Krajowa Liga Zapaśnicza powróci?

Strefa FMKraj Piątek, 12 kwietnia 20194 3131
Krajowa Liga Zapaśnicza ma zostać reaktywowana po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio - powiedział na antenie Radia Strefa FM Piotr Stępień, dyrektor piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego i asystent trenera reprezentacji Polski naszych klasyków.


We wrześniu informowaliśmy, że z Krajowej Ligi Zapaśniczej nieoczekiwanie wycofał się tytularny sponsor, czyli Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Nowego nie udało się znaleźć nowego i dlatego tym sezonie nie mogliśmy oglądać klubowych zmagań zapaśniczek i zapaśników w tej formule.

 

 - Powstał konflikt na linii organizator KLZ - główny sponsor - Polski Związek Zapaśniczy. Te trzy podmioty nie potrafiły się ze sobą porozumieć, m.in. w kwestii telewizji, która miałaby obsługiwać rozgrywki. Przedstawiciele PWPW nie chcieli się zgodzić na zmianę TVP na Polsat. Dzisiaj wszystkie strony próbują dojść do porozumienia. Uważam, że KLZ powinna nadal funkcjonować, ponieważ był to bardzo dobry produkt, który ratował wizerunek zapasów. Wszyscy są za tym, żeby reaktywować rozgrywki, ale mogłoby to nastąpić po IO w Tokio, wcześniej poszczególne turnieje mogłyby kolidować z przygotowaniami do Igrzysk - powiedział Piotr Stępień.

 

Przypomnijmy, dotychczas zorganizowano dwie edycje KLZ, zarówno za pierwszym, jak i drugim razem drużynowym mistrzem Polski został AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.04.2019 18:53

Dobra ta liga nikogo nie obchodzi

34


filozof ~filozof (Gość)13.04.2019 11:24

Jak powróci to będzie a jak nie powróci to nie będzie i też się świat nie zawali.

22


gość gośćranga13.04.2019 07:29

Oczywiście że powinni reaktywować bo mamy w Polsce a nawet Piotrkowie Mistrzów Świata w zapasach

33


madeINpoland ~madeINpoland (Gość)12.04.2019 19:09

i tak ma byc maja nas sie bac w kraju jestesmy najlepsi

35


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat