Książka na weekend – Nowy thriller od Roberta Małeckiego i dwie wyjątkowe pozycje

ePiotrkow Sobota, 01 maja 20210 648
W tym tygodniu proponujemy dwie książki, które można śmiało uznać za wyjątkowe pozycje na rynku wydawniczym. Bo i stworzyli je młodzi autorzy, i odbiorcy mają po ich przeczytaniu mieszane uczucia. Książki te skłaniają do refleksji i ciekawią formą. Mamy też sprawdzony hit - książkę uznanego i wielokrotnie nagradzanego autora. A to daje nam gwarancję, że nie sposób się będzie od niej oderwać. Nawet w czasie majówki.
fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to książka inna niż wszystkie, bo napisana jest w sposób, który miesza literaturę z poezją, inny mamy też sposób prowadzenia narracji. To „Marionetkarz” Aleksandra Filipa Dubickiego, która ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Novae Res. Autor zadaje czytelnikowi pytanie - „czy jesteś pewien, że sam decydujesz o własnym losie”? A odpowiedzi szukamy poznając losy Wernona, Arny, Tyrona, Moave i Peli, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie. Mają mnóstwo planów na przyszłość, ale na ich drodze pojawi się tajemnicza postać o złowrogo patrzących oczach. Marionetkarz...

 

fot. K. Żołądek

 

 

Książka wpisuje się gatunek thrillera, a przeczytać ją można „na raz”, bo całość liczy niespełna 100 stron.

O tej książce można też posłuchać:

 


 

fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to pozycja, która trzyma w napięciu i powoduje, że ciężko się od niej oderwać, do chwili poznania tego, jak się kończy opisywana historia. Jej autorem jest Robert Małecki, jeden z najpopularniejszych polskich autorów tego gatunku. A w wolnej chwili polecam sięgnąć po jego najnowszą książkę zatytułowaną „Zmora”. Wydało ją wydawnictwo Czwarta strona. Na kartach książki poznamy Kamę Kosowską, niespełnioną dziennikarkę, która wraca do rodzinnego Torunia, gdzie otrzymuje propozycję przygotowania reportażu o zaginionym przed laty chłopcu, a jej przyjacielu z dzieciństwa. Równolegle policja wznawia śledztwo w sprawie tego zaginięcie, więc losy Kamy będą się przecinać z zawodowymi ścieżkami komisarza Lesława Korcza. Tu uprzedzam, że cała historia może zahipnotyzować i ciężko się będzie oderwać od tej lektury.

 

Robert Małecki jest laureatem najważniejszych polskich nagród dla autorów kryminałów, w tym dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru – w 2019 i 2020 roku. Jest politologiem, filozofem i dziennikarzem, uczy też kreatywnego pisania.

 

O książce „Zmora” można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 

fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Nowa istota” Tomasza Ciechanowicza. Przez jednych określana jako kontrowersyjna, a przez innych nawet jako wulgarna. Podobnie, jak pierwsza propozycja, tak i ta została wydana przez wydawnictwo Novae Res i jest książką inną niż te, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Jak pisze o tej pozycji wydawca - „Nowa Istota" to niezwykła, pełna metafor i zagadek opowieść o poszukiwaniu swojego „ja", dążeniu do szczęścia i mierzeniu się z bólem, dzięki któremu odkrywamy własne człowieczeństwo. „Nowa istota” to opowieść, w której poznamy historię Ariego. Udowadnia ona, że w każdym z nas drzemie niepokorny duch wojownika. To właśnie on przeprowadza nas przez kolejne dni i wyzwania, jakie otrzymujemy od Stwórcy. Ari, wielokrotnie poniżany i wystawiany na najcięższe próby, musi odnaleźć w sobie siłę, by odrzucić własne słabości. Z każdą przebytą walką staje się coraz bardziej nieustępliwy, a na końcu tej długiej drogi czeka na niego nagroda, o jakiej nigdy nie śmiał marzyć...

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat