Książka na weekend – Remigiusz Mróz i trzymający w napięciu „Lot 202”

ePiotrkow Sobota, 20 marca 20210 1345
Remigiusz Mróz – to autor, którego przedstawiać nie trzeba. Nazwisko Stefana Dardy też kojarzą czytelnicy książek w klimacie grozy, a to dwóch autorów, których polecamy w tym tygodniu. Mamy też propozycję dwóch książek, które traktują o uczuciach i więzi między dwiema osobami.
fot. K. Żołądek

Na początek polecamy książkę „Zabij mnie, tato” Stefana Dardy. Ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Jak pisze o niej uznana autorka kryminałów – Katarzyna Puzyńska, będziemy mieli do czynienia z gęstą atmosferą i wyścigiem z mordercą. To psychologiczny thriller o błędnych decyzjach i ich konsekwencjach. Co zresztą potwierdza nam sam autor – Stefan Darda.

 

 

Poza pisaniem książek ma też wiele licznych zainteresowań. Przede wszystkim muzycznych, ale do napisania „Zabij mnie, tato” przydatne okazały się doświadczenia z pracy zawodowej.

 

 


fot. K. Żołądek

 

Później widzimy rozterki rodziców, poszukiwania dziewczynek, oglądamy relacje między mieszkańcami miasteczka i ich wewnętrzne sprawy, konflikty, życie... nie da się przy tej książce nudzić. Blisko 550 stron tej porywającej historii, mam nadzieję przed wami. Książka nosi tytuł „Zabij mnie, tato”, a jej autorem jest Stefan Darda, jeden z najpopularniejszych polskich autorów literatury grozy. Prywatnie właściciel psa o imieniu Brat. Jego książki trzymają w napięciu i charakteryzują się niepowtarzalnym nastrojem. Pozycję znajdziecie w księgarniach i dobrych bibliotekach, bo książka ukazała się na rynku ponownie, a tym razem wydało ją wydawnictwo Filia. Miłej lektury.

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek

 

W drugiej z propozycji ponownie sięgniemy do twórczości najpopularniejszego autora w Polsce, Remigiusza Mroza. Mimo, że przyzwyczaił nas do wydawania serii książek, to czasem prezentuje nam historię zupełnie odrębną. Tak też jest w przypadku książki „Lot 202”. Nie sposób się przy niej nudzić, a czytając ją można się poczuć jak podczas filmowego seansu, gdzie widzimy porwany samolot, terrorystów na pokładzie i premiera rządu. W tym samym czasie na ziemi trwają poszukiwania grupy zamachowców i przede wszystkim tego, który całe porwanie samolotu zaplanował i zlecił…

 

O książce „Lot 202” Remigiusza Mroza mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 

Remigiusz Mróz to między innymi autor przygód serialowej Chyłki, ale też twórca serii książek, których fabuła osadzona jest w realiach II wojny światowej – to seria Parabellum. Sporą popularnością cieszy się też seria kryminałów, które przenoszą nas w malownicze scenerie Tatr. Autor urodził się w 1987 roku w Opolu. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych, ale nie zdecydował się na pozostanie na uczelni w roli wykładowcy, co mu proponowano. Zaczął pisać książki, dzięki czemu „Lot 202” znajdziemy w księgarniach. Miłej lektury, zwłaszcza, gdy będziecie czytać zakończenie...

okładka dwóch

 

 

fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja to nie jedna książka, a dwie. Ukazały się bowiem w krótkiej serii. W obu pozycjach mamy tą samą dwójkę autorów – Lidię Liszewską i Roberta Kornackiego. Przygotowali wspólnie historię Edyty i Jacka, których poznajemy w książkach „Tylko szeptem” i „Jednym gestem”. Pierwsza z nich to porywająca opowieść o uczuciach tak niezwykłych, że mówi się o nich tylko szeptem. Druga opowiada nam o tym, że jednym gestem można wyrazić więcej niż za pomocą wielu słów. A to wszystko na przykładzie losów wspomnianej pary Edyty i Jacka. Ona nie widzi świata poza książkami, które tworzy. Najważniejsze są też dla niej dorosłe już dzieci, ale skrycie marzy o wielkim uczuciu. Jacek ceni sobie z kolei niezależność i wolność. I losy tych dwojga splatają się w pierwszej z książek, a w drugiej rozchodzą, ale pomiędzy jednym a drugim wydarzeniem, mamy do czynienia z burzą namiętności, mnóstwem emocji. Ale chwile pełne miłości trudno zapomnieć i… Ale nie będziemy zdradzać tego co wydarzyło się dalej.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat