ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Krem na cellulit. Jak sobie poradzić z celllulitem?

Czwartek, 13 grudnia 2018 1420
Cellulit to przypadłość typowo kobieca. Jest to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. Jest to problem z którym boryka się niestety większość kobiet bez względu na wiek czy wagę.

Wyróżniamy dwa podstawowe typy cellulitu, które jednocześnie wskazują na sposób jego powstania lub stopień zaawansowania:

 

- Cellulit wodny

 

Najczęstsza forma cellulitu. Może wystąpić u każdej kobiety, gdy zostaje zaburzony naturalny rytm hormonalny odpowiedzialny za gospodarkę wodno-tłuszczową organizmu, w efekcie czego nadmierna ilość wody zostaje zatrzymana w tkankach. Ten typ cellulitu jest stosunkowo łatwo rozpoznać - ściśnięta palcami skóra staje się pofałdowana, opuchnięta i napięta. Dotyka on najczęściej kobiet w ciąży, nastolatek w okresie dojrzewania i kobiety w okresie menopauzy. Jest to problem, z którym stosunkowo łatwo się zmierzyć - w tym wypadku wystarczające powinny być odpowiednie masaże antycellulitowe, wyeliminowanie z diety soli odpowiedzialnej w dużej mierze za zatrzymywanie wody w organizmie oraz dopełnienie codziennej pielęgnacji kosmetykami antycellulitowymi, które w tym przypadku mają również działanie prewencyjne - przed powstaniem cellulitu tłuszczowego.

 

- Cellulit tłuszczowy

 

Problem, który dotyka najczęściej kobiety ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej i u pań z zaburzeniami w przemianie materii. W tym przypadku ściśnięta skóra uwidacznia grudki, może nawet powodować ból. Jest to ciężki do wyeliminowania problem, jednak możliwym do pokonania. W tym przypadku niezbędne będzie włączenie do dziennej rutyny dawki ruchu, a także zachowanie odpowiedniej diety z obligatoryjnym zastosowaniem dedykowanych kosmetyków. W skrajnych przypadkach niezbędne również będzie poddanie się specjalistycznym zabiegom, mającym na celu zmniejszenie problemu.


Co jest powodem powstawania cellulitu?

 1. Praca za biurkiem - niestety w większości wiąże się ona z wieloma godzinami spędzonymi w pozycji siedzącej przed biurkiem. Przybieranie jednakowej pozycji siedzącej lub stojącej przez długi czas może prowadzić do zaburzeń krążenia i powstawania obrzęków.
 2. Nieodpowiednia dieta - zbyt dużo soli, węglowodanów prostych i za mało błonnika czy zdrowych kwasów tłuszczowych. Przyczynia się to do gromadzenia w tkankach szkodliwych produktów przemiany materii, co ma szkodliwy wpływ na cały organizm.
 3. Brak aktywności fizycznej - brak odpowiedniej ilości aktywności fizycznej, a także nieregularny sen przyczyniają się w dużej mierze do odkładania się w organizmie tkanki tłuszczowej, która jest bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu.
 4. Noszenie zbyt obcisłych ubrań - nie jest to co prawda bezpośredni powód powstawania cellulitu, jednakże częste noszenie obcisłych spodni, bielizny wyszczuplającej może nasilić powstanie cellulitu.
 5. Palenie papierosów - nikotyna powoduje zwężanie naczyń krwionośnych, co utrudnia dostarczanie tlenu komórkom i hamuje proces spalania tłuszczu i budowanie tkanki mięśniowej. Nikotyna niszczy też witaminę C, która ma właściwości antyoksydacyjne.
 6. Wahania w stężeniu estrogenów - jest to częste zjawisko zwłaszcza w okresie ciąży, dojrzewania i menopauzy. Niektóre kobiety obserwują również pogłębienie cellulitu podczas przyjmowania antykoncepcji doustnej.

Czy istnieje skuteczny sposób na walkę z cellulitem? Tak - Kosmetyki na cellulit.

 

Istnieje wiele sposobów na walkę z cellulitem. W większości przypadków najbardziej efektywnym będzie połączenie kilku czynników i przede wszystkim regularność i cierpliwość. To problem, który w zwalczeniu wymaga czasu.

 

Ważne jest wprowadzenie zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia - to element obowiązkowy niezależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania cellulitu. Nawet najbardziej skuteczny krem czy zabieg nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeżeli w nadmiarze będziemy spożywać sól, proste węglowodany i inne niezdrowe przekąski i nie dostarczymy organizmowi zdrowych substancji. Ważnym elementem jest aktywność fizyczna i regularny sen, które zmniejszą tkankę tłuszczową i pomogą w walce z cellulitem.

 

Kosmetyki na cellulit są niezwykle istotnym elementem, jaki powinien zostać włączony do codziennej pielęgnacji, nawet jeżeli zauważymy pierwsze objawy powstawania cellulitu. Skuteczny kosmetyk na cellulit należy stosować codziennie do kąpieli, warto pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka dla polepszenia efektu. Preparat należy intensywnie wcierać, wykonując ruchy dłoni w stronę serca. Można też dodatkowo wykonać masaż antycellulitowy dłonią lub specjalnym masażerem, który dostępny jest w większości drogerii. Na zakończenie można delikatnie oklepać skórę. Przy regularnym stosowaniu pierwsze efekty będą zauważalne już po kilku tygodniach stosowania. Warto zaznaczyć, że to właśnie systematyczność i cierpliwość są kluczem do poradzenia sobie z cellulitem.

 

Obecnie na rynku znajduje się wiele kosmetyków na cellulit począwszy od różnego rodzaju maseł, balsamów aż po specjalistyczne peelingi. Jedną z bardziej atrakcyjnych rodzajów kosmetyków antycellulitowych zdecydowanie jest balsam na cellulit. Dzięki łatwej aplikacji stosowanie go jest proste i przyjemne a aplikacja zajmuje mało czasu. Dodatkowo szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze.

 

Na co należy zwrócić uwagę wybierając krem antycellulitowy?

 

Przede wszystkim na skład. Jest to niezwykle istotne z dwóch powodów:

 

Po pierwsze, ważne aby składniki kremu były proste i naturalne. Jest to produkt, który ma bezpośrednią styczność z naszą skórą ważne jest więc, aby unikać chemicznych składników, które mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm i nie mają one również w większości wpływu na zredukowanie cellulitu. Mowa tutaj o takich składnikach, które jedynie mogą sprawić, że produkt stanie się na pozór bardziej wydajny, mogą też wpływać na jego konsystencję, zapach czy trwałość. 

 

Drugim niezwykle ważnym elementem jest zawartość składników aktywnych. To właśnie składniki aktywne przesądzają w dużej mierze o jakości produktu. Składniki aktywne powinny przede wszystkim:

 

- aktywnie działać antycellulitowo, a więc będą rozbijać lipidy (cellulit to przerośnięte grupy lipidów, które otacza mieszanka wody i toksyn) i zapobiegać ich powstawaniu,

- usuwać toksyny z tkanek - toksyny są efektem ubocznym metabolizmu komórkowego i powodują dalszy rozrost grudek lipidów,
- poprawiać mikrokrążenie i wzmacniać naczynka krwionośne.

 

Krem Sinial to krem na cellulit, który stanowi połączenie tych dwóch aspektów. Z jednej strony posiada on naturalny skład. Zawiera on również szereg składników aktywnych, które wspólnie mają antycellulitowe, antydetoksykujące i jednocześnie poprawiają mikrokrążenie oraz wzmacniają naczynka krwionośne. Są to:

 • kofeina,
 • ekstrakt z bluszczu,
 • wyciąg z bylicy boże drzewko,
 • ekstrakt z kasztanowca,
 • ekstrakt z alg,
 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
 • rutyna.

 

Zabiegi na cellulit


Zabiegi na cellulit są skuteczne w walce z tym problemem i najczęściej polecane są w przypadku bardziej zaawansowanych form cellulitu. Wybierając się na taki zabieg warto poszukać profesjonalnego gabinetu, który przed wykonaniem zabiegu przeprowadzi konsultację przed zabiegiem, który sprawdzi, czy nie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, takie jak ciąża, okres karmienia piersią, choroby lub infekcje skóry i przerwanie ciągłości skóry.

 

Zabiegi antycellulitowe nie są inwazyjne, jednakże powinny być one skonsultowane z profesjonalistą dla zwiększenia ich skuteczności. Obecnie na rynku istnieje szereg takich zabiegów, wśród tych najbardziej skutecznych wyróżniamy:

 

 • Pollogen Legend - zabieg wykonywany jest za pomocą lasera Pologen Legend. Usuwa on nadmiar tkanki tłuszczowej i pobudza detoksykację.
 • Cellu M6 Endermologia - jest to zabieg, który pobudza redukcję komórek tłuszczowych i mikrokrążenie.
 • Venus Legacy - zabieg polega na rozbijaniu i usunięciu lipidów za pomocą wykorzystania fali radiowej. Dodatkowo poprawia mikrokrążenie i dochodzi do drenażu limfatycznego.
 • Icoone - jest to zabieg polegający na nieinwazyjnym usuwaniu tłuszczu i cellulitu za pomocą specjalnych rolek podciśnieniowych. W efekcie dochodzi do pobudzenia mikrokrążenia, drenażu limfatycznego oraz do rozbicia lipidów.

Również po wykonaniu zabiegu dobrze jest stosować kosmetyki antycellulitowe, które ulepszą i pomogą utrzymać efekt.

 

Wśród zabiegów antycellulitowych jedną z ciekawszych propozycji jest Icoone. Jest to urządzenie wykorzystujące podciśnienie. Osoba przeprowadzająca zabieg może wybrać jeden z trzech rodzajów podciśnienia, dzięki czemu zabieg jest zawsze optymalnie dostosowany do pacjenta. Głowica urządzenia zasysa fałd skóry, a następnie działa za pomocą wspomnianego podciśnienia. Dzięki temu rozbijane są komórki tłuszczowe, a także pobudza się mikrokrążenie i proces detoksykacji. – mówi kosmetolog Justyna Masal z Clinica Cosmetologica w Gdańsku, gdzie wykonuje się zabiegi na cellulit.

 

Podsumowując, aby skutecznie walczyć z cellulitem niezmiernie ważne jest łączenie kilku elementów. Kluczem wydaje się prowadzenie aktywnego i zrównoważonego trybu życia połączone z doborem odpowiednich kosmetyków antycellulitowych. W niektórych przypadkach niezbędne będzie również udanie się na profesjonalny zabieg redukujący cellulit.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat