Książka na weekend - kryminał Hanny Greń o morderstwie sprzed lat

ePiotrkow Sobota, 12 czerwca 20211 819
Kolejny czerwcowy weekend to kolejne propozycje do czytania, a wśród nich tym razem znalazła się oparta na faktach historia naczelnika brytyjskiego więzienia, kryminał polskiej autorki Hanny Greń i idealna na lato książka Wioletty Milewskiej o trzech kobietach, z których każda przeżywa własną traumę.
fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja do poczytania w wolnym czasie to książka „Mordercy” Dawida Wilsona w przekładzie Martyny Plisenko, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia. Jest to książka oparta na faktach, bo jej autor, podobnie jak w książce prezentowanej przed tygodniem, spędził swoje zawodowe życie na pracy z najniebezpieczniejszymi przestępcami i mordercami – stąd też tytuł książki. Prowadził przesłuchania patrząc im w oczy. Bo proponowana na dziś lektura to historia naczelnika więzienia, eksperta i profesora kryminologii, będąca fascynującym studium zła i nieprzeniknionej ludzkiej natury.

 


fot. K. Żołądek

 


Dawid Wilson jest jednym z najsłynniejszych brytyjskich kryminologów. Jak piszą o nim i jego książce inni? Wiceprezydent Brytyjskiego Towarzystwa Kryminologicznego, prof. Simon Winlow mówi krótko, że Wilson z charakterystyczną błyskotliwością i wrażliwością naświetla złożone przyczyny przerażających zbrodni. A amerykańscy wydawcy określili książkę „Mordercy” jako niepokojącą, szokującą i niezwykle wciągającą.

 


O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to kryminał Hanny Greń zatytułowany „Miasto głupców”. Książka ta ukazała się na rynku niedawno nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Będziemy mieć do czynienia z rodzinną tragedią, koszmarem sprzed lat i zbrodnią, która jest… tak, domyślacie się dobrze – trudna do rozwikłania. A dodatkowo utrudnia to zmowa milczenia mieszkańców i potencjalnych świadków wydarzeń sprzed lat.

 

„Miasto głupców” to kolejny kryminał Hanny Greń, który w ciekawy sposób oddaje klimat sielskich miejscowości położonych u podnóża gór, jednak miły obraz zakłóca po raz kolejny czające się w okolicy zło. Ale od czego jest znana już z książek Hanny Greń detektyw Dioniza Romańska? Czy uda jej się poukładać elementy kryminalnej układanki? Przekonacie się po wizycie w księgarni...

 

 

O książce Hanny Greń mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 

fot. K. Żołądek

 


Kolejną naszą propozycję książkową na ten weekend jest wydana przez wydawnictwo Novae Res pozycja - „Przez ucho igielne” autorstwa Wioletty Milewskiej. Poznamy w niej trzy kobiety, trzy traumy i trzy zwykłe-niezwykłe historie.

 


Malwina, po doświadczeniu gwałtu, stara się pozbyć nieustannie towarzyszącego jej lęku i ułożyć sobie życie na nowo. Sylwia walczy z nieuleczalną chorobą, starając się pomimo tego czerpać z życia pełnymi garściami. Z kolei Wiktoria obserwuje, jak jej związek powoli się rozpada, nie wiedząc, że za szeregiem nieszczęść, które ją spotkały, stoi nie pech, ale pewna zawistna osoba. I każda z tych trzech bohaterek powoli zaczyna rozumieć, że ich wielkim sprzymierzeńcem może stać się intuicja, słuchanie swojego wewnętrznego głosu i wiara we własną siłę...

 


Życzymy udanej i miłej lektury.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

BeatkaTatka ~BeatkaTatka (Gość)15.06.2021 11:03

Za kryminałami zbytnio nie przepadam, ale w weekend zamierzam zabrać się za czytanie książki Tajemnica Coca-Coli. ;) Zdecydowanie bardziej lubię książki przygodowe :D

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat