ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kredyty w Piotrkowie za drogie? Pożycz za 0zł i bez BIK

Środa, 11 marca 2015 4287
Coraz częściej sięgamy po dodatkowe formy finansowania. Już 13% społeczeństwa spłaca jakiś kredyt lub pożyczkę. Potrzebujemy pieniędzy szybko i bez zbędnych formalności, a umowy muszą być przejrzyste i bezpieczne dla naszego portfela. Którą zatem opcję powinniśmy wybrać- pożyczkę w firmie pożyczkowej czy kredyt gotówkowy w banku? Które rozwiązanie będzie najlepsze w naszym konkretnym przypadku?

Kredyt a pożyczka- podstawowe różnice

 

Kredyt a pożyczka różnią się już na poziomie prawnym. Kredyty udzielane są tylko w bankach oraz innych instytucjach uprawnionych do prowadzenia działalności bankowej (m.in. SKOKI), natomiast pożyczki można dostać również w prywatnych firmach pożyczkowych i parabankach. Ponadto podlegają one pod Kodeks Cywilny oraz przepisy o kredycie konsumenckim, a produkty bankowe tworzone są na podstawie Prawa Bankowego. Działalność banków podlega kontroli KNF-u, czyli Komisji Nadzoru Finansowego, natomiast firmy pożyczkowe nie są kontrolowane przez żadną instytucję finansową, dlatego mają większą swobodę w tworzeniu produktów i umów. Owa dowolność może być plusem dla samego klienta, ale także zagrożeniem, ponieważ prawo pozostawia takim firmom otwartą furtkę do naciągania przepisów według własnego "widzimisię"- najczęściej tylko na własną korzyść.

 

Pożyczka czy kredyt- co wybrać?

 

A jakie różnice między pożyczką a kredytem gotówkowym bezpośrednio dotyczą nas, klientów? Oba te produkty są podobne do siebie, biorąc pod uwagę cel kredytowania. Zarówno pożyczki, jak i owe kredyty udzielane są na dowolny cel- klient nie musi tłumaczyć się, na co chce wydać uzyskane pieniądze. Ważne jest tylko to, iż zaciągnięty dług musi zostać spłacony w określonym w umowie czasie.

Właściwie na tym kończą się różnice. Po pożyczkę i kredyt sięga się w różnych sytuacjach, w zależności od konkretnych potrzeb. Umowy kredytu gotówkowego udzielane są na dość długi okres, bo nawet do kilku lat. Dodatkowo kwota, jaką możemy dostać, jest wyższa niż w przypadku zwykłych pożyczek- maksymalnie możemy zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Niestety tak wysoka kwota nie jest dostępna dla klientów o złej historii kredytowej, ponieważ banki zanim zdecydują się nam pożyczyć pieniądze, sprawdzają nas w BIK-u. Poza tym czeka nas także ocena zdolności kredytowej (więcej o scoringu kredytowym dowiesz się z artykułu https://sowafinansowa.pl/artykuly/ocena-pozyczkobiorcy-scoring-punktowy/), a co za tym idzie wypełnienie obszernego wniosku o kredyt, w którym musimy podać wszelkie informacje o naszym statusie materialnym. Jeżeli pomyślnie przeszliśmy proces weryfikacji i otrzymamy kredyt gotówkowy, musimy liczyć się z tym, iż będziemy musieli opłacać jedno z najwyższych oprocentowań na rynku, które w sumie sięgać może nawet 20% w skali roku. Jak widać, za większą ilość gotówki przyjdzie nam więcej zapłacić- jeżeli potrzebujemy wyższej kwoty i mamy dobrą zdolność finansową, to jest to rozwiązanie dla nas.

 

Pożyczka z kolei uważana jest za produkt dostępny szerszej klienteli. Jest to ideale rozwiązanie dla osób potrzebujących niewielkiej gotówki błyskawicznie. Niekiedy gotówka pojawia się na koncie w ciągu 15 minut od złożenia wniosku, a kwota ta może wynosić ok. 500 zł- w sam raz na bieżące wydatki. Klienci, którzy nie mogą ubiegać się o kredyt gotówkowy, decydują się na pożyczkę także ze względu na ograniczenie formalności do minimum, w tym brak wymogu pozytywnej historii w BIK. Jest to więc wyjście dla klientów w trudnej sytuacji finansowej, którzy nagle potrzebują niewielkiej gotówki. Jeżeli chcemy wziąć pożyczkę, powinniśmy jednak dokładnie przeanalizować oferty, korzystając z porównywarek (np. http://sowafinansowa.pl), ponieważ firmy pożyczkowe oprócz oprocentowania, pobierają inne opłaty, np. koszty wstępne, opłaty za przedłużenie spłaty i koszty karne.

Na rynku istnieje wiele różnych ofert pożyczek i kredytów, które odpowiadają nam w mniejszym bądź większym stopniu. Pewnym jest natomiast to, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 


Zainteresował temat?

7

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat