Książka na weekend – kryminał w łódzkich realiach i odrobina historii

ePiotrkow Sobota, 27 lutego 20211 1081
Zapraszamy do kolejnej lektury, a dokładniej do trzech. Na ten weekend proponujemy dwa kryminały. Jeden z nich rozgrywa się w Łodzi, a jego autorka pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Mamy też propozycję dla miłośników historii.
fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to książka w mrocznym klimacie, bo opowiada historię młodej lekarki medycyny sądowej – doktor Jessie Teski. Miała to być dla niej nowa praca w nowym mieście. Ucieczka od mrocznej przeszłości, ale życie napisało swój scenariusz. I młoda pani doktor musi się zmierzyć z przerażającym odkryciem. To znajdziemy na kartach książki „Skalpel” autorstwa Judy Melinek i T. J. Mitchell. To duet autorów bestsellera zatytułowanego „Ciało nie kłamie”. Ich nową pozycję „Skalpel” wydało wydawnictwo Filia.

 

fot. K. Żołądek

 

A co o książce mówią jej dotychczasowi recenzenci? „Ostra jak skalpel”, „W końcu thriller poparty rzetelną wiedzą!” - to tylko część opinii. Z pewnością powieść „Skalpel” wywoła gęsią skórkę podczas czytania. Jej autorzy to dr Judy Melinek i T. J. Mitchell, a całość ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Książkę znajdziecie w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek


Druga propozycja to również kryminał, a do tego rozgrywający się na ziemi łódzkiej. Przez blisko 500 stron powieści, którą chcę zaproponować, będą nam towarzyszyć komisarz Lena Rudnicka i sierżant Wolski. A książka, o której mowa to “Osadzony” Kingi Wójcik, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Książka jest kontynuacją historii komisarz Rudnickiej, która ścigała bezwzględnego mordercę o pseudonimie Trzynaście. Mimo, że popełnił w końcu błąd I łodzianie odetchnęli z ulgą, to w mieście dochodzi do kolejnego morderstwa, które przypomina te popełniane przez Trzynaście. Czy to naśladowca?

 

Kinga Wójcik urodziła się w 1994 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Z wykształcenia jest politologiem, ukończyła bowiem Wydział Studiów Międzynarodowych I Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Do tej pory w serii przygód komisarz Leny Rudnickiej ukazały się dwie książki - “Poryw” I “Spektakl”. “Osadzony” jest trzecią, a wydało ją wydawnictwo Prószyński I S-ka. Książkę znajdziecie już w księgarniach

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja to „Słynne zbrodnie w ZSRR. 10 najgłośniejszych przestępstw w Związku Radzieckim” autorstwa Talgata Jaissanbayeva, która na rynku ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Przeczytamy w niej mrożące krew w żyłach historie najsłynniejszych zbrodni i przestępstw. To koszmarne chwilami historie z sierpem i młotem w tle. Autor w esejach opisuje dziesięć frapujących historii, od których trudno się oderwać. Mamy tu opisane barwne historie ludzi, napięcie rodem z dobrego kryminału i przekonująco ukazane motywy zbrodni, a także profile psychologiczne zabójców i szczegółowo zarysowane tło historyczne. Ta pozycja także jest już dostępna w księgarniach.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_king zon un ~gość_king zon un (Gość)27.02.2021 13:29

Ciekawa książka to Mord Rytualny w Rzeszowie. autor R. Patlewicz

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat