Kraska: izolacja to najprostsza, dokuczliwa, ale skuteczna metoda walki z koronawirusem

PAPKraj Czwartek, 02 kwietnia 20202 1063
Ograniczenie kontaktów międzyludzkich, może spowodować, że epidemia zostanie opanowana; izolacja to najprostsza, dokuczliwa, ale najbardziej skuteczna metoda walki z koronawirusem – podkreśla wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister mówił w środę w Polskim Radiu 24, że wprowadzane ograniczenia i obostrzenia mają spowolnić i ograniczyć nowe zakażenia koronawirusem. Wyraził nadzieję, że Polacy będą dalej zdyscyplinowani, tak jak dotychczas, mimo zapowiadanej pięknej pogody.

 

Izolacja, jak podkreślił, jest niezbędnym warunkiem do tego, by "utrzymać niewielki wzrost nowych przypadków koronawirusa w Polsce".

 

Kraska wskazał, że wszystkie kraje zmagające się z epidemią wprowadzają restrykcje. "To nie jest wymysł tylko i wyłącznie Polski. Tylko ograniczenia, takie jak ograniczenie kontaktów międzyludzkich, może spowodować, że epidemia zostanie opanowana" – podkreślił. "To jest czasami przykre, że musimy ograniczać naszą aktywność, (...) ale to konieczne" – dodał.

 

Zaznaczył, że jest naukowo udowodnione, że nie ma lepszej metody niż izolacja. "To najprostsza, dokuczliwa, ale najbardziej skuteczna metoda aby opanować koronawirusa" – powiedział Kraska.

 

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Parki, bulwary i plaże zostają zamknięte. Zmieniają się zasady robienia zakupów (przebywać mogą maks. trzy osoby na kasę). Zawieszona została działalność m.in. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do 30 tys. zł.

 

Badania laboratoryjne potwierdziły dotąd koronawirusa u 2311 osób, 33 z nich zmarły. (PAP)

 

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

 

ktl/ mok/


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kropka ~kropka (Gość)05.04.2020 07:41

Zgadzam się, że izolacja jest najprostszą metodą zwalczania epidemii. Mam jednak wątpliwości czy to najlepsza metoda. Ta metoda będzie działała dopóty dopóki wszyscy będą sie izolować. Biorąc pod uwagę, że szczepionka będzie dostępna za rok izolacja musi trwać przez cały ten rok. Czy to jest możliwe? Jak wszyscy obawiam się o zdrowie moich najbliższych i swoje. Stosuję się do bardzo restrykcyjnych zaleceń. Mam coraz więcej wątpliwości. Myślę, że kraje w których zakażonych przybywa w błyskawicznym tempie szybciej uporają się z problemem koronawirusa. W którymś momencie uzyskają tzw odporność społeczną. W Polsce to nie nastąpi nigdy lub w optymistycznym wariancie za kilka lat.Straty izolacji będą ogromne. Nie myślę wyłącznie o stratach finansowych (zdrowie jest ważniejsze od pieniędzy) ale o stratach społecznych. Zanik więzi, depresja, nerwice lękowe, samobójstwa itd.

10


wollf ~wollf (Gość)04.04.2020 11:53

ograniczenie kontaktow w celu spotkan towazyskich to rozumie ale zakazy prowadzenia dzialalnosci to nie poniewaz tez mamy do placenia zobowiazania rachunki a taki ministerek ma to w d...e bo jemu kasa caly czas wplywa na konto za opowiadanie bajeczek

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat