to przedsięwzięcie bardzo pracochłonne. Poza przygotowaniem oferty dla nowych klientów, czy przystosowaniem produktów do obowiązujących wymogów, rozszerzenie działalności niesie za sobą dodatkowe obowiązki. Dotyczy to wielu różnych zagadnień, od przepisów regulujących działanie firmy po obowiązujące w danym kraju prawo podatkowe. Normy i regulacje nieustannie ulegają zmianom, dlatego osoby zajmujące się księgowością powinny trzymać rękę na pulsie. Może więc w obliczu wejścia na nowy rynek, warto zlecić obsługę rachunkową firmie zewnętrznej?    

Na czym polegają usługi księgowe firm zewnętrznych? Przedsiębiorstwo, działające na rynku lokalnym bądź międzynarodowym, przekazuje obsługę rachunkowości innemu podmiotowi. Rolą firmy specjalizującej się w tej dziedzinie jest zadbanie m.in. o rachunki, sprawozdawczość podatkową i wiele innych. Co najważniejsze, wszystkie działania zostaną wykonanie nie tylko w obrębie naszego kraju, ale także innych państw, w których znajduje się nasze przedsiębiorstwo.

 

Dlaczego warto się zdecydować?   


Pierwszym z powodów, dla których warto rozważyć taką opcję, będzie oczywiście oszczędność. Utrzymanie stałych księgowych to koszty, nie tylko te personalne jak pensje, składki zdrowotne, szkolenia czy ubezpieczenia, ale również wydatki na zakup sprzętu, oprogramowania czy artykułów biurowych. Decydując się na zewnętrzne usługi księgowe, np. w TMF Group, płacimy jedynie za usługę, którą pobieramy, wszystkie pozostałe koszty nie obciążają już naszej kieszeni.   

Istotną kwestią jest również szczegółowa znajomość wielu zmian zachodzących w prawie podatkowym. Dokładne śledzenie wszystkich aktualności wymaga zatrudnienia księgowych w każdym z krajów, w których prowadzimy działalność. Z kolei obsługa rachunkowości z poziomu jednego państwa to przedsięwzięcie bardzo ryzykowne i czasochłonne. Dlatego firmy specjalizujące się w księgowości oferują swoje usługi także w wymiarze globalnym. Bardzo często ich działania opierają się na doświadczeniu zdobytym w pracy z innymi klientami. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że usługodawcy przyjmują na siebie konsekwencje związane z popełnieniem błędów.

 

W końcu outsourcing księgowości to oszczędność czasu przedsiębiorcy. Może on w pełni zaangażować się w  główne projekty firmy z myślą, że wszelkie kwestie administracyjne pozostawił w dobrych rękach.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat