ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń przez internet? Tak, ale...

Wtorek, 29 września 2020 751
Kredyt gotówkowy to opcja niezwykle popularna i ceniona wśród kredytobiorców, gdyż pozyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel. Każdy może znaleźć ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Banki wprowadziły również możliwość skorzystania z takiej usługi bez zaświadczeń. Na czym to polega, wyjaśniamy w poniższym artykule.

Kredyt bez zaświadczeń — jak to działa?


Jeszcze kilka lat temu tego typu zobowiązanie było właściwie niemożliwe. Dziś kredyt gotówkowy to popularna oferta finansowa nie tylko w bankach, ale również w instytucjach pozabankowych, a przyznawany jest osobom o stałych dochodach. Nie jest konieczna umowa o pracę na pełny etat. Akceptowane są inne źródła jak umowa zlecenie, o dzieło, renta czy emerytura. Kredytobiorca musi jedynie wskazać we wniosku, z jakiego tytułu oraz w jakiej wysokości otrzymuje dochód. Starając się o pożyczkę bez zaświadczeń, klient nie jest zobligowany do udowadniania swoich zarobków stosownym dokumentem od pracodawcy. Wystarczy wyciąg bankowy potwierdzający regularny wpływ środków na konto. To wszystko sprawia, że cała procedura jest znacznie uproszczona i wygodna dla wnioskodawcy.

Istnieje możliwość starania się o takie wsparcie finansowe przez internet, jednak należy wcześniej sprawdzić, czy dany bank daje taką możliwość. Dlatego trzeba uprzednio zapoznać się ze szczegółowymi warunkami konkretnej oferty.

Maksymalna kwota takiego kredytu zależy od indywidualnej polityki określonego banku. W jednym może być to 5 tysięcy a w drugim 10 tysięcy złotych. Z tymi wyższymi kwotami procedura niestety nie będzie już taka prosta i trzeba będzie się trochę napracować. Banki niechętnie udzielają wyższych kredytów bez zaświadczeń, gdyż ryzyko ich niespłacania jest wyższe.


Jak uzyskać kredyt bez zaświadczeń?


Banki udzielają takiego wsparcia osobom pełnoletnim, które posiadają wiarygodne źródło dochodów. Muszą sprawdzić zdolność kredytową klienta i jeśli miał on kiedykolwiek problemy ze spłatą jakiegoś zobowiązania, to wniosek zostanie odrzucony. Aby ubiegać się o taki kredyt, wystarczy złożyć stosowny wniosek, w którym należy podać niezbędne dane oraz deklarację miesięcznych dochodów i niekiedy przybliżoną kwotę miesięcznych wydatków. Bank podejmuję decyzję o przyznaniu kredytu w ciągu kilku godzin lub dni. Może odrzucić wniosek bez podawania przyczyny. Jeśli decyzja jest pozytywna, klient otrzymuje umowę kredytową, a środki przekazywane są na wskazane konto bankowe.

Kredyt bez zaświadczeń nie jest przyznawany każdemu. Jeśli nie wykazuje się regularnych dochodów, nie można liczyć na takie wsparcie. Podobnie w przypadku złej historii kredytowej. Zdarza się, że bank prosi o dostarczenie dodatkowych dokumentów, które mają utwierdzić go w przekonaniu, że przyznają kredyt właściwej osobie, która będzie w stanie go spłacać. Trzeba wtedy uzbroić się w cierpliwość i postępować według wskazanych wymagań.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat