Kronika Trybunalska (i nie tylko)...z przymrużeniem oka

Strefa FM Niedziela, 07 marca 202116 2155
Pierwsze w historii Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w siatkówce na śniegu zorganizowano na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej. Było bardzo fajnie, emocjonująco i bezproblemowo. Dach nie przeciekał, gdyż nie było dachu.
fot. M.Kołodziejczyk / promediastudio

 

Jak na Facebooku donoszą administratorzy profilu "Piotrkowski Strajk Kobiet", uczestnicy protestów zaczęli otrzymywać wezwania na komendę. Osoby, które otrzymały wezwania czują się straszone aresztem lub grzywną, choć w sumie jeszcze dokładnie nie wiedzą, po co mają się tam stawić. Ale jakoś nie bardzo wierzą w prawo. I sprawiedliwość.

 

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jak wynika z raportu o kondycji polskiej ortografii, błąd językowy pojawia się w naszym internecie co 6 sekund, a internauci popełniają dziennie średnio 14 188 błędów. Te najczęściej popełniane to: "napewno", "wogóle/wogule", "na prawdę" i "narazie". Z obserwacji autora tekstu, w Piotrkowie wyróżnić można: „dwutysięczny pierwszy”, „włanczam” i nieśmiertelne „Rosfelta”.

 

Będzie drożej: z 50 na 150 złotych zostanie podwyższona stawka mandatu za brak opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Piotrkowie, z kolei miesięczny abonament dla posiadaczy Piotrkowskiej Karty Mieszkańca zapłacą 85 złotych. Zatem warto mieć Kartę Mieszkańca i opłaca się płacić za bilet, żeby nie płacić za mandat.


Policjanci z komisariatu w Rokicinach w powiecie tomaszowskim zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który nielegalnie odstrzelił dzika. Zatrzymany właściwie jest myśliwym, ale ponieważ zwierzę zwabił i zabił tuż za granicą swojego okręgu łowieckiego, to w świetle prawa stał się kłusownikiem. I jako kłusownikowi grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia. Różnica między myśliwym a kłusownikiem jest istotna, ale raczej nie dla zwierząt.


Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy Łódź, ogłosił konkurs "Wiejska kiełbasa z łódzkiego". Krótko mówiąc, poszukiwana jest najlepsza kiełbasa. Nie najdłuższa, tylko właśnie najlepsza. Kilkanaście lat temu bezkonkurencyjny byłby Grzegorz Piechna.


Lasy Państwowe od 1 maja udostępnią w każdym z nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko - poinformowała we wtorek spółka. W jednym miejscu, w lesie, może teraz nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. Teraz czekamy na reakcję dziko żyjących dzików, ale raczej nie będą zadowolone z konkurencji.  


Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie mają nowy wóz. To pojazd z drabiną, która może sięgnąć wyżej niż poprzednia - nawet do jedenastego piętra wieżowca, co oznacza, że sikawka też będzie odpowiednio dłuższa. Pytanie retoryczne brzmi: który strażak nie chce mieć dłuższej sikawki?

 

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ostatni piątek późnym wieczorem w Sulejowie. Na schodach jednego z domów jego właściciele znaleźli... odciętą nogę konia - poinformował portal sulejow24.com. Trwają poszukiwania sulejowskiego Dona Corleone.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)07.03.2021 09:07

PIS w nazwie powinien mieć bezprawie i niesprawiedliwość bo ta partia z prawem nie ma nic wspólnego tak jak ministerstwo Niesprawiedliwości . Mamy państwo teoretyczne h. d. i kamieni kupa jak słusznie powiedział były minister Sienkiewicz

44


Wir ~Wir (Gość)07.03.2021 16:25

Może służby zainteresują się dużym drzewem przy bugaju od strony jeziornej za mostkiem idąc wzdusz Bugaja wystarczy że ludzie będą w złym czasie i w złym miejscu a drzewo runie bobry obrzydliwe kawał drzewa nieszczęście wisi w powietrzu żeby nie było za pozno

24


Łomatuchno ~Łomatuchno (Gość)07.03.2021 16:53

Pracujecie na własnych "materiałach", jak podkomisja smoleńska.

40


MAcGyver ~MAcGyver (Gość)07.03.2021 10:10

Jak żyć panie jak żyć

21


mom ~mom (Gość)07.03.2021 13:51

Kolejne tematy pokazujące nieudolność Magistratu. Jak długo jeszcze !

50


Helena ~Helena (Gość)07.03.2021 10:13

Może ktoś zacznie działać w sprawie kart dla mieszkańców bo nie dla wszystkich ona jest a wiele ulg jest tak zrobiona że człowiek nie wykorzysta tego a nawet nie pójdzie skoro już tam był kilka krotnie w swoim życiu jak np muzeum itd może zrobić prawdziwa kartę gdzie przejazdy MZK będą tak jak w innych miastach byłego woj piotrkowskiego

42


Goj niekoszerny ~Goj niekoszerny (Gość)07.03.2021 11:21

A w stanach myślą że Polacy zabijli 1.5 mln żydów w jednej stodole w Jedwabnem

40


cynik ~cynik (Gość)07.03.2021 10:42

Pan piszący ten tekst zapomniał może przez roztargnienie albo brak czasu wspomnieć o fakcie na który zdaniem jaśnie nam panującego czeka "mnóstwo" piotrkowian. A mianowicie o małej gastronomi ,cukierni czy jak to się będzie nazywało w Parku Poniatowskiego. Może to i jakiś sens to ma ,ale oby to nie odbiło się na kondycji parku. W ten sposób ponoć miasto wraca do "przeszłości" .

51


go?ć_tomek ~go?ć_tomek (Gość)07.03.2021 09:23

Wojewódzki lepszy..

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat