Książka na weekend - trzy propozycje trzymające w napięciu

Strefa FM Sobota, 03 kwietnia 20210 1188
Choć Wielkanoc to, jak każde święta, czas odpoczynku i wyciszenia, to wśród propozycji książkowych proponujemy tym razem książki, od których nie sposób się oderwać. A akcja spowoduje nie tylko gęsią skórkę, ale też chęć przeczytania kolejnej strony. I kolejnej. Bo od tych historii, opisanych poniżej, nie sposób jest szybko się oderwać.
fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to jedna z nowych książek na rynku wydawniczym. Ukazała się nakładem wydawnictwa Filia, a jest to thriller psychologiczny Olgi Kruk „Grzechy mojej siostry”. To książka o tym, jak rodzi się zło. Wstrząsająca i bolesna miejscami historia, która na długo pozostaje w pamięci i co ważne – ma mocne zakończenie. Tak ten debiut pisarski ocenili pierwsi recenzenci i nie sposób się z tym nie zgodzić, bo książka wciąga, porusza i na koniec… zaskakuje. Opowiada o Ricie i Lili. To siostry, które w dzieciństwie przeszły przez piekło. Z czasem ich drogi rozeszły się i obie próbują ułożyć sobie życie. Niestety, okazuje się, że nie zdołały uciec przed nieszczęściem, które nad nimi ciąży.

 

fot. K. Żołądek

 

Książka Olgi Kruk, zatytułowana „Grzechy mojej siostry”, ukazała się w ramach serii Filia – Mroczna strona. To książki, które momentami potrafią wywołać ciarki na plecach, a fabuła dotyka różnych dramatów, trudnych momentów dla bohaterów i tak naprawdę, są to książki, w których autorzy szukają odpowiedzi na wiele pytań dotyczących psychiki i zachowań człowieka. Stąd mroczne postacie, kryminalne wątki i zło.

O tej książce można też posłuchać:

 


 

fot. K. Żołądek


Druga propozycja to pozycja pachnąca jeszcze drukarnią i do tego jest to książka z tych, które, jak i poprzednia, trzymają w napięciu. To książka zatytułowana „Sekta”, której autorem jest Marek Stelar. Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Filia, w cyklu „Mroczna strona”. To książka, w której poszukamy odpowiedzi na pytanie „co musi się stać, żeby człowiek zmienił się w potwora?”. Przeniesiemy się do wydarzeń z jesieni 2020 roku. Nadkomisarz Rędzia prowadzi sprawę morderstwa. W opuszczonych pomieszczeniach piwnicy jednego ze szczecińskich szpitali odnalezione zostają zwłoki salowego, który zniknął z dyżuru kilkanaście dni wcześniej.

 

Czy komisarzowi uda się powstrzymać falę wstrząsających zbrodni zanim będzie za późno? Przekonacie się sięgając po książkę „Sekta” Marka Stelara. Znajdziecie ją w księgarniach. Miała swoją premierę 13 marca tego roku.

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 

fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja książki na wolny wieczór to „Noli me tangere!” Andreasa Hoff’a, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Poczytamy w niej o tym, jak pewnego dnia Krzysztof Tuczyński de Wedel, wielki pan na włościach i zagorzały krzewiciel wiary katolickiej, spotyka na drodze piękną chłopkę. Sądząc, że dziewczyna jest protestantką, postanawia ją pohańbić i w ten sposób zasłużyć w oczach Boga. Gwałcona dziewczyna rzuca mu w twarz znamienne słowa: „Noli me tangere!”. Wkrótce do Tuczyńskiego dociera wiadomość, że kobieta jest katoliczką, a jej imiona to… Maria Magdalena.

 


Prawie cztery wieki później na tej samej drodze ktoś morduje młodą dziewczynę, wracającą z randki do domu. Czy to zabójstwo miało coś wspólnego z dokonanym kilkaset lat wcześniej gwałtem? Jakie tajemnice zdradza miejsce zbrodni? Wreszcie – jakie zmory czają się w tym tajemniczym miejscu? Tego można szukać na kartach kryminału „Noli me tangere!” Andreasa Hoffa.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat