Książka na weekend - biografia najlepszego wspinacza na świecie

ePiotrkow Sobota, 31 lipca 20211 772
Dawno nie mieliśmy okazji do zaprezentowania książki biograficznej. A nie sposób było przejść obojętnie obok bogato ilustrowanej pozycji „Ciało i dusza wspinacza” Adama Ondry. Do tego proponujemy lekką powieść obyczajową i na deser romans mafijny „Porwana. Niebezpieczna znajomość”.
fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to pasjonująca opowieść o kobietach poszukujących szczęścia i własnej drogi. To znajdziecie w książce Katarzyny Misiołek „Już cię kiedyś kochałam”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Poznacie w niej Dominikę, która właśnie rozstała się ze swoim facetem i niczym polska Bridget Jones spędza trzydzieste szóste urodziny w rodzinnym domu na Kaszubach, wysłuchując lamentów matki na temat staropanieństwa. I wtedy na jej drodze staje Konrad, przystojny właściciel stadniny, jej pierwsza miłość.

 

fot. K. Żołądek

 

Co wybiorą bohaterki? Życie według własnego planu czy może zupełnie inny scenariusz? Przekonacie się sięgając po książkę Katarzyny Misiołek zatytułowaną „Już cię kiedyś kochałam”. Autorka wydała już kilka bestsellerowych powieści społeczno-obyczajowych. Jak mówi sama o sobie – jest uzależniona od czekolady, mrocznych kryminałów i dobrego kina. Uwielbia fotografować, podróżować i kupować buty. Jej książek możecie szukać i w księgarniach i w bibliotekach.

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Druga propozycja to książka biograficzna o pasji do wspinania. To „Ciało i dusza wspinacza” napisana przez Adama Ondrę we współpracy z Martinem Jarosem, którą to książkę w przekładzie Michała Rogalskiego wydało wydawnictwo Agora. To opowieść o historii chłopaka, który od zawsze chciał się wspinać. Jak sam mówi o sobie – „żyję, aby się wspinać – wspinam się by żyć. Wspinaczka daje mi tyle radości, że innym wydaje się to nie w porządku…”. W 2016 roku wspinaczkowy świat zelektryzowała wiadomość, że Czech Adam Ondra wspiął się w niesamowitym stylu na uznawaną za najtrudniejszą na świecie w swojej klasie drogę Dawn Wall w marku narodowym Yosemite. Zrobił to mając już na koncie całą masę sukcesów i dziesiątki medali.

 

Adam Ondra należy do tej wąskiej grupy ludzi co Muhammad Ali, Diego Maradona czy Michael Jordan – elity, która była i jest synonimem rozwoju i ewolucji dyscypliny. Jest nie tylko świetnym wspinaczem skalnym, ale też jednym z najlepszych zawodników sportowych na świecie. W książce „Ciało i dusza wspinacza” znajdziecie też mnóstwo zdjęć z prywatnego archiwum Adam Ondry, co czyni tą publikację wyjątkową jeszcze bardziej. Znajdziecie ją już w księgarniach.

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja książki na wolny wieczór to „Porwana. Niebezpieczna znajomość” Sylvi Bloch, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. To opowieść o tym, że czasem bywa tak, że miłość rodzi jedynie ból. Czasem też ci, na których nam zależy najbardziej, stają się naszymi oprawcami...

 
Wkrótce przekona się o tym 24-letnia Ana, córka wpływowego biznesmena. Podczas wieczoru w klubie nocnym dziewczyna poznaje przystojniaka, dla którego zupełnie traci głowę. I nawet czujne oko towarzyszącego jej ochroniarza nie jest w stanie uchronić jej od zbliżającej się katastrofy. A zdradzimy jeszcze tylko tyle, że dzień później Ana trafia w ręce lokalnej mafii...

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ot ~Ot (Gość)31.07.2021 11:40

I bardzo dobrze. Nie będą marnować pieniędzy z podatków, na takie megalomanię jak mediateka. Popieram więc polski ład.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat