Książka na weekend – misternie utkany finał trylogii Izabeli Janiszewskiej

ePiotrkow Sobota, 10 kwietnia 20211 715
Zachwycamy się świetnie dopracowanymi fabułami zagranicznych autorów, jak Steven King, Harlan Coben czy Jo Nesbo, a tymczasem mamy wśród rodzimych autorów równie mistrzowskich powieściopisarzy. „Amok” zaskakuje jeszcze bardziej niż dwie poprzednie książki w trylogii Izabeli Janiszewskiej, a finałowy tom przedstawiający losy uczniów L.O. im. Freuda wywołuje ciarki podczas czytania. W obu przypadkach aż szkoda, że to już koniec, bo czytelnik pozostaje z niedosytem. Dlatego trzecia propozycja to „coś lekkiego”, nie tylko dla młodzieży.
fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to kryminał, a dokładniej trzecia część trylogii kryminalnej autorstwa Izabeli Janiszewskiej. Po „Wrzasku” i „Histerii” przychodzi czas na „Amok”. A o czym jest ostatnia część serii? Wyjaśnia wiele faktów z życia głównych bohaterów - komisarza Brunona Wilczyńskiego i dziennikarki Larysy Luboń. Tym razem mamy do czynienia z poszukiwaniami zaginionej policjantki, a także z tajemnicą bogatej rodziny Hallerów.

 

fot. K. Żołądek

 

Na kartach powieści czeka nas wiele zaskakujących momentów. Tych tajemniczych i pełnych grozy również nie brakuje, a całość została tak misternie przygotowaną historią, że do końca książki nikt nie będzie się nudził. Nawet jeśli nie przeczytał dwóch poprzednich, co zresztą wypadało by nadrobić. Autorka świetnie wpasowała się w rynek i zyskała uznanie doświadczonych autorów. Z niecierpliwością można więc oczekiwać na kolejne książki jej autorstwa.

 

Izabela Janiszewska jest dziennikarką prasową i telewizyjną. Przez wiele lat pracowała dla cenionych stacji i magazynów, gdzie przygotowywała reportaże, teksty psychologiczne i rozmowy. Jest także recenzentką scenariuszy filmowych. Prywatnie to mama dwóch urwisów. Wydała już książki zatytułowane „Wrzask” i „Histeria”, a „Amok” jest zwieńczeniem tej trylogii. Choć nieco szkoda, że nie będzie to dłuższy cykl…

 

Premiera książki już 14 kwietnia. Czyli niebawem można jej będzie szukać w księgarniach. Ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

 

O tej książce można też posłuchać:

 

 


fot. K. Żołądek 


Druga propozycja to thriller zatytułowany „Wszyscy muszą zginąć”, którego autorem jest Marcel Moss. Na kartach książki wrócimy do prestiżowego warszawskiego liceum, gdzie będziemy świadkami ataku terrorystycznego. Jednym z zamachowców jest Błażej Dragiel. Do tego chwilę po serii wybuchów popełnia samobójstwo na oczach swojej przyjaciółki, Kai Almond. Nikt nie rozumie dlaczego syn biznesmena i filantropa posunął się do takiego okrucieństwa.

 

Marcel Moss to pseudonim autora książki i zarazem autora profilu Zwierzenie. Na koncie ma już serię „Nie odpisuj”, „Nie patrz” i „Nie krzycz”. Wydał także takie tytuły, jak „Pokaż mi” i „Nie wiesz wszystkiego”. Ukazały się nakładem wydawnictwa Filia. Książki podbiły listy bestsellerów, więc może i książka „Wszyscy muszą zginąć” przypadnie wam do gustu. Znajdziecie ją już w księgarniach.

Posłuchaj o tej pozycji w audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja książki na wolny wieczór to „Ponad sobą” autorstwa Karoliny Krzyżaniak, która ukazała nakładem wydawnictwa Novae Res. To krótka powieść dla młodzieży, mówiąca o tym, że to co prawdziwe, często jest niewidoczne dla oczu. Autorka przenosi nas do małego amerykańskiego miasteczka, gdzie mieszka zniewolona przez zasady obowiązujące w lokalnej społeczności młoda Avery Vandenbour. Dziewczyna zmaga się z problemami dojrzewania i pochłaniającą ją coraz bardziej anoreksją. Rówieśnicy znają ją, jako uśmiechniętą perfekcjonistkę z licznym gronem znajomych, jednak jej problemów nie zna nikt. W tej książce poznamy dążenie bohaterki do samopoznania, a czy uda jej się naprawić wszystkie swoje błędy i rozprawić z problemami? Dowiecie się sięgając po książkę, bo najlepiej przekonać się samemu o tej historii.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_iga ~go?ć_iga (Gość)10.04.2021 09:32

Najlepsze recenzje. Gratuluje.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat