Kronika trybunalska (i nie tylko) z... przymrużeniem oka

Strefa FM Niedziela, 07 lutego 20219 2390
Epidemia, zwana też pandemią albo koronakryzysem trwa w najlepsze, tzn. w najgorsze. Na razie walka z Covid-19 odbywa się m.in. przy pomocy szczepionek. Do ich stosowania przekonuje też starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, który podkreśla że cierpliwie poczeka na swoją kolej. A kiedy już przyjmie dawkę, publicznie pokaże że nie ma mikroczipu, nie wyrósł mu ogon, albo co gorsza rogi.
fot. T. Stachaczyk

Rozpoczął się nabór na rachmistrzów, którzy będą pracować podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 roku. Z jednej strony będą mieli trudniej od poprzedników – wiadomo, koronawirus, z drugiej – trochę łatwiej, bo w porównaniu z ostatnim badaniem mieszkańców Piotrkowa z pewnością jest mniej.


Po raz 29. Zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Piotrkowie znów było dwa razy lepiej ze względu na dwa sztaby, których szefowie lubią się dwa razy bardziej niż jeszcze rok temu. A już w ub. roku lubili się bardziej niż bardzo.


W poniedziałek znów otwarto galerie. I to nie tylko sztuki, ale i handlu. Handel to też sztuka i sztuką jest przetrwać w tych wyjątkowych czasach prowadząc handel.

 

56 rodzin zamieszka w nowych blokach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które powstają na osiedlu 800-lecia. Wszystkie lokale są już zarezerwowane. Niby mieszkańców coraz mniej, a bloków – przeciwnie. Piotrków jest jednak miastem wyjątkowym.

 

Policjanci z Zelowa zatrzymali agresywnego 35-latka, który w środku nocy biegał po mieście wymachując nunczako. Miał przy sobie również maczetę oraz wiatrówkę. Swoją frustrację wyładował na bmw, które spotkał na swojej drodze. Mężczyzna był ostatnim fanem filmów z Brucem Lee.


Radni piotrkowskiej Rady Miasta reprezentujący klub Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali w swej szczodrości, by wszyscy rajcy otrzymywali jedynie 50% swoich diet do czasu, gdy posiedzenia Rady będą się odbywać korespondencyjnie. Ciężko będzie o poparcie tego pomysłu, podobnie jak trudno przekonać karpia, by polubił Wigilię.

 

Pięć tysięcy złotych - za taką kwotę wylicytowano podczas niedzielnego finału WOŚP możliwość zajęcia na jeden dzień fotela wójta gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka. Szansa honorowego pełnienia obowiązków włodarza gminy przypadnie jednemu z jej mieszkańców - Adrianowi Kowalskiemu. I tak to właśnie na jeden dzień Adrian stanie się Januszem.


Nowoczesne centrum przesiadkowe powstanie na terenie byłego dworca PKS w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w starym budynku dworca, informowali o tym przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta. Niemal rok temu informowali, że w tym miejscu powstanie punkt sprzedaży regionalnych produktów żywnościowych. Najbardziej prawdopodobna wydawała się sprzedaż kiełbasy wyborczej.

 

Lokale gastronomiczne w Piotrkowie będą zwolnione z jednej raty opłaty koncesyjnej za sprzedaż alkoholu. Taki projekt uchwały przygotował prezydent Krzysztof Chojniak, o czym poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Rynku Trybunalskim. Teraz nad dokumentem pochylą się miejscy radni. Gdyby prezydentem Piotrkowa był Krzysztof, ale Kononowicz, pomysł na pewno by się nie zrodził, gdyż nie byłoby alkoholu, papierosów ani niczego.


„Piotrków rozstaje się z węglem!" – pisał „Tydzień Trybunalski". W wielkim skrócie: piotrkowskie ciepłownictwo do końca 2022 roku przejdzie z węgla na gaz. Stosunkowo mało aktualny stanie się zatem wierszyk z „Misia":

 

„Polski mam paszport na sercu.

Skąd, pytam, skąd go wziąłem?

A wziąłem go z dumy i trudu,

ze znoju codziennej pracy, ze stali,

z żelaza, z węgla.

A węgiel to koks, to antracyt"


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_ot ~gość_ot (Gość)08.02.2021 18:22

Za te 7 zł od spisu, to chętnych nie znajdą. Ile takich spisów zrobi rachmistrz dziennie, z 10?

00


gość_gość ~gość_gość (Gość)08.02.2021 06:45

Jaka piękna katastrofa

21


gość_tt ~gość_tt (Gość)07.02.2021 21:40

Ale piękne zdjęcie!

41


gość_ghh ~gość_ghh (Gość)07.02.2021 20:39

Nie wpuszcze nikogo dostanie kopa w d..u..p..e nie ma zamiaru złapać tego badziewia

40


gość_michał w. ~gość_michał w. (Gość)07.02.2021 20:01

Pan starosta to niech tak nie wyskakuje z tymi rogami, chyba że ma brzydką żonę!

51


gość_gość ~gość_gość (Gość)07.02.2021 18:37

Chindu kuszu mniam mniam

11


emotikon ~emotikon (Gość)07.02.2021 18:20

Dobre! Bęedzie ciąg dalszy?

41


guzgu guzguranga07.02.2021 17:57

podoba mi się ta "pigułka"

21


tak tylko pytam ~tak tylko pytam (Gość)07.02.2021 17:28

Witamina C w płynie, czy sól fizjologiczna???

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat