Książka na weekend - nowe przygody Joanny Chyłki i powieści z Bełchatowa

ePiotrkow Sobota, 17 kwietnia 20213 1078
Na kolejny weekend proponujemy do lektury kolejną część przygód serialowej Joanny Chyłki, która tym razem dostaje ciężkie zadanie. Czy uda jej się sprostać takiemu wyzwaniu, jak obrona pedofila? W propozycjach mamy też dwie książki związanych z Bełchatowem autorów, którzy w swoich książkach stawiają na emocje. Mamy też dodatkową propozycję.
fot. K. Żołądek

Zacznijmy jednak od książek, które powstawały niedaleko nas, bo tworzyła je dwójka autorów związanych z Bełchatowem. Mowa o Lidii Liszewskiej i Robercie Kornackim, którzy napisali dwie obyczajowe książki „Tylko szeptem” i „Jednym gestem”. Akcja pierwszej z nich przeniesie nas nad morze, gdzie poznamy Edytę, matkę dorosłych już dzieci i autorkę książek, które kocha pisać i czytać. I choć książki są dla niej najważniejsze to jednak skrycie marzy o wielkim uczuciu. Na jej drodze staje pewnego dnia Jacek, młodszy od niej mężczyzna. Życie Edyty wywraca się do góry nogami, a relacja zaczyna się pogłębiać. W drugiej książce mamy ciąg dalszy historii tych dwojga. Obie wydało wydawnictwo Czwarta Strona.

 

fot. K. Żołądek

 

Robert Kornacki w swoim życiorysie połączył do tej pory Wrocław, Łódź i Bełchatów, choć jak sam przyznaje – nie powiedział w tej kwestii ostatniego słowa. Z zamiłowania jest etnologiem, zawodowo przez ponad dwie dekady związany był z mediami. Jako 17-latek debiutował w radiu, później współtworzył telewizje i prowadził gazety.

 

Lidia Liszewska z kolei zadebiutowała przed laty dedykowaną swoim dzieciom Malinową opowieścią, historią kochającej muzykę dziewczynki – Marianny. Muzykę kocha też sama autorka. Ma na koncie płytę nagraną wspólnie z chórem gospel. Kilkanaście lat temu przeprowadziła się z Bełchatowa na Mazury, gdzie pisze i maluje.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to ciąg dalszy historii Joanny Chyłki, znanej z serialu, który powstał na podstawie serii książek Remigiusza Mroza. Do tej pory w serii ukazało się ich dwanaście, a „Amok”, bo o tej książce mowa, jest trzynastą pozycją. Ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

 

Tym razem Chyłka staje przed trudnym zadaniem obrony domniemanego pedofila. Sprawę utrudnia to, że mężczyzna jest bratem starającego się o fotel prezydenta polityka. Czy prawniczka złamie daną sobie obietnicę, że nigdy nie będzie przed sądem bronić oskarżonego o takie podłe czyny? Jak poradzi sobie z tą wyjątkową propozycją? Możemy zaufać, że Remigiusz Mróz nie da nam się nudzić podczas tej lektury. Pełno tu bowiem zwrotów akcji, które odciskają swoje piętno na postaciach głównych bohaterów. A autora nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jego powieści już kilkukrotnie znalazły się wśród propozycji w cyklu „Książka na weekend”.

 

Posłuchaj o trzynastej powieści o Joannie Chyłce:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja książki na wolny wieczór to thriller psychologiczny „Idealna randka” autorstwa Sue Watson. Kto czytał jej poprzednią książkę „Nasze małe kłamstwa” ten wie, czego można się spodziewać tym razem. Na kartach książki poznamy Hannah, która zrobiła wszystko, by czuć się bezpiecznie. Jest zadowolona ze swojego uroczego, małego mieszkania i satysfakcjonującej posady pracownika socjalnego. Prowadzi takie życie, jak chciała. Aż do chwili, kiedy za radą jej najlepszej przyjaciółki, korzysta z aplikacji randkowej i poznaje mężczyznę o imieniu Alex. Jest niezwykle przystojny, uwielbia tą samą muzykę co Hannah, to samo jedzenie. Czy nie jest to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe? Przekonacie się sięgając po ten wciągający i pełen napięcia thriller psychologiczny. Ukazał się nakładem wydawnictwa Filia w serii Mroczna strona.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jaciekrece ~jaciekrece (Gość)17.04.2021 10:56

ułaaa, wyskakują mi u was niezłe reklamy.
moja grażynka mnie chyba zabije :D
samotne napalone mamuśki, wielkie cycory, sekretne schadzko-randki , fiu fiu

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat