ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kredyt gotówkowy przez internet

Poniedziałek, 06 maja 2019 1465
Większość nas kojarzy zaciąganie kredytu z długą i mozolną drogą. Skomplikowane formalności, długie oczekiwanie na decyzję czy w końcu negatywna decyzja o przyznaniu kredytu i żadnej konkretnej informacji o powodzie odrzucenia wniosku.

Na szczęście to już przeszłość i w dzisiejszych czasach dodatkową gotówkę możemy pozyskać w prosty i przyjazny sposób bez konieczności wychodzenia z domu. W ten sposób będziemy mogli uzyskać pożyczkę zarówno z pomocą banku, jak i za pośrednictwem firm pożyczkowych.

 

Kredyt online w prosty sposób

Jeżeli chcemy pożyczyć dodatkowe pieniądze na rozsądnych warunkach, w pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się ofertom banków. To one mogę nam zaoferować najkorzystniejsze rozwiązania, szczególnie wtedy, jeśli zależy nam na wyższej kwocie kredytu oraz wydłużonym okresie spłaty. Tutaj banki będą w stanie zaoferować nam najniższą ratę kredytu gotówkowego.

 

W których spośród nich uzyskamy kredyt gotówkowy online? W zasadzie większość z popularnych marek umożliwia uzyskanie kredytu przez internet. Jednak tak naprawdę tylko nieliczne umożliwiają uzyskanie kredytu całkowicie bez wychodzenia z domu i bez konieczności odwiedzania najbliższej placówki bankowej np. w celu złożenia dodatkowych podpisów.

Nieco więcej szczegółów na ten temat, wyjawił w rozmowie z nami, ekspert finansowy z portalu Banki24.

 

Największe szanse na uzyskanie kredytu online będziemy mieli bez wątpienia w tych bankach, które niemal wyspecjalizowały się w udzielaniu kredytów internetowych jak mBank, iKredyt (marka należąca do Getin bank) czy choćby w ostatnim czasie Eurobank. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest nowość na rynku usług finansowych, jaką jest marka Bancovo. Nie jest to ani bank, ani typowa porównywarka kredytowa. Jest to pośrednik finansowy, który może nam pomóc w otrzymaniu kredytu całkowicie online. Co więcej, firma poza szeroko zakrojoną współpracą z wieloma bankami, współpracuje również z firmami pożyczkowymi. Dzięki temu, szanse na uzyskanie za ich pośrednictwem kredytu czy pożyczki, będą miały również te osoby, którym bank odrzucił wniosek o udzielenie kredytu. A takich powodów jak powszechnie wiadomo może być kilka – od niskiej zdolności kredytowej (niskich dochodów lub kredyty spłacane już w innych bankach) po negatywną historię kredytową (opóźnienia wynikające z nieterminowego spłacania rat kredytów w innych bankach).

 

Co jest potrzebne, by otrzymać kredyt gotówkowy online? Podstawa to oczywiście posiadanie dowodu osobistego. Jeśli jesteśmy osobą młodą, która dopiero co ukończyła 18 lat, możemy mieć problem z uzyskaniem pierwszego kredytu w banku. Wynika to nie tylko z niskiego wieku, ale również z braku historii kredytowej. W takiej sytuacji łatwiej nam będzie uzyskać dodatkowy kredyt na zakup jakiegoś konkretnego sprzętu – komputera, telefonu czy sprzętu agd.

 

Poza dowodem osobistym, niezbędnym elementem do uzyskania kredytu internetowego będzie również posiadanie rachunku osobistego w banku. Właśnie na to konto, zostanie przelana pełna kwota kredytu lub pożyczki. Niekiedy koniecznie jest również wykonanie drobnej opłaty weryfikacyjnej z konta bankowego w celu weryfikacji danych kredytobiorcy, przez uzyskaniem decyzji kredytowej.

 

Czy kredyt online udzielany jest bez zaświadczeń o dochodach? Większość banków i firm pożyczkowych odeszła już od standardowych, papierowych zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Teraz najczęściej stosowanym dodatkowym dokumentem w celu weryfikacji uzyskiwanych dochodów jest elektroniczny wyciąg bankowy. Taki dokument będziemy mogli pobrać całkowicie samodzielnie, tuż po zalogowaniu się na nasze konto bankowe.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat