Kronika Trybunalska (i nie tylko)... z przymrużeniem oka

ePiotrkow Sobota, 13 lutego 202111 2605
Ostatnia środa to dla niektórych powrót do dzieciństwa. W przeszłości  w pewną niedzielę nie było „Teleranka", a w środę w telewizji nie było nie tylko „Teleranka", ale właściwie  prawie niczego. Na znak protestu przeciwko planom wprowadzenia nowego podatku zwanego popularnie haraczem zamilkły tzw. komercyjne media, w tym nasze, lokalne. Te tzw. publiczne nie zamilkły, tylko cieszyły się ze wzrostu oglądalności.
Przeciekający dach hali Relax mógł przyczynić się odwołania meczu Piotrkowianina / fot.: pakwi

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowa wspólnie z policjantami z Opoczna wykryli nielegalną staję paliw, która znajdowała się na terenie prywatnej posesji w powiecie opoczyńskim. Zabezpieczono beczki, w których łącznie było ponad 11 tysięcy litrów oleju opałowego. Właściciel stacji chyba nie najlepiej żył z sąsiadami, bo interwencję podjęto po telefonie od tzw. sygnalisty.

 

Ruszyły szczepienia nauczycieli. W Piotrkowie chęć bliższego zapoznania się ze strzykawką wyraziła zdecydowana większość. A wszyscy liczą, że ktoś kiedyś wynajdzie szczepionkę na posłuszeństwo uczniów.

 

Piotrkowscy leśnicy zapowiadają, że będą poszerzać system monitoringu. Nowe urządzenia pojawią się  w lasach naszego regionu, gdzie problem wywożenia śmieci nadal jest  duży. Akurat  z tej permanentnej inwigilacji wypada się cieszyć.


Kilkanaście ciosów nożem otrzymał 50-latek, którego ciało znaleziono w sobotę po południu w jednym z domów przy ulicy Sadowej w Piotrkowie. Okazało się, że mężczyzna zginął z rąk kompana od kieliszka, a w samym  domu od lat funkcjonowała tzw. melina, gdzie regularnie odbywały się libacje alkoholowe. Nic zatem dziwnego, że 30-letni sprawca był kompletnie pijany. Po wytrzeźwieniu przyznał się do winy i usłyszał zarzut zabójstwa. Przy okazji tej tragicznej informacji wypada powtórzyć starą, sprawdzoną zasadę: jak już pijesz, to nie byle gdzie, nie byle co i nie z byle kim.


Piotrkowscy  strażacy  uchronili drużynę Piotrkowianina przed walkowerem – napisał portal ePiotrkow. Otóż niedzielne ligowe spotkanie z MMTS Kwidzyn mogło się nie odbyć  ze względu na... przeciekający dach hali Relax w Piotrkowie. Niestety, dzielni strażacy nie uchronili drużyny Piotrkowianina przed porażką z MMTS Kwidzyn.


Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas usiłowania włamania do garażu, zgubili telefon. Wpadli w ręce funkcjonariuszy, po tym jak... wrócili odzyskać zgubę. Prawdopodobnie  w młodości naoglądali się filmów z serii „Gang Olsena".


Zima trzyma, a jak jest zima, to musi być zimno i czasem pada śnieg. A kiedy pada, to leży. Jeśli już leży, to bywa ślisko, z czym niektórzy wciąż nie mogą się pogodzić i całą winę zrzucają na drogowców. Ci są w zdecydowanej mniejszości, ale odgryzają się, że kierowcy też powinni wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne i np. zmienić opony na zimowe. Na szczęście zima jest tylko raz w roku.


Branża fitness  skrzyknięta m.in.  przez piotrkowskiego trenera personalnego planuje, jak napisał portal ePiotrkow „spontaniczną akcję protestacyjną w Warszawie". Kiedy przedstawiciele rządu to przeczytają, trudno będzie mówić o spontanie. Ale próbować można.


Od piątku znów można korzystać z piotrkowskiego lodowiska. Z kolei w poniedziałek otwarty zostanie basen przy Belzackiej w Piotrkowie. To dzięki odmrożeniu – przynajmniej na dwa tygodnie – niektórych dziedzin gospodarki. Użytkownicy lodowiska po cichu liczą, że do jego całkowitego odmrożenia jednak nie dojdzie, bo co to byłaby za jazda?


Do 26 lutego można nadsyłać zgłoszenia do trzynastej edycji konkursu „Nowa Elewacja". Udział w nim mogą wziąć właściciele budynków, które zostały wyremontowane do końca 2020 r. Coś nam się wydaje, że nie będzie dużej konkurencji.


 

 


Zainteresował temat?

3

6


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)14.02.2021 10:05

I całe szczęście że karta mieszkańca nie jest i daj Boże żeby nigdy nie była obowiązkowa

22


gość_daga. o ~gość_daga. o (Gość)13.02.2021 13:50

Jest wiele innych rzeczy problemów co się nie mówi o tym tylko tym co nie potrzebne się zajmują zajmijcie sie karta mieszkańca dla kogo ona jest bo starszych ludzi nie obejmuje MZK darmowa dla mieszkańców to była by ulga

41


śmieszek ~śmieszek (Gość)13.02.2021 12:29

Kiedyś tzw. komórka była o tyle poręczna ,że mieściła się do praktycznie każdej kieszeni. Teraz każdy /no prawie każdy/ trzyma to w ręku bo do kieszeni mieści się nie za bardzo. Producenci tego ustrojstwa stwierdzili ,że "komórka" nie musi służyć koniecznie do telefonowania tylko .....do wszystkiego. Być może są już nawet ....komórkowe wibratory, ale koronka nie pozwala tego na rynek wprowadzać. Ale pewnie tzw. złoczyńcy wrócą do początków czyli komórek rozmiarów mniejszych. Bo jak widać powyżej /w tekście/ kiedyś by nie wpadli...

50


gość_skałbana ~gość_skałbana (Gość)13.02.2021 13:26

Jedno co warto - to upić się warto! W szynku na Rynku wygłupić się warto!

71


gość_dudurr ~gość_dudurr (Gość)13.02.2021 11:45

Fajne zebranie wiadomości z tygodnia. Życzyłbym sobie, by to już zostalo?! Pozdrawiam

35


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat