Krzysztof Kurczyna kandydatem na prezydenta Piotrkowa

ePiotrkow Sobota, 06 września 201485 19444
Krzysztof Kurczyna, znany niegdyś piotrkowianom jako twórca prywatnego transportu miejskiego (minibusy), został oficjalnie kandydatem na prezydenta Piotrkowa z ramienia Kongresu Nowej Prawicy. Podczas sobotniego spotkania przedstawił go Janusz Korwin-Mikke, lider ugrupowania.

Ładuję galerię...

Zmniejszenia liczby urzędników o 30% i likwidacji Straży Miejskiej – tego m.in. chcą przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy i Republikanów, którzy 6 września spotkali się w Piotrkowie na konferencji programowej zorganizowanej pod hasłem „Oddajmy Piotrków piotrkowianom!".
Czego jeszcze chcą korwiniści? Na przykład zwiększenia udziału budżetu obywatelskiego do 50% wydatków inwestycyjnych miasta, ułatwienia w korzystaniu z inicjatywy uchwałodawczej (zmniejszenie liczby wymaganych podpisów z 1000 do 100), redukcji podatków: gruntowego, od nieruchomości i od środków transportu, równomiernego rozłożenia inwestycji na wszystkie dzielnice miasta, zmniejszenia diet radnych i członków rad nadzorczych. Korwiniści chcą również zmniejszenia strefy płatnego parkowania oraz przekazania części kompetencji miejskich radom osiedli.
O to wszystko walczyć mają kandydaci, których przedstawiono podczas konferencji. Oczywiście tym najważniejszym był Krzysztof Kurczyna, który walczyć będzie o fotel prezydenta (od 1990 roku prywatny przedsiębiorca, założyciel pierwszych w Piotrkowie Trybunalskim prywatnych minibusów, laureat nagrody za osobowość roku Piotr 98, radny kadencji 1998 –2002, wieloletni prezes piotrkowskich minibusów, Honorowy Prezes Naczelnej Rady Zrzeszeń Transportu Prywatnego w Warszawie).

Kurczynę pytano m.in. o jego najsilniejszego, jak się wydaje, kontrkandydata, obecnie sprawującego władzę prezydenta. – Jeśli chodzi o prezydenta Chojniaka, jest bardzo blisko do tej opcji politycznej, bo to jest prawica, i myślę, że elektorat będzie zbieżny. W przyszłości widzę możliwość współpracy – mówił Kurczyna. Jego wyborcy mogą się także spodziewać diametralnych zmian w komunikacji idących nawet w kierunku likwidacji MZK. – Nie może być tak, żeby prezydent miasta miał spółkę, która konkuruje z lokalnymi przedsiębiorcami. To nie do pomyślenia – mówił.

 

 

Wszelkich – byle tylko skutecznych koalicji – nie wyklucza też Janusz Korwin-Mikke. – My jesteśmy bardzo sztywni programowo, ale bardzo elastyczni, jeśli chodzi o taktykę. Jeżeli coś nas przybliży do celu, to oczywiście możemy zawrzeć koalicję z każdym – mówił.

 


Przedstawiono także „jedynki" w poszczególnych okręgach, a będą nimi: Dawid Kasprzyca, Maciej Maciołek, Kacper Czapczyk i Krzysztof Kurczyna.

O tym, jak wyglądać będzie kampania KNP, mówił poseł Przemysław Wipler. – Będziemy prowadzić konsekwentną ale skromną kampanię. Kluczem będzie kampania „od drzwi do drzwi”. To się najlepiej sprawdza. Jak świadkowie Jehowy nasi kandydaci będą pukać od drzwi do drzwi, odwiedzać mieszkańców miasta i prezentować im nasz program – mówił Wipler.

Or

 

ZOBACZ CAŁE WYSTĄPIENIE JANUSZA KORWIN-MIKKE W RYNKU TRYBUNALSKIM

 

 

 


Zainteresował temat?

36

11


Komentarze (85)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy ~Al Bundy (Gość)02.11.2014 23:30

"CoolMen" napisał(a):
I tu widać, że bliżej nam do wzorców z dalekiego Wschodu, niż do wzorców europejskich.


Te pojęcia znaczą już dziś coś całkiem odmiennego, niż się Tobie wydaje. Wzorce (czyli dobre zasady) europejskie już dawno zakopano. Bez tych zasad Europa się stacza. Politpoprawność zabrania tego dostrzegać. Oj, gdyby Europa zechciała czerpać wzorce z Dalekiego Wschodu...

20


CoolMen ~CoolMen (Gość)02.11.2014 22:05

"Piotrkowianin" napisał(a):
Tak mogłaby wyglądać nasz komunikacja miejska po dojściu Kurczyny do władzy:


Na przykładzie minibusów (a w większości przerobionych starych dostawczaków udających minibusy) widać, że stare prawo Kopernika-Greshama mówiące "zły pieniądz wypiera dobry pieniądz" ma znaczenie uniwersalne i ponadczasowe. Parafrazując je można powiedzieć, że: Bylejaki minibus wypiera dobry autobus. I tu widać, że bliżej nam do wzorców z dalekiego Wschodu, niż do wzorców europejskich.

20


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)02.11.2014 21:46

"Piotrkowianin" napisał(a):
Tak mogłaby wyglądać nasz komunikacja miejska po dojściu Kurczyny do władzy


Czyli minibusy i tramwaje? ;)

Komentarz był edytowany przez autora: 02.11.2014 21:47

30


Piotrkowianin Piotrkowianinranga02.11.2014 21:05

Tak mogłaby wyglądać nasz komunikacja miejska po dojściu Kurczyny do władzy: http://fotobus.msk.ru/photo/1241884/

20


adz ~adz (Gość)18.10.2014 07:43

Myślę że właśnie trochę dzięki busom pomógł ludziom.Wielu ludzi założyło swoją działalność i wielu ludzi znalazło pracę właśnie w busach.Należy też pamiętać że w czasach gdy busy powstały komunikacja w mieście nie była tak prężna dzięki czemu busy pomogły mieszkańcom w dojazdach i jak widać były potrzebne jeśli tyle lat przetrwały.
Moja wypowiedź nie jest upieraniem się przy kandydaturze Pana Kurczyny,jednak należy być obiektywnym w ocenianiu jego działalności i spojrzeć nieco szerzej.

62


a kto wam pomoże ~a kto wam pomoże (Gość)12.10.2014 12:56

a kto wam pomoże, tak upieracie się głosować na Kurczyne, on dobry kumpel Chojniaka pomógł wam coś w życiu, zrobił coś dla Piotrkowa, oprócz minibusow?

22


aga ~aga (Gość)11.10.2014 15:47

"tak" napisał(a):

jeśli naginał prawo a mimo to busy jeździły i żadna władza Policja i inni nic mu nie zrobili ba busy do dziś jeżdżą to chyba niewiele prawdy jest w tym co piszesz.

12


Hanka ~Hanka (Gość)30.09.2014 13:02

Kurczyna i Chojniak jak już ktoś wcześniej pisał to koledzy, którzy się dogadają między sobą. Duzych zmian dla mieszkańców i miasta nie będzie ( korzystnych)Tak więc wg mnie najlepszym kandydatem jest Brylski z SLD, ktory od wczoraj występuje jako kandydat na prezydenta.

34


oj ~oj (Gość)19.09.2014 10:24

tylko nie Kurczyna bo to poplecznik Rż..ka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

52


tak ~tak (Gość)19.09.2014 10:10

Jako właściciel "minibusów" naginał prawo (wystawiał samochody osobowe jako autobusy) a teraz jako przyszły Prezydent m. Piotrkowa Tryb. powinien stać między innymi na straży przestrzegania prawa. To jakiś paradoks!!!

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat