Książka na weekend – Bestsellerowy thriller CJ Lyons już w Polsce

ePiotrkow Sobota, 08 maja 20210 790
Kolejny weekend oznacza kolejne propozycje książkowe. A tym razem sięgniemy za coś zza oceanu, ale nie będzie to pierwsza lepsza książka, ale bestseller „Wdowa”, doceniony przez żurnalistów New York Timesa. Do tego mamy dwie rodzime książki, polskich autorek. Dla każdego coś dobrego, bo to i thriller i romans.
fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja na dziś to „Turnus” Barbary Tomaszewskiej z wydawnictwa Novae Res. To historia, w której bliżej poznamy policjanta Marka Konieczkę, który został wysłany do sanatorium przez Ilonę, a jego zadaniem jest sprawdzenie, czy jej partner nie jest uwikłany w romans. Jednak w ośrodku pojawia się też osoba zamieszana w jedną ze spraw, prowadzonych swego czasu przez policjanta. No i wszystko zaczyna się pięknie gmatwać, no bo jakże by inaczej? Przenieśmy się zatem na chwilę do tego sanatorium...

 

fot. K. Żołądek

 

Autorka thrillera psychologicznego, jakim jest „Turnus” to Barbara Tomaszewska. Jest fanką groteski w literaturze, a w notce o sobie pisze w zawoalowany sposób, że urodziła się dwa razy. I, że do końca nie wie, który z tych dwóch okresów jest dla niej, jako autorki, kluczowy. Jedno jest pewne – w swojej twórczości z każdego z tych dwóch żyć potrafi wyciągnąć autentyczne uczucia i nadaje im nowe życie, w postaci książkowych historii.

 

fot. K. Żołądek


Druga nasza propozycja zapewni emocje na ponad czterystu stronach. Proponujemy tym razem sięgnąć po książkę „Wdowa” autorstwa CJ Lyons, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Według recenzentów New York Timesa, to bestsellerowy i porywający thriller psychologiczny. Tym razem naszą bohaterką będzie dr Leah Wright, która wróciła do Pensylwanii, wraz mężem, by odnaleźć spokój i zacząć wszystko od nowa, po koszmarze, jaki spotkał jej rodzinę i sześcioletnią córkę – Emily. A gdzie czeka nas zwrot akcji? Hmmm, tyle mogę zdradzić – pewnej zimowej nocy, Leah wracała do domu z bukietem róż, jednak w domu… znajduje córkę ukrytą pod łóżkiem, a cała podłoga jest szkarłatna od krwi jej męża. Sprawą zajmuje się detektyw Luka Jericho...

 

CJ Lyons nie zostawi nas jednak z niedosytem, bo po przeczytaniu całej historii dostaniemy szansę, by przeczytać kilka słów od autorki. Znajdziemy też adres strony, na której znajdziecie możliwość otrzymywania powiadomień o kolejnych książkach, w których nadal będzie okazja zatopić się w przygody doktor Leah i detektywa Luki.


fot. K. Żołądek


Dla powyższych mocnych pozycji proponujemy jednak jakąś przeciwwagę. Tym razem to coś lekkiego. To książka „Jesteś wszystkim czego pragnę” Katarzyny Misiołek. Na kartach poznamy Carlę, która w środku nocy odchodzi od męża i nie oglądając się za siebie, pod wpływem spontanicznej decyzji, wsiada do pociągu do Warszawy. Z kolei Michał, chirurg, niespodziewanie traci wszystko, dowiadując się o czymś, co wywraca do góry nogami jego dotychczasowe życie. Oboje nie znają się nawzajem, jednak los sprawi, że na siebie wpadną. Oboje są w trudnym momencie, zamknięci na drugiego człowieka i ostrożni. Jednak miłość otwiera nawet najbardziej zlęknione serca – twierdzi autorka. Czy między tą dwójką zrodzi się uczucie? Przekonacie się, sięgając po książkę, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia.


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat