ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kraina małego smyka – Postaw domek w ogrodzie

Czwartek, 09 maja 2019 4165
To marzenie wielu dzieci. Własna przestrzeń w ogrodzie – na trawie bądź na drzewie. Domek niezależnie od tego czy zrobiony przez tatę czy dziadka, czy też kupiony staje się azylem, miejscem, do którego zaprasza się przyjaciół, doskonałą kryjówką a także królestwem dziecięcej wyobraźni. Każdy maluch marzy o domku, w którym będzie mógł spędzać czas, nawet wtedy, gdy pogoda będzie niesprzyjająca. A to świetna odskocznia dla rodziców, no i rewelacyjne uzupełnienie działki czy ogrodu. Dlatego właśnie domek dla dzieci to niezmiennie bardzo popularny element wyposażenia. Zobacz, jak wybrać najlepszy.

 

  1. Ciekawe projekty
  2. Jak duży domek dla dzieci kupić?
  3. Infrastruktura dla maluchów

Ciekawe projekty

W większości wypadków decydujemy się na kupno gotowego domku dla dzieci. Oczywiście sprawny majsterkowicz bez problemu zbuduje atrakcyjną konstrukcję, ale na rynku jest tak duży wybór, że warto skorzystać z tych propozycji. W szeregu większych i mniejszych modeli często uzupełnianych całymi placami zabaw można się pogubić, a ceny produktów są bardzo atrakcyjne. Będą one oczywiście zależne od wykorzystywanego materiału, wielkości, zastosowanej technologii. Najważniejsze oczywiście muszą być certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo oraz stabilna konstrukcja.

Jak duży domek dla dzieci kupić?

Wybierając domek dla dzieci, warto oczywiście wziąć pod uwagę ilość miejsca, jakim dysponujemy. Niezwykle ważne będzie również to, ile dzieci będzie korzystało z atrakcji. Z zasady maluchy do trzech lat powinny mieć przestrzeń o minimalnych wymiarach 100 x 100 x 100 cm. Tym starszym trzeba zapewnić więcej miejsca i warto zainwestować w domek ogrodowy o wielkości co najmniej 200 x 200 x 170 cm. Praktyka pokazuje, że tak naprawdę im więcej miejsca, tym chętniej dzieci będą z niego korzystać, domek będzie ważnym elementem zabawy, ale także odpoczynku i spotkań ze znajomymi.

Infrastruktura dla maluchów

Coraz więcej rodziców decyduje się na stworzenie dzieciom przestrzeni zabawy w ogrodzie. Poza domkiem pojawiają się więc piaskownica, huśtawka, zjeżdżalnia a nawet ścianka do wspinaczki. W tym wypadku wiele będzie oczywiście zależeć od ilości miejsca, jakim dysponujemy oraz potrzeb najmłodszych. Z pewnością konstrukcja powinna stanąć w miejscu, które jest widoczne a także często odwiedzane. Warto ją tak ustawić, by bez problemu obserwować, co się dzieje w odgrodzie z salonu, kuchni czy tarasu. Oczywiście nie należy stawiać domku przy oczku wodnym, drzwiach wejściowych i warto dokładnie sprawdzić, jakie rośliny rosną w pobliżu nie tylko na naszej działce, ale również przy płocie sąsiada. Bezpieczna konstrukcja będzie również posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty, a drewniane domki muszą być dokładnie wyszlifowane i zaimpregnowane.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat