Książka na weekend - romans znad morza

ePiotrkow Sobota, 24 kwietnia 20211 532
Na ten weekend polecamy dość różnorodny zestaw książek. Coś dla siebie znajdą zarówno wrażliwi i romantyczni, jak i miłośnicy mocnych historii. Przedstawiamy też coś dla miłośników książek przygodowych.
fot. K. Żołądek

Zacznijmy od propozycji z gatunku literatury lekkiej i kobiecej. To książka „Dziewczyna znad morza” autorstwa Doroty Milli, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Jest to lekka powieść o tym, że zawsze znajdzie się miejsce na miłość i szczęście, a dowiemy się o tym śledząc losy Liwii Duńczyk. Zawodowo zajmującej się zarządzaniem kryzysowym. Pesymistyczne scenariusze wypełniają niemal każdy jej dzień. I jak łatwo się domyślacie, aż do pewnego momentu… Ale czy dziewczyna wykorzysta szansę, jaką da jej los? Czy jedna chwila zmieni jej życie?

 

fot. K. Żołądek

 

Dorota Milli to autorka książek, które określić można jako pogodne powieści. Jak sama o sobie pisze – uwielbia gorące lato, emocjonujące książki, spokojną muzykę i komedie romantyczne. Jeśli szukacie takiego klimatu to możecie śmiało sięgnąć po inne jej powieści – „To jedno lato”, „To jedno spojrzenie”, „To jedno zdjęcie” czy „Ta jedna miłość”.

 

O książce „Dziewczyna znad morza” można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek


Druga propozycja zdobyła już niemałe uznanie. Na świecie sprzedały się 3 miliony jej egzemplarzy. Stała się bestsellerem na listach „New York Timesa”, „USA Today” i „Wall Street Journal”. To „Gniew matki” autorstwa T. R. Ragana, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Filia, a całość przetłumaczyła Katarzyna Agnieszka Dyrek. Sięgając po nią poznamy życie Faith McMann, które legło w gruzach, kiedy pewnego dnia po powrocie do domu zastała w nim zamordowanego męża, a dzieci zostały porwane. Ogarniający ja strach i niepokój o los dzieci stają się nie do zniesienia. Do momentu, gdy postanawia zamienić udrękę na złość… i zamiast pozostać ofiarą, szykuje zemstę, bo ma już dość opieszałości i bezsilności policji. Sama podejmuje działania, by odnaleźć swoje dzieci.

 

W książce T. R. Ragana „Gniew matki” odkryjemy wiele historii o przestępczym podziemiu, o nielegalnym handlu ludźmi. A przez te mroczne czasem miejsca i sytuacje przeprowadzi nas matka zaginionych dzieci.

 

O tej książce opowiadaliśmy też w piątkowej audycji „Książka na weekend”:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja to „Chrystusowa ziemia” Marcina Halskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Jak wspominaliśmy na wstępie – to książka przygodowa, w której poznamy Leona, który ucieka ze zrujnowanego, odgrodzonego od reszty świata murem Wrocławia. Rusza w podróż do Częstochowy, jednego ze Świętych Miast, gdzie każdy może znaleźć schronienie i pomoc w zamian za pracę i modlitwę. Wkrótce jednak okaże się, że to z pozoru bezpieczne miejsce również skrywa wiele mrocznych tajemnic. A kiedy pod mnisim kapturem Leon rozpozna kogoś, kto nigdy nie powinien należeć do tego grona, zacznie zupełnie inaczej spoglądać na swoją misję i ideały. A to przecież one trzymały go do tej pory przy życiu… To nieco post apokaliptyczna wizja świata, ale może Was zaciekawić, tym bardziej, że łatwo się wciągnąć w przygotowaną przez autora fabułę.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

byczek ~byczek (Gość)24.04.2021 08:56

Że też jeszcze nikt nie napisał książki zatytułowanej "Gniew ludu" ot taki autorski pomysł:).. jeśli masz lekkie pióro to pisz śmiało chętnie poczytam..a i proszę się zbytnio nie dystansować..na początek proponuję wyjąć kija z d**y... Jeszcze jedno zastrzegam sobie na okładce swoje imię i nazwisko jako współtwórcy tego autorskiego dzieła:)

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat