Kraska: przygotowujemy się na to, że trzecia fala zakażeń może nastąpić w styczniu i lutym

ePiotrkowKraj Niedziela, 29 listopada 202044 3873
Przygotowujemy się na trzecią falę zakażeń koronawirusem, która może nastąpić w styczniu i lutym. To okres typowo grypowy, więc ryzyko zachorowania może być większe - powiedział w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
fot. PAP

"My się na tę falę niestety przygotowujemy, bo eksperci też o tej trzeciej fali mówią, mniej więcej w okresie stycznia i lutego, dlatego też jest budowa tych szpitali tymczasowych, które teraz na pewno nie będą uruchamiane, bo na razie aż tylu tych zakażeń nie ma, ale musimy być przygotowani na ewentualność trzeciej fali" - powiedział Kraska w Polsat News.

 

Zapytany, czy Polacy będą mogli spędzić Sylwestra w sposób zbliżony do tego co było zazwyczaj, odpowiedział, że to zależy od sytuacji epidemiologicznej. "Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż to, co mamy w tej chwili" - stwierdził.

 

Na pytanie, czy ferie zimowe w jednym terminie dla całego kraju, czyli od 4 do 17 stycznia, sprawią, że Polacy nie zdecydują się na wyjazd w góry i nie będzie nasilać się rozprzestrzenianie się wirusa, odrzekł, że ta decyzja rządu może do tego "zachęcić". "W tym wyjątkowym roku musimy ograniczyć nasze wyjazdy do minimum, spędzić ferie w domu. To była trudna dla nas decyzja, ale pobudki za nią stojące są epidemiologiczne i zdrowotne" - zaznaczył wiceszef MZ.

 

Kraska ocenił również, że automatyczna kwarantanna miała ułatwić pracę sanepidu, ale Polacy często nie zgłaszają się w miarę szybko z objawami do lekarzy. "Czekają aż będą tak duże, że jest już za późno i trafiają do szpitala w bardzo ciężkim stanie. To dlatego mamy tak wiele zgonów. W tej chorobie w pewnym momencie dochodzi do załamania stanu zdrowia, dlatego jeśli coraz gorzej się czujemy - nie czekajmy" - podkreślił.

 

Resort zdrowia podał w sobotę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 15 178 osób; zmarło 599 chorych. Łącznie od początku epidemii wykryto 973 593 przypadki COVID-19. Zmarło 16 746 chorych. 

 

Autorka: Alicja Skiba


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bartek Nesterowicz Bartek Nesterowiczranga17.12.2020 09:25

W takim razie rehabilitacja po covid będzie miała oblężenie w nowym roku. Z ciekawości można już szukać rozwiązań jakie będą dedykowane dla pacjentów ozdrowieńców, którzy w dalszym ciągu w większości maja problem z oddychaniem i wydolnością oddechową.

10


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga30.11.2020 07:53

Jendna rzecz naparwdę mnie przeraża , to łatwość manipulacji opinią publiczną i bezkrytyczne przyjmowanie informacji. Na temat covid nie ma dyskusji publicznej. Co więcej są grupy polityczne ( Lewica) , które chcą karania za wpowiedzi niezgodne z obowiązującę narracją rządu oraz zawodowe , które zamykają usta lekarzom ppublikującym swoje badania dotycząće wirusa i skali panedmii. Gdzie wolność słowa ?? W jakim świecie żyjemy , Orwellowskim czy Huxleyowskim ?

41


gość_jskkss ~gość_jskkss (Gość)01.12.2020 07:27

A wcześniej na cokolwiek byliście przygotowani? Bo teraz ludzie umierają po domach lub w karetkach czekając na przyjęcie do szpitala i to nie ze względu na srovida. To co to robi rząd razem ze służbą zdrowia to zdrada stanu i ludobójstwo przykryte diabelska hipokryzja . Za takie zbrodnie politycy powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym

10


fale koronagłupoty ~fale koronagłupoty (Gość)29.11.2020 16:27

Sezon grypowy zawsze wypada jesienią i na przełomie zimy i wiosny. Teraz sezony grypowe przechrzczono na: pierwszą falę zakażeń koronawirusem, drugą falę zakażeń koronawirusem, trzecią falę zakażeń koronawirusem, itd. Może sezonów grypowych już nie będzie? Co roku na grypę w Polsce chorowało 3-4 miliony osób, a w tym roku grypa tajemniczo zniknęła, za to cztery razy mniej ludzi "złapało koronawirusa", co rozłożyło służbę zdrowia, szkolnictwo i gospodarkę. Koronawirus wygryzł grypę z rynku, no cuda normalnie, cuda. O tym, że 10-25 % corocznych infekcji grypowych powodowały koronawirusy jakoś media nie trąbią. Wszak koronawirus stał się synonimem masowego pomoru dopiero rok temu, wcześniej był bezpieczny, nieefektowny i zupełnie niemedialny.

Cytuję:
Kraska ocenił również, że automatyczna kwarantanna miała ułatwić pracę sanepidu, ale Polacy często nie zgłaszają się w miarę szybko z objawami do lekarzy. "Czekają aż będą tak duże, że jest już za późno i trafiają do szpitala w bardzo ciężkim stanie. To dlatego mamy tak wiele zgonów. W tej chorobie w pewnym momencie dochodzi do załamania stanu zdrowia, dlatego jeśli coraz gorzej się czujemy - nie czekajmy" - podkreślił.


Kiedy Polacy zgłaszają się z objawami INNYCH chorób do lekarzy, to zostają przez system OLANI, ale jest to olanie ZGODNE Z PROCEDURAMI. Taki patologiczny system wprowadziliście. Interesuje was tylko to, co ma miejsce "w tej chorobie", zaś macie zupełnie gdzieś zagrożenie życia pacjentów w innych chorobach. Ilość ofiar koronapaniki jest znacznie większa, niż ilość ofiar koronawirusa, przy czym ilość tych drugich, to tak naprawdę osoby zmarłe "z koronawirusem", a nie zmarłe z powodu koronawirusa, a jest to kolosalna różnica i zwykła manipulacja statystyką (tzw. kłamstwo statystyczne).

101


Kazik ~Kazik (Gość)29.11.2020 11:01

Jeszcze pierwsza fala się nie skończyła a gadają o trzeciej tylko już nikt na te kłamstwa się nie nabierze fałszywie dodatnie testy po to by straszyć i zniewolić społeczeństwo. na to samo chorowaliśmy już w 2015 roku i kolejnych i jakoś maseczek nikt nie nosił lekarze przyjmowali normalnie i nikt się nie zarażał nie dziwne to?

111


wct ~wct (Gość)29.11.2020 11:32

Rynek sprzedaży szczepionek musi być podzielony i ustalony , towar sprzedany, łapówki rozdane.
Inaczej spokoju nie zaznamy.

101


gość_cyk ~gość_cyk (Gość)29.11.2020 09:16

W styczniu szczepionka na szczęście.

313


gość_gość ~gość_gość (Gość)29.11.2020 13:12

Zastanawiam się czemu nie podają ile w naszym mieście jest dodatnich testów? Czyżby u nas nikt nie był zarażony?

21


epepepepep ~epepepepep (Gość)29.11.2020 17:59

.kkkkkk m-ć. ludzie. skoro mówią ze może być 3cia fala to już pewne ze będzie. jeszcze trochę zostało do kradzieży. Rozkradną rozwala Polskę i się zawiną.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat