Książka na weekend - w poszukiwaniu zaginionego szczęścia

ePiotrkow Sobota, 04 września 20210 505
Trzymające w napięciu i dające nadzieję – tak w sumie można scharakteryzować wszystkie polecane w tym tygodniu książki. Wśród nowości znajdziecie też najnowszą powieść jednej z najpopularniejszych polskich autorek kryminałów, Katarzyny Puzyńskiej. Dreszcze wywołają nie tyle chłodne już wieczory, co zaplanowana przez autorów akcja i fabuła.
fot. K. Żołądek

Jako pierwszą polecamy książkę Daniela Radziejewskiego „Dziecięcy kram”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Autor przeniesie nas do brazylijskiego Sao Paulo. Poznamy dziesięcioletnią Klarę Silvę, która najpierw widzi w swojej sypialni ducha, a potem w tragicznych okolicznościach traci matkę, a jej ojciec znika bez śladu. Po latach nadal stara się odszukać ojca. Przez przypadek trafia do klepu z odzieżą dziecięcą i zabawkami „Dziecięcy kram”, gdzie odkrywa ślady, które mogą mieć związek z zagadkowymi wydarzeniami sprzed lat. Zagadkę zaczyna jej pomaga rozwiązać blogerka śledcza.

 

fot. K. Żołądek

 

Daniel Radziejewski urodził się w Lesznie. Z zawodu jest nauczycielem języka angielskiego. Większość życia zawodowego spędził w Irlandii, Arabii Saudyjskiej oraz Brazylii. Interesuje się literaturą sensacyjną, kryminałami, horrorami, a także psychologią i ciemną stroną ludzkiej natury. „Dziecięcy kram” to jego czwarta powieść w dorobku. Znajdziecie ją już w księgarniach.

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Dla zwolenników mocnych wrażeń mamy książkę o zemście, tajemnicy sprzed lat i silnej, młodej, niezwykle ciekawej bohaterce. Znajdziecie to w książce Krystyny Mirek „Blizny przeszłości”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To świetny thriller psychologiczny o strasznych tajemnicach, które skrywają małe miasteczka. I takie poznamy na kartach książki. To Borki, w których przed wieloma laty zamordowano komendanta policji, Aleksandra Sokołowskiego. Sprawcę szybko złapano, przyznał się do winy i został skazany. A piętnaście lat później do miasteczka wraca córka komendanta, Maja. Gdy zginął jej ojciec miała siedem lat i jako jedyna widziała na własne oczy, co się wtedy stało. Wiele osób w miasteczku zaczyna się bać…

 

Krystyna Mirek jest autorką, która znana jest już czytelnikom z powieści obyczajowych. Wydała takie serie, jak „Jabłoniowy sad” czy „Willa pod Kasztanem”. Jej książki napisane są lekkim piórem i czyta się je niemal od deski do deski. A jeśli do tego dodamy ciekawą fabułę, intrygę i mroczne historie sprzed lat, to można mieć gwarancję, że od lektury ciężko się będzie oderwać. Najnowszą powieść Krystyny Mirek „Blizny przeszłości” znajdziecie już w księgarniach.

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to najnowsza powieść autorki zaprzyjaźnionej z policją, profilerami i kryminalnymi, bo o nich pisze najczęściej. Mowa o Katarzynie Puzyńskiej, wspomnianej już na wstępie autorce książki o intrygującym tytule „Martwiec”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. To trzynasty już tom sagi o policjantach z Lipowa, która łączy w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Z tego też powodu powieści Puzyńskiej są często porównywane z pozycjami Agathy Christie czy Camili Lackberg. Prawa do publikacji serii zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów.

 

A w tej części autorka prezentuje nam historię o tym, jak mały lokalny autobus wyrusza standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie potrafi powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna sobie przypominać fragmenty zdarzeń, zostaje zamordowana...

 

Życzymy udanej i miłej lektury. Tych intrygujących i wciągających książek możecie szukać w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat