Kradł paliwo i... wpadł

Policja KMP Piotrków Środa, 30 października 20194 6531
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 26-latka, który kradł olej napędowy ze stacji paliw różnych koncernów. Działał na terenie województwa łódzkiego. Jego łupem padło ponad 2 tysiące litrów paliwa. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
fot. KMP Piotrków

Z ustaleń policjantów wynikało, że w jednym z mieszkań przy ulicy Wyzwolenia w Piotrkowie Trybunalskim może przebywać mężczyzna odpowiedzialny za kradzieże oleju napędowego. 26-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Jak informują mundurowi, mężczyzna za każdym razem działał w podobny sposób. Podjeżdżał do dystrybutora, tankował paliwo do wielolitrażowego pojemnika ukrytego w dostawczym renault i, nie płacąc rachunku, uciekał ze stacji. Posługiwał się kradzionymi tablicami rejestracyjnymi, a naklejkę z rzeczywistym numerem pojazdu znajdującą się na przedniej szybie zakrywał kartką papieru. 

 

Tak było do 17 października. Tego dnia wieczorem jego łupem padło 900 litrów oleju napędowego. Kiedy mężczyzna wsiadł do samochodu, jeden z pracowników stacji, znajdującej się w powiecie piotrkowskim, zerwał papier, którym sprawca zakleił naklejkę z numerami pojazdu na szybie. Na podstawie tego dokumentu, policjanci szybko ustalili jego personalia. Podejrzany o kradzieże mężczyzna próbował odsunąć od siebie podejrzenia, podpisując umowę najmu swojego renault z przypadkową osobą. Na podstawie zabezpieczonych nagrań monitoringu policjanci ustalili, że zatrzymany przez nich 26-latek i zarejestrowany przez kamerę mężczyzna to ta sama osoba. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży oleju napędowego ze stacji paliw z terenu miasta, powiatu piotrkowskiego i radomszczańskiego. 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.10.2019 13:26

Kolejny Janusz :)

31


gość ~gość (Gość)30.10.2019 21:59

No cóż skończyła się sielanka a teraz na podatnika garnuszku w hotelu

10


gość ~gość (Gość)30.10.2019 12:13

Przynajmniej był trzeźwy i jeździł bezpiecznie

46


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat