Książka na weekend - Nowa seria Marcela Mossa

ePiotrkow Sobota, 15 maja 20210 763
Kolejny majowy weekend polecamy spędzić w towarzystwie książek. Tym razem wybraliśmy coś dla tych, którzy uwielbiają książki historyczne, trzymające w napięciu, a dla przeciwwagi jest też coś dla pań. Bo czy łatwo jest być córką? Przekonajmy się.
fot. K. Żołądek

Na początek polecamy, by sięgnąć po książkę „Brulion” Malwiny Ferenz, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Przeniesiemy się w czasie. Fabuła sprawi, że przeniesiemy się do wydarzeń z marca 1936 roku. Wtedy to dwudziestosześcioletni Moritz Stille przyjeżdża do Breslau jako korespondent znanej szwajcarskiej gazety. Poznaje piękną Ingrid, sekretarkę zastępcy szefa wrocławskiego gestapo i zakochuje się w niej bez pamięci. Tymczasem sytuacja zaczyna się komplikować. Wobec Żydów wprowadzane są coraz to nowe restrykcje. Powstaje obóz koło Weimaru, który z czasem zyska nazwę KL Buchenwald. I jak w tej wojennej zawierusze odnajdzie się dziennikarz? Po czyjej stanie stronie zakochany w Niemce?

 

fot. K. Żołądek

 

W książce znajdziemy poza fikcyjnymi bohaterami kilka autentycznych postaci, a to dlatego, że autorka opisuje bardzo dużo prawdziwych wydarzeń. I jak twierdzi – tak bardzo zakorzeniła opisywaną historię w autentycznych wydarzeniach, że nie chciała uciekać od kilku równie autentycznych postaci. Jeśli zaciekawiła was historia wojenne Malwiny Ferenz zatytułowana „Brulion” to znajdziecie ją już w księgarniach.

 

O książce mówiliśmy też w jednej z audycji z cyklu „Książka na weekend”:

 

 

 

fot. K. Żołądek

 


Druga nasza propozycja to thriller psychologiczny Marcela Mossa „Utraceni”, która ukazała się nakładem poznańskiego wydawnictwa Filia. Tym samym mamy do czynienia z pierwszą książką nowego cyklu autora, która nosi nazwę ECHO. Tym razem będziemy mieli do czynienia z osobami zaginionymi, a w tym przypadku z synem kontrowersyjnego działacza społecznego Ryszarda Hajduka. Mężczyzna podejrzewa, że zaginięcie chłopaka może mieć związek z tragicznymi zamieszkami podczas Strajku Kobiet. Śledztwo policyjne nie przynosi efektów, zatem ojciec zwraca się po pomoc do nowej na rynku Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych „Echo”…

 

Marcel Moss to jeden z najpopularniejszych autorów thrillerów w Polsce. Jego książki podbiły już listy bestsellerów i sprowokowały czytelników do gorących dyskusji na ważne tematy społeczne. A autor porusza w swoich książkach wiele z nich, jak hejt, przemoc fizyczna i psychiczna, czy samobójstwa wśród nastolatków. Po roku od debiutu nakład jego książek przekroczył 150 tysięcy egzemplarzy, co dobrze świadczy o tym jak i o czym pisze. Jego najnowszą powieść – „Utraceni”, znajdziecie już w księgarniach. Niedawno odbyła się jej premiera.

 

O książce możecie też posłuchać w audycji „Książka na weekend”:

 

 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Być córką i nie zwariować” autorstwa Katarzyny Miller i Anny Bimer, jaka ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis. To książka przełamująca tabu kobiet, które muszą zmagać się z byciem córką, bo czasem słyszy się, że nie jest łatwo być matką. A równie trudno, o ile nie trudniej, jest być córką – twierdzą autorki. Katarzyna Miller to jedna z najsłynniejszych polskich psycholożek. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu, co można sprawdzić na kartach książki. Wcześniej ukazały się dwie inne książki, których jest współautorką – „Być kobietą i nie zwariować” oraz „Być parą i nie zwariować”. Z kolei Anna Bimer jest dziennikarką. Pracowała m.in. w „Machinie”, „Pani”, „Polska The Times” czy „Zwierciadle”. Też ma na swoim koncie kilka książek, które ukazały się nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Nasza trzecia propozycja to książka dla wszystkich kobiet, bo przecież wszystkie z nich są córkami.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat