Krajowy Zasób Mieszkaniowy. Porozumienie o współpracy podpisane

Strefa FM Czwartek, 11 lutego 202116 2874
600 mieszkań powstanie niebawem w sześciu miastach województwa łódzkiego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Program "Mieszkanie dla rozwoju" będzie realizowany także w Piotrkowie Trybunalskim. Porozumienie w tej sprawie podpisał w czwartek w Radomsku prezydent Krzysztof Chojniak. W wydarzeniu uczestniczył m.in. wicepremier Jarosław Gowin, lider partii Porozumienie.

Ładuję galerię...

Do programu przystąpiło sześć miast, między innymi Piotrków, Radomsko i Bełchatów. To oznacza, że w tych miastach powstaną nowe mieszkania. Będą wynajmowane na podobnych zasadach, jak w Towarzystwach Budownictwa Społecznego. Finansowanie ich budowy w 60% zapewnią dotacje i granty, a resztę tanie kredyty oferowane samorządom przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Co istotne, będzie można starać się o dojście do wykupienia ich na własność. Miasto miałoby zapewnić działkę pod budowę, a finansowanie inwestycji ma się odbywać głównie za pomocą dotacji i partycypacji lokatorskich.

- Trudno się dziwić młodym rodzinom, że tak rzadko decydują się o posiadanie dziecka, w sytuacji tak trudnego zakupienia lub najmu w odpowiednim standardzie mieszkania. Oczywiście i pod tym względem mamy sukcesy. Liczba mieszkań na tysiąc mieszkańców wzrosła w Polsce z 365 do ponad 390. To zasługa rządów Zjednoczonej Prawicy. Chcę państwu powiedzieć, że dzięki Społecznym Inicjatywom Mieszkaniowym, wkrótce zaczną powstawać tysiące mieszkań, które będą na takim samym poziomie i standardzie jak mieszkania dostępne na wolnym rynku, ale zarazem będą one tańsze - mówił wicepremier Jarosław Gowin.

Dziennikarzy, którzy licznie stawili się na konferencji prasowej w Radomsku najbardziej interesowała jednak sprawa wprowadzenia olbrzymich opłat od reklam, które dotkną całą branżę medialną, a dla części jej przedstawicieli mogą oznaczać nawet upadłość. Wicepremier, mimo usilnych starań dziennikarzy redakcji ogólnopolskich i lokalnych, nie udzielił komentarza w tej sprawie.


Zainteresował temat?

3

8


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_basek ~gość_basek (Gość)13.02.2021 16:26

Gowin to pozer. Nie ma klasy aby kopnąć pis w d.

11


gość_Żbanek ~gość_Żbanek (Gość)12.02.2021 23:24

Te ręce gotowe do modlitwy, przerażają

02


stefan ~stefan (Gość)12.02.2021 13:03

Za 3 lata przyjdzie czas rozliczeń tej pisowskiej ......

57


eko ~eko (Gość)11.02.2021 20:59

W dniu dzisiejszy w TVPinfo posłanka Wiosny Anita Sowińska podała sposób jak skutecznie "ugotować" żabę (media) w Polsce. Wstyd, za taką posłankę z naszego miasta.

124


Gość 2021 ~Gość 2021 (Gość)12.02.2021 11:36

Jeden z komentarzy mówi o tym że liczba mieszkań na tysiąc mieszkańców zwiększyła się tylko przez ujemny przyrost naturalny. Gdyby ktoś wysilił się na sprawdzenie danych wyszło by mu że z 14 mil. mieszkań rok do roku w liczbach bezwzględnych zrobiło się 15 mil. mieszkań to prosta arytmetyka. Nie wiem czy dane z GUS są prawdziwe ale teza że ilość mieszkań na tysiąc mieszkańców wzrosła tylko z powodu ujemnego przyrostu naturalnego jest wyssana z palca. Szkoda że takie wpisy przeważają bo tematy ciekawe

32


Gość 2021 ~Gość 2021 (Gość)12.02.2021 11:23

Jeden z komentarzy mówi o tym że liczba mieszkań na tysiąc mieszkańców zwiększyła się tylko przez ujemny przyrost naturalny. Gdyby ktoś wysilił się na sprawdzenie danych wyszło by mu że z 14 mil. mieszkań rok do roku w liczbach bezwzględnych zrobiło się 15 mil. mieszkań to prosta arytmetyka. Nie wiem czy dane z GUS są prawdziwe ale teza że ilość mieszkań na tysiąc mieszkańców wzrosła tylko z powodu ujemnego przyrostu naturalnego jest wyssana z palca. Szkoda że takie wpisy przeważają bo tematy ciekawe

12


Gość 2021 ~Gość 2021 (Gość)12.02.2021 10:12

Ciekawy jestem ile i kto płaci za wpisywane tu komentarze widać tu sporo propagandy i brak konkretow

82


Mokele Mbembe ~Mokele Mbembe (Gość)11.02.2021 23:52

Cytuję:
Liczba mieszkań na tysiąc mieszkańców wzrosła w Polsce z 365 do ponad 390. To zasługa rządów Zjednoczonej Prawicy.


A ja byłem przekonany, że to "zasługa" ujemnego przyrostu naturalnego. Po prostu ludzie wymierają, a mieszkań do grobu nikt nie zabiera ze sobą. Gdyby Gowin stwierdził, że zasługą rządów Zjednoczonej Prawicy jest ujemny przyrost naturalny, to bym z nim nie polemizował, uwierzyłbym na słowo. Wtedy przyrost ilości mieszkań w stosunku do liczby mieszkańców byłby - ale pośrednio! - ich zasługą.
A poza tym, Zjednoczona Prawica jest ugrupowaniem LEWICOWYM!

91


też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)11.02.2021 23:26

A z czego będą te dotacje i granty ? Jeśli z UE to w ostateczności może być, ale jak z grosza publicznego to znaczy z podatków to dlaczego z wspólnej kasy daje się jednostkom? Z podatków to wojsko, policja, administracja itp.
Może zamiast dotacji to dotacja ale zwrotna. Owszem dostajesz dofinansowanie ale w określonym czasie (20, 30 lat) jest do zwrotu (w realnej wartości) i z tych zwróconych dotacji buduje się następne mieszkania. To OK. Należy dawać wędkę a nie rybę.

61


gość_alan ~gość_alan (Gość)11.02.2021 22:27

To to sto tysięcy mieszkań obiecanych już oddane ??? Hahaha parodia skrajni nieudacznicy cały czas nas kłamią i mają nas za baranów.

141


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat