Książka na weekend – Romans w scenerii pienińskich krajobrazów

ePiotrkow Sobota, 26 czerwca 20210 789
Na najbliższy i zarazem wakacyjny weekend polecamy kryminał, będący ósmą częścią przygód komisarza Sławka Tomczyka, ale mamy też coś dla pań – ciekawą historię kasjerki, która odkrywa sens życia w Pieninach. Trzecią propozycją jest książka z gatunku science fiction, gdzie zobaczymy polską demokrację w krzywym zwierciadle.
fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to kryminał - wydana nakładem wydawnictwa Czwarta Strona książka Małgorzaty Rogali „Kwestia winy”. Jest to kolejna część serii o parze śledczych – Agacie Górskiej i Sławomirze Tomczyku. W tej części autorka prezentuje ich po kilku latach przerwy. Oboje zostali już rodzicami, ale by nie zdradzać zbyt wiele z fabuły książki, powiemy jedynie, że znów będziemy mieć do czynienia ze zbrodnią, a jedną z ofiar stanie się Jakub Drzewiecki, policjant drogówki. Przy jego ciele śledczy znajdą niewielką figurkę, ludzika LEGO...

 

fot. K. Żołądek

 

Małgorzata Rogala jest autorką powieści kryminalnych, ale i obyczajowych. Zadebiutowała w 2012 roku właśnie w tym drugim gatunku, a jej pierwsza książka nosiła tytuł „To, co najważniejsze”. W serii o starszej aspirant Agacie Górskiej i komisarzu Sławku Tomczyku ukazało się do tej pory siedem tomów, a „Kwestia winy” jest ósmą z nich. Znajdziecie ją już w księgarniach.

 

O książce możecie też posłuchać w jednym z odcinków audycji „Książka na weekend”:

 


 

 

 

fot. K. Żołądek

 


Druga nasza propozycja to książka Joanny Tekieli zatytułowana „Szepty pienińskich ścieżek”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To opowieść o miłości i poszukiwaniu własnej drogi na tle pienińskich krajobrazów. W takiej scenerii poznamy Agnieszkę, która nie jest do końca zadowolona ze swojego życia. Ma pracę, która ją nudzi, a szef jest wrednym typem. Jej chłopak wyjechał za granicę, a ona sama musiała wrócić do mieszkania rodziców. Czuje, że aby nie oszaleć, musi coś zmienić. I właśnie wtedy na jej drodze stają… Pieniny.

 

Joanna Tekieli na co dzień mieszka w Krakowie. Jest autorką czterotomowej sagi, której akcja rozgrywa się w pensjonacie Leśna Ostoja. Napisała także powieści „Leśniczówka Wszebory” i „Szlak Srebrnych Mgieł”, co pokazuje jasno, że lubi przyrodę, ceni ciszę i spokój, a poza tym uwielbia wędrować po górach. Jej najnowszej powieści „Szepty pienińskich ścieżek” możecie już szukać w księgarniach.

O tej książce wspominaliśmy w audycji „Książka na weekend”:

 

 


fot. K. Żołądek

 


Nasza trzecia propozycja to „Dopaść Leona Waganta” autorstwa Wiktora Hajdenrajcha, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. To powieść z gatunku fikcji, a jej fabuła ukazuje nam polską demokrację w bardzo krzywym zwierciadle. To szyderczy, pełen przewrotnego humoru portret Polaków.

 


Hochsztapler Nelson vel Leon Wagant zostaje przypadkiem zesłany w czasoprzestrzeń 1989 roku. W pościg za nim, by nie wywrócił historii do góry nogami, natychmiast rusza Profesor, wybitny znawca temporalistyki. Poszukując zbiega, zderza się z rzeczywistością Polski lat 1970, 1989, 1995 i 2005 roku. Nieprzygotowany do życia w tym specyficznym otoczeniu, musi improwizować, co nie zawsze mu się udaje. Tymczasem działania Leona Waganta zaczynają przynosić coraz bardziej zadziwiające skutki...

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat